Piątek, 24.05.2024, Imieniny: Joanna, Zuzanna, Milena
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INTERWENCJE INFO

Przejście podziemne na dworcu jest notorycznie zalewane. „Widać, że jest jakiś poważny problem”

12.08.2023, 19:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
Przejście podziemne na dworcu jest notorycznie zalewane. „Widać, że jest jakiś poważny problem”
fot. nadesłane

Przejście podziemne na dworcu PKP w Elblągu jest notorycznie zalewane. Kiedy PKP chce rozwiązać ten problem?Osoby korzystające z dworca PKP muszą liczyć się z tym, że po większych opadach deszczu przejście podziemnego będzie zalane. Tak było m.in. na początku sierpnia.


 

Pada, więc musi być mokro. Ale, jak widać jest jakiś poważny problem z odwodnieniem przejścia podziemnego, to chociaż jakąś kładkę proszę położyć, aby można przejść suchą stopą. Liczenie na odparowanie wody jest długim terminem, gdyż tu słońce nie dociera. Na górze dworca tego mokrego co na dole nie widać, bo jest niewidoczne

 

 

– stwierdziła nasza czytelniczka.

 Zwróciliśmy do PKP z pytaniami, czy dostrzegają problem. - Do przedstawionej sytuacji w przejściu podziemnym na stacji Elbląg dochodzi wyłącznie w wyniku deszczów nawalnych – stwierdził Przemysław Zieliński z zespołu prasowego PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.


 

Do przejścia spływa także woda z terenów pozakolejowych, nieodbierana przez studzienki uliczne

 

 

– dodał Przemysław Zieliński.Czy PKP chce rozwiązać ten problem?

 

 

Po ustaleniu przyczyn gromadzenia się wody w przejściu i sprawdzeniu drożności odpływu przygotowany zostanie plan prac, których realizacja umożliwi właściwe odprowadzanie wody z przejścia

 

 

– zapewniał Przemysław Zieliński. 

Kamila Jabłonowska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Komentarze do artykułu (13)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +6
  ~ Alex
  Sobota, 12.08

  Na dworcu PKP przydałaby się bardzo WINDA . Nikt nie pomyślał o pasażerach z wózkiem dziecięcym oraz ciężkimi walizkami, którzy przechodzą w niedozwolonych miejscach przez tory. Najwygodniej to karać za nieprzestrzeganie zakazów. Dobrze, że są jeszcze dobrzy ludzie, którzy pomogą.

 2. 2
  +8
  ~ wiocha
  Sobota, 12.08

  Remont dworca był bubel .Nagłośnienie dla głuchego. To samo tory drewniane podkłady jak na wsi. Tak samo tunel. Należ wspomnieć dlaczego nie ma wind przy peronach mowa o bagażch ciężkich i osobach niepełnosprawnych.UM ratusz tego nie widzi.Oj zobaczycie jak polecicie precz.

 3. 3
  +6
  ~ Podróżnik
  Sobota, 12.08

  Najgorzej ze w 21 wieku nie ma podjazdu na walizki ! Ktoś zero pomyslunku o niepelnosorawnych nie wspomnę

 4. 4
  +4
  ~ Prix
  Sobota, 12.08

  To jest wizytówka miasta po wyjściu z pociągu? Wstyd dla włodarzy tego miasta. Towarzyszu ćwierk, towarzyszu noszowy. Czym wy się zajmujecie? Zmarnowaliście pieniądze elblążan na propagandę a miasto upadło. Do tej waszej wizytówki dodać należy te mosty zwodzone, most elewów i ten basen przy spacerowej. Ch.d i kamieni kupa to zrobiliście z tym miastem. Wywieźć was na kopach za granicę miasta za nierobstwo!

 5. 5
  +5
  ~ Machupichcę
  Sobota, 12.08

  Jaki gospodarz miasta - takie zachowanie gestorów bazy "towarzyszącej". Dobry gospodarz wymógłby na takim PKP zadbanie o dobro mieszkańców, a tymczasem PKP równa w dół, bo jest na to przyzwolenie włodarzy miasta.

 6. 6
  0
  ~ mis
  Niedziela, 13.08

  do piszacych komentarze wladze miasta to PKP moga sobie pogadac i tyle PKP to panstwo w panstwie tak bylo zawsze i nic sie nie zmienilo i sie napewno nie zmieni

 7. 7
  --1
  ~ Goju
  Niedziela, 13.08

  Dobrze ale za mało rozkład jazda ! Ale jeszcze powódź ok

 8. 8
  +4
  ~ MAREK
  Niedziela, 13.08

  Najważniejsze że w Olsztynie będzie nowy dworzec, windy i schody ruchome na perony. U nas też dużo się zmieni , bo planowany jest remont lini 204. Który póki blokuje Olsztyn. Ciekawe czy nasze zasciankowe władze, wywalczą budowę wiaduktu w ciągu ulicy Malborskiej ? Bo z tego co wiem, nikt z ratusza nie lobbuje za tym w PLK

 9. 9
  +1
  ~ guminiak
  Niedziela, 13.08

  nie remont a kosmetyka dworca szczególnie od strony torów i peronów........

 10. 10
  +1
  ~ Roman
  Niedziela, 13.08

  notoryczny - «stale postępujący w pewien sposób, zwykle niewłaściwy». Zatem może, miast notorycznie, lepiej napisać systematycznie? Podzielam zdanie Aleksa w sprawie windy, z której mogłyby skorzystać także osoby niepełnosprawne np. z chodzikiem, zwanym balkonikiem?

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2024 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.2537400722504