Poniedziałek, 26.02.2024, Imieniny: Bogumil, Aleksandra, Miroslawa
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii STRAŻ POŻARNA

Pożar poddasza budynku wielorodzinnego na ulicy Fałata

07.12.2023, 08:35:00 Rozmiar tekstu: A A A
Pożar poddasza budynku wielorodzinnego na ulicy Fałata
Fot. st.kpt. Piotr Woliński
REKLAMA

Wczoraj, 6 grudnia, ok. godziny 19:15 do Stanowiska Kierowania Komendanta Miejskiego Państwowej Straży Pożarnej w Elblągu, wpłynęło zgłoszenie dotyczące pożaru dachu  budynku mieszkalnego w Elblągu przy ul. Fałata.

 


Po dotarciu na miejsce strażacy zastali pożar poszycia dachowego budynku wielorodzinnego. Działania straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia i podaniu dwóch prądów gaśniczych: jeden prąd wody zewnętrzny na palący się dach, oraz jeden prąd wewnątrz budynku po klatce schodowej co w efekcie doprowadziło do ugaszenia pożaru.

 

 

Na miejsce przybył Komendant Miejski PSP st. bryg. Jarosław Gryciuk. Następnie dokonano rozbiórki części poszycia dachowego celem wykluczenia ognisk pożaru, które później zabezpieczono plandeką chroniącą przed warunkami atmosferycznymi. W zdarzeniu nie odnotowano osób poszkodowanych. Przyczyny i okoliczności pożaru wyjaśni policyjne postepowanie.

 


Na miejscu pracowało sześć zastępów PSP, siedemnastu strażaków z obu elbląskich jednostek ratowniczo- gaśniczych, Komendant Miejski PSP, oficer KM PSP, ZRM oraz Komenda Miejska Policji w Elblągu.

 


Na zabezpieczenie operacyjne miasta zostały zadysponowane dwa zastępy z OSP Jegłownik.

 

 

KMPSP w Elblągu

 

Redakcja

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0
GALERIA ARTYKUŁU ( zdjęć 4 ) Fot. st.kpt. Piotr Woliński


Komentarze do artykułu (5)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  --15
  ~ Bzkz
  Czwartek, 07.12

  6 zastępów PSP, 17 strażaków ... gdyby straż była prywatna przyjechało by 2 max 3 strażaków z wiaderkiem. Przesada w obu przypadkach

 2. 2
  +15
  ~ MBTG że aż.
  Czwartek, 07.12

  Jeśli pożar zaistnieje w bloku mieszkalnym to zgodnie z obowiązującymi procedurami do akcji kieruje się taką ilość zastępów jaka jest ściśle określona w tych przepisach. Wynika to z prostej logiki, gdzie są mieszkańcy tam mogą być liczni poszkodowani, a dopiero w trakcie akcji może zostać określony faktyczny stan zagrożenia. Stąd tutaj przybył taki skład jaki powinien być. Czasem trudno przejść obojętnie obok takich bezmyślnych komentarzy jak powyżej. A nieprzestrzeganie procedur prowadzi do tragedii jak we Wrocławiu, gdzie śmierć ponieśli dwaj policjanci.

 3. 3
  +1
  ~ sikawkowy
  Czwartek, 07.12

  Jednym słowem procedury są po h_ju fest!

 4. 4
  +14
  ~ A
  Czwartek, 07.12

  Dzięki pracy strażaków we wczorajszym zdarzeniu zostało uratowane moje mieszkanie. Dziękuję wam Panowie

 5. 5
  0
  ~ wszystko jasne
  Piątek, 08.12

  poddasze + samowolne wykonanie jakiegoś niby kominka + brak czyszczenia i niewłaściwa eksploatacja + nieostrożność = nieszczęście gotowe dla wielu osób. I wszystko dlatego, że ktoś z mieszkania zwykłego poniemieckiego chce zrobić nagle sobie dworek z kominkiem. Gdzie są służby, które ukrócą to i zadbają o bezpieczeństwo.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2024 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


0.78090310096741