Poniedziałek, 15.07.2024, Imieniny: Henryk, Wlodzimierz, Brunon
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INWESTYCJE

Mieszkańcy apelują o interwencję. "Jest to niebezpieczne, szczególnie dla dzieci idących do szkoły"

07.11.2023, 13:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
Mieszkańcy apelują o interwencję. "Jest to niebezpieczne, szczególnie dla dzieci idących do szkoły"
Fot. Paweł Friedrich

250 tys. zł – na tyle urzędnicy wycenili wykonanie chodnika od ul. Łokietka do kościoła oraz bezpiecznych przejść dla pieszych przez ul. Sobieskiego. Czy ta inwestycja zostanie zrealizowana?Anna Duda zgłosiła do tegorocznego Budżetu Obywatelskiego wniosek dotyczący wykonania chodnika od ul. Łokietka do Parafii św. Rafała Kalinowskiego oraz bezpiecznych przejść dla pieszych przez ul. Sobieskiego.Elblążanka wraz z wnioskiem złożyła w Urzędzie Miasta petycję podpisaną przez 22 osoby mieszkające przy ul. Łokietka, Krzywoustego oraz Mieszka I.
 

 

Na osiedlu mieszka dużo starszych osób, w tym osoby niepełnosprawne, które mają problemy z chodzeniem, a także rodziny z dziećmi. Przejście przez ulicę Sobieskiego sprawia mieszkańcom trudności

 

– podkreśliła Anna Duda.

 


W petycji zaznaczono, że w przypadku dolnego wjazdu na ul. Łokietka, aby dojść od chodnika po drugiej stronie trzeba przejść przez ulicę w nieoznakowanym miejscy, a następnie skarpą, na której wydeptana jest ścieżka.
 

 

Podobna sytuacja jest przy górnym wjeździe w ul. Łokietka. Brakuje tam chodnika i przejścia dla pieszych, a piesi muszą przechodzić przez ulicę w nieoznakowanym miejscu. Jest to niebezpieczne, szczególnie dla dzieci idących do szkoły, rodziców z wózkami i starszych osób, które nie poruszają się tak sprawnie

 

– wyjaśnia Anna Duda.Czego oczekują mieszkańcy? - Proponujemy wykonanie chodnika do kościoła oraz przejścia dla pieszych na progu zwalniającym, zlokalizowanym przy samym wyjeździe z ul. Łokietka (dolny wyjazd z osiedla), a także wysepki oraz przejścia dla pieszych przy górnym wyjeździe z osiedla – wymieniała Anna Duda.Departament Zarządu Dróg pozytywnie oceniał ten wniosek. Koszt inwestycji został oszacowany na 250 tys. zł.Głosowanie na wnioski w ramach Budżetu Obywatelskiego 2024 trwa do 9 listopada. Głosy można oddawać elektronicznie - przez stronę internetową: www.budzetobywatelski.elblag.eu klikając na zamieszczony tam baner. Głosy można również oddawać w sposób tradycyjny, czyli przez papierowe karty do głosowania.
Karty do głosowania można pobrać w punktach lub wydrukować ze strony www.budzetobywatelski.elblag.eu i składać osobiście: w Biurze Podawczym Urzędu Miejskiego w Elblągu, ul. Łączności 1 i w Punkcie Informacyjnym w Ratuszu Staromiejskim, ul. Stary Rynek 25.
 

 

 

Kamila Jabłonowska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 4

%0.0 %100.0
GALERIA ARTYKUŁU ( zdjęć 8 ) Fot. Paweł Friedrich


Komentarze do artykułu (20)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +6
  ~ Kazik
  Wtorek, 07.11

  Kolejny darmowy parking zniknie? A może zrobią jeszcze węższą, jednokierunkową drogę by było trzeba robić objazd przez zapchaną ulicę mandatową? Chodnik jest po jednej stronie i 2 lub 3 przejścia. Wystarczy zdjąć próg, podwyższyć te przejścia i po sprawie. Najpierw zrobią drugi chodnik, później ścieżkę, na koniec zabronią wjazdu samochodem i postawią durne słupki aby przypadkiem karetka nie mogła wjechać. W końcu ludzi jest za dużo i planeta przez to umarłą (kilka miesięcy temu. Ekologizm pełną gębą.

 2. 2
  +4
  ~ Ech wy
  Wtorek, 07.11

  Życie wszystkich jest bezcenne tego nikt z was nie bierze pod uwagę.

 3. 3
  +10
  ~ Ciekawski
  Wtorek, 07.11

  Może deweloper niech zrobi chodnik do swoich budynków

 4. 4
  --3
  ~ Mama Karoliny
  Wtorek, 07.11

  No widzicie szanowni Państwo, wy musicie sie bic o te 250 tys na kawałek chodnika ktory jest niezbedny do bezpiecznego codziennego poruszania sie a w tym czasie harley polozyl kilometry oswietlonego chodnika, dogi rowerowej, asfaltu za blisko 14 mln zl w Bażantarni. To Samo zrobil z henkiem na modrzewinie tam kilometry chodnikow leza odlogiem zarosniete w krzakach. Tak sie wlasnie bawia za nasze pieniadze towarzysze z PO,SPL,Lewica, tak sie wlasnie bawia! wydaja miliony na glupoty a tam gdzie potrzeba to pieniedzy nie ma i beda wam wmawiac ze to przez PIS. My tez czekamy na chodnik i oswietlenie drogi do Dabrowy. Tam codziennie chodza ludzie nieoswietlonym poboczem i tez nas ta wladza smorzadowa odsyła do BO. W tym czasie stawiaja jakies altanki dla obszczymorow zwane tezniami.

 5. 5
  +7
  ~ kkk
  Wtorek, 07.11

  @~ Mama Karoliny~ to się też leczy, są tacy specjaliści i to bez kolejek, jarzysz?

 6. 6
  +8
  ~ Do kkk
  Wtorek, 07.11

  Ta A raczej ten"mama Karoliny "to przypadek o którym najlepszym lekarzom się nie śniło i rozkładają bezradnie ręce

 7. 7
  --5
  ~ Mama Karoliny Do kkk
  Wtorek, 07.11

  Waszą nieudolność i nieróbstwo Idzie wyleczyć? Nie sądzę. Was trzeba przegonić. Jedyna metoda na uleczenie miasta.

 8. 8
  --4
  ~ Mama Karoliny
  Wtorek, 07.11

  Pomijam już fakt że towarzysze z PO PSL wykazali się niegospodarnością i zmarnowali z budżetu miasta 150 tyś zł na propagandową zmanipulowana bezzasadną ankietę w sprawie portu. Skandal!

 9. 9
  +4
  ~ "mama haha karoliny"
  Wtorek, 07.11

  Nie cierpisz chłopie na adhd?

 10. 10
  +13
  ~ Dixon
  Wtorek, 07.11

  Polak A co powiesz na zmarnowane przez pisowskiego nieudacznika Sasina 70 baniek

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2024 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.4568500518799