Sobota, 9.12.2023, Imieniny: Aneta, Leokadia, Wieslaw
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii Wojsko Polskie

Kolejny rok szkoleniowy w braniewskim batalionie

30.01.2023, 09:30:00 Rozmiar tekstu: A A A
Kolejny rok szkoleniowy w braniewskim batalionie
Fot. 4W-MBOT

Rozpoczęcie roku szkoleniowego to jeden z ważniejszych momentów w życiu jednostki wojskowej. Tego dnia przed żołnierzami stawiane są zadania na nadchodzące miesiące i wyznaczany główny plan działań.

 

 

Rok szkoleniowy w 43 batalionie lekkiej piechoty w Braniewie zainaugurował dowódca batalionu ppłk Adam Książak. Zwracając się do żołnierzy zgromadzonych na placu apelowym powiedział, że „nie będzie to rok łatwy, czeka nas dużo zadań i wyzwań zarówno szkoleniowych, jak też bojowych – wykonywanych w czasie pokoju”.

 

 

Szkolenia przede wszystkim


Głównym obowiązkiem każdego żołnierza Wojsk Obrony Terytorialnej jest szkolenie się. Nie tylko podczas dwudniowych rotacji raz w miesiącu, ale także – w miarę możliwości – uczestniczenie w kursach i szkoleniach. Wiąże się to z utrzymaniem właściwej stałej gotowości bojowej oraz gotowości do realizacji innych zadań.


Każdy żołnierz otrzymał pod koniec roku kalendarz szkoleń, który jest zobowiązany przedstawić swojemu pracodawcy. Jednocześnie powinien tak zaplanować sobie cały rok, aby móc w nich uczestniczyć.


Dowódca 43blp zapowiedział również, że w braniewskim batalionie nie zabraknie szkoleń dla instruktorów i kadry dowódczej.
Na żołnierzy WOT czekają również ćwiczenia organizowane z innymi Rodzajami Sił Zbrojnych – „ZALEW-23”, „TUMAK- 23”, czy „JASTRZĄB- 23”.

 

 

Współdziałanie z innymi


Od początku istnienia braniewskiego batalionu jego żołnierze współpracują z innymi służbami mundurowymi. Przede wszystkim ze Strażą Graniczną, ale także Strażą Pożarną i Policją. Również w roku 2023 zaplanowano przeprowadzenie wspólnych szkoleń z funkcjonariuszami SG i strażakami.


Ma to duże znaczenie w przypadku wspólnych akcji – zwłaszcza związanych z działaniami przeciwkryzysowymi.
Ppłk Adam Książak podkreślił także wagę współdziałania pomiędzy samymi żołnierzami – zarówno na poziomie sekcji, jak i szerzej.
— Wojsko to nie jest pojedyncza osoba, ale zespół ludzi i to oni wykonują zadania — mówi ppłk Adam Książak. — Nigdy nie będziecie działać sami. Zawsze jakiś kolega czy koleżanka będą działać na waszą korzyść. Dlatego wspierajcie się w szkoleniu, pomagajcie sobie, aby mieć pewność, że możecie polegać na osobach, z którymi jesteście.

 

 

Komponent Ochrony Pogranicza


Dowódca 43blp zachęcał żołnierzy terytorialnej służby wojskowej do przejścia do służby zawodowej. Okazją ku temu będzie tworzenie Komponentu Ochrony Pogranicza.


Jeszcze w tym roku, w ramach przygotowania do przeformowania batalionu (zgodnie z założeniami przyjętymi w koncepcji utworzenia KOP), siły braniewskiego batalionu w ramach 14-dniowych szkoleń zintegrowanych będą szkolić się ze Strażą Graniczną. Będą to zajęcia praktyczne – na granicy.

 

 


Zespół Prasowy 4 Warmińsko-Mazurskiej Brygady Obrony Terytorialnej

 

 


 

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0
GALERIA ARTYKUŁU ( zdjęć 4 ) Fot. 4W-MBOT


Komentarze do artykułu (6)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +2
  ~ Ploterek
  Poniedziałek, 30.01

  A co z zasadą: ch.ujowo ale jednakowo? Dwa kolory czapek? Niedopuszczalne...do ukarzenia

 2. 2
  +2
  ~ do Ploterek
  Poniedziałek, 30.01

  głupcze skoro sort mundurowy jest tak wydawany to wina zlonierzy? kogo chcesz ukarac? mozesz lare nalozyc jedynie blaszczakowi za to ze to tak dziala. za to pewnie bijesz brawo jak nasz sprzet zostal odebrany polskiej armii i wyslany na ukraine. problem tylko w tym ze ten sprzet jest zakupiony z pieniedzy polskiego podatnika a jego splata dosiegnie takze i ciebie w podwyzkach cen paliwa, jedzenia itd. to ty bedziesz finansowac sprzet dla ukrainy. a ty dalej baranku spij i czepiaj sie o kolor wotowskich czapek.

 3. 3
  --2
  ~ Robert Koliński
  Poniedziałek, 30.01

  Ech, jak nie lubię patrzeć NATO, jak szykuje się kolejne mięso armatnie do przemielenia w US-imperialnym, najnowszym Drang nach Osten; Ale w sumie, każdy ponoć ma swój rozum i skoro chce się dać posiekać za interesy obcego imperium, to zasadniczo jego sprawa; Jednak dziś nie o tym. Chcecie wiedzieć, dlaczego zbrodniarzom z USA tak zależy na obecności na Ukrainie - nie chodzi o żadną "demokrację" czy tym bardziej ludzi, chodzi o surowce - uran, lit, ale przede wszystkim o złoża i produkcję TYTANU, bez którego imperium padnie na pysk. Artykuł z imperialnej prasy, który już sobie POWinniście dać radę przetłumaczyć, iż tu nie mam za bardzo jak - owocnej lektury; https://www.newsweek.com/battle-ukraines-titanium-1777106?fbclid=IwAR2X6LvVUo2XpjBcZQFFmLa_9i3kAmK3TLlfAXlSK0QlSt_dFXUjeT3C6fc

 4. 4
  +2
  ~ kaczka
  Poniedziałek, 30.01

  Pan Robert Koliński woli zapewne by Wojsko Polskie ruszyło z bratnią pomocą Armii Czerwonej i wykończyło ukraińskich wrogów socjalizmu

 5. 5
  0
  ~ Robert Koliński
  Poniedziałek, 30.01

  Tow. Koliński to zna m.in. Konstytucję RP i wie doskonale, na czym polegają obowiązki Wojska Polskiego i polskiego żołnierza, który składał przysięgę RP. Nie wiedzą tego natomiast najwyraźniej różnego autoramentu POdżegacze Wojenni na zaoceanicznych pensjach, różni najemnicy walczący w nie naszych wojnach za krwawe dolary, ani też dzisiejsi kolaboranci obcych stolic POdający się niesłusznie a kłamliwie za władze rzekomo polskie, a rozbrajający polską armię i płaszczący się przed NATOwskim i jankeskim okupantem. W dodatku mający dziś krew na rękach już ponad 300 tysięcy ofiar wschodniej jatki i chcący wysłać tam również polskie mięso armatnie w POdobnie zbrodniczym celu. Mam nadzieję, że POmogłem:) #PrawdaWasWyzwoli, #obrońcyNazioli;

 6. 6
  +1
  ~ Rebeliant80
  Wtorek, 31.01

  W kraju malenkie Braniewo rozpoznawane bylo przez wojsko! ktorego za PRLu bylo wiecej od mieszkancow . :-) Dzis brygada , batalion ! A wczoraj idywizja Z przekazow historycznych wynika ze za Niemców rownierz

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2023 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.2113189697266