Piątek, 27.11.2020, Imieniny: Konrad, Leonard, Sylwester
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii

Skąd jestem i czym jest dla mnie miasto Elbląg?

28.10.2019, 15:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
Skąd jestem i czym jest dla mnie miasto Elbląg?

Młodzi elblążanie będą mieli pretekst, żeby zastanowić się nad odpowiedziami na te pytania. W Roku Pionierów Elbląga, Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” w Elblągu zaprasza na bezpłatne lekcje o pierwszych powojennych mieszkańcach naszego miasta. Do udziału mogą zgłaszać się chętne klasy ze szkół podstawowych i ponadpodstawowych.

14 listopada (czwartek) w Kinie Światowid odbędą się lekcje pokazowe o pionierach Elbląga. Zajęcia poprowadzi dr Tomasz Gliniecki –  historyk, pedagog i dziennikarz. Lekcję rozpocznie krótkometrażowy film, na który złożą się opowieści pionierów.
 

- Młodzi będą mieli okazję, żeby poznać historie, które są częścią ich własnej tożsamości – zapowiadają organizatorzy lekcji. - Mamy nadzieję, że te zajęcia sprowokują ich do poszukiwań odpowiedzi na pytanie: jak to się stało, że mieszkam w Elblągu?
Do udziału w lekcjach CSE „Światowid” zaprasza szczególnie tych nauczycieli, którzy planują przeprowadzić zajęcia o pionierach.

Plan lekcji pokazowych o pionierach Elbląga
Termin: 14 listopada (czwartek)
Godz. 9:00 – szkoły podstawowe (klasy IV – VIII)
Godz. 11:00 – szkoły ponadpodstawowe

Dodatkowo w drugiej połowie listopada do elbląskich szkół trafią scenariusze lekcji oraz pomoce dydaktyczne (m.in. krótkometrażowy film dokumentalny) do realizacji zajęć o pierwszych powojennych mieszkańcach naszego miasta. Scenariusze przewidziane są do realizacji w ciągu dwóch godzin lekcyjnych. Mogą zostać wykorzystane na lekcjach języka polskiego, historii, WOS-u lub na godzinach wychowawczych.

- Już teraz zachęcam Państwa do zaplanowania i przeprowadzenia w swoich klasach lekcji na podstawie tych materiałów – mówi Antoni Czyżyk, dyrektor CSE „Światowid” w Elblągu.

Zgłoszenia do udziału nauczycieli wraz z klasami są przyjmowane pod adresem: marketing@swiatowid.elblag.pl. W tytule maila zgłoszeniowego należy wpisać: Zgłoszenie na lekcję o Pionierach Elbląga, a w treści: imię, nazwisko oraz numer telefonu nauczyciela zgłaszającego, nazwę placówki, klasę i ilość zgłaszanych uczniów. Więcej informacji pod numerem telefonu: 55 611 20 68.

Lekcje o Pionierach Elbląga są częścią projektu „Nasze tutaj”, który dofinansowano ze środków Muzeum Historii Polski w Warszawie w ramach Programu „Patriotyzm Jutra”.

 

informacja nadesłana

 

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Komentarze do artykułu (1)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  0
  ~ Elbing
  Piątek, 01.11

  Miasto Elbląg jest dla mnie miastem emerytów, rencistów, bezrobotnych i kolesiostwa. Dziękuję za uwagę.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2020 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.4229578971863