Wtorek, 23.07.2024, Imieniny: Bogna, Brygida, Apolinary
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INWESTYCJE

Przy ul. Szarych Szeregów powstanie parking?

09.11.2023, 09:35:00 Rozmiar tekstu: A A A
 Przy ul. Szarych Szeregów powstanie parking?
Fot. Agnieszka Klatt

Parking miejski z miejscami dla niepełnosprawnych - taki pomysł zgłosił do Budżetu Obywatelskiego (okręg 1) Przemysław Jaworski.


Elblążanin złożył wniosek dotyczący budowy parkingu miejskiego z miejscami dla niepełnosprawnych przy ul. Szarych Szeregów.
 

 

Obecnie klepisko używane jest jako parking oraz miejsce porzucanych aut, w których pomieszkują bezdomni. Parking uporządkuje miejsce i zmniejszy ilość aut zaparkowanych na oraz przy skrzyżowaniu. Poprawi widoczność i bezpieczeństwo pieszych

– stwierdził Przemysław Jaworski
 


Departament Zarządu Dróg i Departament Gospodarki Nieruchomościami i Geodezjilipozytywnie ocenił ten projekt.

 


Urzędnicy oszacowali realizację tego zadania na 520 tys. złGłosowanie na wnioski w ramach Budżetu Obywatelskiego 2024 trwa do 9 listopada. Głosy można oddawać elektronicznie - przez stronę internetową: www.budzetobywatelski.elblag.eu klikając na zamieszczony tam baner. Głosy można również oddawać w sposób tradycyjny, czyli przez papierowe karty do głosowania.
 

 

Karty do głosowania można pobrać w punktach lub wydrukować ze strony www.budzetobywatelski.elblag.eu i składać osobiście: w Biurze Podawczym Urzędu Miejskiego w Elblągu, ul. Łączności 1 i w Punkcie Informacyjnym w Ratuszu Staromiejskim, ul. Stary Rynek 25.

 

 

Kamila Jabłonowska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0
GALERIA ARTYKUŁU ( zdjęć 4 ) Fot. Agnieszka Klatt


Komentarze do artykułu (13)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +2
  ~ `47
  Czwartek, 09.11

  Przeglądając projekty BO mam mieszane uczucia, bo jestem ręką, nogą i głową (wszystko po jednym , dla poprawności) za ich realizacją dla piękna miasta i pożytku mieszkańców. Z drugiej strony upiększanie miasta i wprowadzanie w nim normalności odrywa ten gród od Dniepru i pcha go "na Zachód". Dlatego wątpię czy kureń wyrazi zgodę na zerwanie ze stepową tradycją.

 2. 2
  +9
  ~ kuk
  Czwartek, 09.11

  a tak na poważnie to czym się zajmują radni z tego okręgu, urzędnicy i wiceprezydent odpowiedzialny za infrastrukturę w tej materii miejskiej? gdyby nie było tego podobnych "wskazań" do BO, to co, to dalej nie byłyby rozwiązywane problemy mieszkańców miasta?

 3. 3
  +5
  ~ O tak!
  Czwartek, 09.11

  Kolejny rejon pełen blokowisk, szkół, obiektów handlowo-usługowych i kolejny problem z brakiem parkingów. Kierowcy hojnie utrzymują miasto i są przy tym fatalnie traktowani. Więcej parkingów, mniej przejść dla pieszych bez sygnalizacji!

 4. 4
  +11
  ~ Gosc
  Czwartek, 09.11

  Ty w tym Elblągu jesteście chodzi na głowę! Parking dla wspólnot z funduszy BO?! Wam się coś ba łeb nie zwalilo?! To do prokuratury trzeba zgłosić!!!! Fundusze BO są pro społeczne, a nie robią inwestycje wspólnotom mieszkaniowym!!!!!

 5. 5
  +9
  ~ Janek
  Czwartek, 09.11

  Po co zadłużać wspólnotę z funduszy remontowych pod budowę parkingu, jak.mozna okłasc BO i sobie postawić parking za nie swoje pieniądze:)))

 6. 6
  +10
  ~ Elka
  Czwartek, 09.11

  A potem szlaban

 7. 7
  --3
  ~ @Elka
  Czwartek, 09.11

  i tylko dla mieszkańców albo jeszcze lepiej wysokie opłaty i przyjeżdżając na zakupy albo do pracy albo z dziećmi do szkoły/przedszkola, blokujemy ruch bo musimy zaparkować na jezdni ;)

 8. 8
  +1
  ~ Arc
  Czwartek, 09.11

  Każde miejsce postojowe zbudowane z pieniędzy budżetowych POWINNO BYĆ BEZPŁATNE DLA OBYWATELI POLSKICH - niestety antypolskie/niepolskie władze doją z nas kase m.in. na postawienie parkingów, a potem kolejne dojenie na ich użytkowanie - no ale skoro Polacy głosują na swoich nadzorców i ciemiężycieli, to przecież oni w ten sposób będą nas doić tylko jeszcze bardziej... - jak mawiał pewien "klasyk", "to oczywista oczywistość" - więc lepiej Polacy sami zastanówcie się nad tym, czy dobrze jest popierać własnych oprawców, bo to bardzo trąci psychozą syndromu sztokholmskiego

 9. 9
  0
  ~ Nie
  Czwartek, 09.11

  W tym miejscu stało jedno porzucone auto, które zniknęło a w raz z nim bezdomni. Wybudowanie parkingu w tym miejscu nie uporządkuje miejsca i nie zmniejszy ilości aut zaparkowanych na oraz przy skrzyżowaniu ponieważ tych miejsc będzie mniej niż obecnie na tym klepisku. I nie poprawi widoczności i bezpieczeństwa pieszych bo piesi i tak będą skracać sobie drogę do Lidla i Ogrodów przechodząc w okolicy tego skrzyżowania.

 10. 10
  +2
  ~ ??
  Czwartek, 09.11

  Parkingi są potrzebne, a w polskich warunkach taka nawierzchnia przez pół roku jest bajorkiem. Co do pieszych, jeśli chodzą po jezdni to niech płacą za naprawy samochodów pod które włażą. Tylko dlaczego miasto i SMy mają wpisywać swoje obowiązki w BO?!

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2024 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


0.98250293731689