Wtorek, 2.06.2020, Imieniny: Hortencja, Jakub, Konrad
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama

Komentarze do artykułu (28)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  --2
  ~ bandera rossa
  Czwartek, 25.05

  Panie Robercie, co Pan zrobił dla klasy robotniczej naszego miasta ? Proszę o odpowiedź

 2. 2
  --3
  ~ Olo
  Czwartek, 25.05

  Koliński to prymitywny , wrachowany Lewak

 3. 3
  --5
  ~ rusofob
  Czwartek, 25.05

  Wreszcie doczekaliśmy się oczyszczenia przestrzeni publicznej z symbolów drugiej okupacji. Sowieckie pomniki, komunistyczne pomniki, sowieckich i komunistycznych bohaterów usunąć z naszych miast. A jeli ktoś twierdzi że GL i AL walczyły z Niemcami to informuje walczyły z Polskim Państwem Podziemnym i z Armią Krajową. Nieznających tematu odsyłam do książki Andrzej Zasieczny "Sowieckie krety. Jak agenci Stalina przejęli władzę nad Polską 1939-1945". Tyle komentarza.

 4. 4
  --3
  ~ Polak.
  Czwartek, 25.05

  koliński to zwykły zdRadziecki lewak i nie warto na niego klawiatury ale tym razem wyjatkowo w jednej sprawie się z nim zgodzę - co to za dekomunizacja jak z jednego komucha zmieniają na drugiego szymborską, która nie tylko peany na czeć lenina pisała ale i stalina itp. Ps. sam pomysł dekomunizacji oczywiście bardzo dobry i czemu tak późno ale najgorsze jeśli zrobiąto na odwal i karykaturalnie jak w przypadku szymborskiej

 5. 5
  --1
  ~ Prawdziwa Polka
  Czwartek, 25.05

  Zamiast jakiejs ulicy Ulmów zreszta niemieckiej rodziny proponuje Rodziny Kaczyńskich tak dla jasności rasy,katolicyzmu i polskosci!!!

 6. 6
  +4
  ~ masakra
  Czwartek, 25.05

  kto to pisze - pani Szymborska miała na imię Wisława wiedzą to nawet w podstawówce

 7. 7
  +6
  ~ Robert Koliński
  Czwartek, 25.05

  @mius - Zasługą rodziny Nalazków była walka z hitlerowskim okupantem oraz działalność rewolucyjna, w tym w PPR właśnie. Nie dopuścili się oni żadnych zbrodni a do tego zostali przez okupanta wymordowani przed 1944 rokiem, od którego postanowił sobie wykreować nową historię Polski ustawodawca, na partyjne zlecenie idiotów z PiS i IPN. Takie są fakty - zmiana nazwy tej ulicy wg obecnie obowiązującej ustawy jest złamaniem prawa, nie zapominając o tym, że również skończonym łajdactwem wobec bohaterów walk z hitlerowskim okupantem; co ich notabene odróżnia od np. różnych "zbrodniarzy przeklętych", którzy z okupantem hitlerowskim woleli kolaborować i dopuszczali się zbrodni na ludności m.in. polskiej, aby zachować w powojennej Polsce feudalne stosunki społeczne.

 8. 8
  +6
  ~ Robert Koliński
  Czwartek, 25.05

  @Rozsądny - oczywiście, Elbląg w 1945 r. wyzwolili Reptilianie z Aldebarana, których poprowadził do zwycięskiego boju sam Jarosław Kaczyński (z mężem) jadący na oklep na kocie. Takie ahistoryczne idiotyzmy to na partyjnych spędach PiS/PZPR proszę sobie wygłaszać, bo tam może znajdą się odpowiednio bezmózdzy słuchacze.

 9. 9
  +3
  ~ monika
  Czwartek, 25.05

  To jest chore nazwy ulic w Elblagu jak Rodziny Nalazkow obrazaja inne nazwy ulic w Minsku Mazowieckim.W tym kraju absurdow nawet ulice siebie nawzajem obrazaja...

 10. 10
  +2
  ~ impra
  Czwartek, 25.05

  Pani autorko artykułu, imię Szymborskiej to Wisława, nie zaś WiEsława. A co do zmian nazw ulic, rond, itp., to na przestrzeni lat można zauważyć, że w zależności kto jest u sterów Państwa, ten usuwa "swojego wroga". Zatem, czy nie można ustanowić neutralnych nazw na stałe? Ominą nas ciągłe walki słowne oraz koszty związane ze zmianami i inne niewygodne kwestie. Mogą to być przecież nazwy flory i fauny (wiele już takich jest i te mają się dobrze), ale także numerowe.

Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2020 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.