Piątek, 21.02.2020, Imieniny: Eleonora, Feliks, Kiejstus
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama

Komentarze do artykułu (51)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +11
  ~ Nowoczesny
  Środa, 15.02

  Prawda leży po środku myślę, że jedyny problem to to, że funkcjonariusze SG nie znają jezyka angielskiego;) Gdyby znali i wytłumaczyli pani na miejscu, że to tylko taka rutynowa kontrola na która zezwala polskie prawo to żadnej afery by nie było;)

 2. 2
  +3
  ~ Lewactwo Przyszłością Narodu
  Środa, 15.02

  Sprawa jest ewidentnie przykładem rasizmu i dyskryminacji ze względu na kolor skóry - policjanci, którzy tę panią legitymowali znali 2 (dwa) słowa po angielsku ("passport" i "country"). Nawet do wylegitymowania obywatela organ legitymujący winien posiadać powód (motyw), którego w tym przypadku zabrakło. Tzn. motyw to może i był, ale był nim zwyczajny rasizm legitymujących tę panią funkcjonariuszy. Do tego uniemożliwienie jej kontaktu z kimś z rodziny/znajomych znających język i mogących pomóc w wyjaśnieniu sprawy jest kolejną kompromitacją organów - funkcjonariusze powinni zostać ukarani dyscyplinarnie, bo to jest zwyczajny skandal i hańba dla munduru.

 3. 3
  +9
  ~ Waski
  Środa, 15.02

  W Niemczech i innych krajach Unii Europejskiej polak nie mając przy sobie dokumenu ukarany zostaje mandatem i płaci go w większości na miejscu. Tylko w Polsce cudzoziemcy mają większe prawa niż sami obywatele. "piękna pani" ma znajomych z redakcji i kręci niepotrzebnie aferre...

 4. 4
  +8
  ~ Mango
  Środa, 15.02

  Brawo Straz Graniczna.Sprawdzac wszystkich o innym wygladzie i zachowaniu, czy przypadkiem nie sa terrorystami.

 5. 5
  +10
  ~ pytam się
  Środa, 15.02

  Co jest w moim komentarzu, że nie puszczacie?. Ja nawet jak wyjeżdżam do Hiszpanii czy Grecji to przy sobie nosze dowód osobisty nawet na plaży w torebce bo raz czy dwa zostałam poproszona o wylegitymowanie się. Na nikogo się nie obrażałam i nie leciałam na skargę.Tutaj mamy strefę przygraniczną blisko, więc co dziwnego? Ten człowiek co pracował w Iławie w Kebabie jak się okazało był na terenie Polskie nie legalnie, więc w czym problem, że się kontroluje ludzi? . Jeżeli kontrolę dokumentów będziemy stawiali jako rasizm, to gdzie w tym wszystkim nasze polskie prawo?

 6. 6
  +13
  ~ pytam sie
  Środa, 15.02

  Może w końcu to puścicie. W Polsce prawo nakazuje mieć przy sobie jakikolwiek dokument tożsamości, dowód osobisty, prawo jazdy. Zawsze przy sobie mam któryś z dokumentów, jeżeli udaję się do innego kraju to staram się przed wyjazdem zapoznać o ich prawie i poświadczeniu tożsamości. Z tego co czytam to w większości wchodzą komentarze przeciwko ludziom wykonującym swoje obowiązki służbowe zgodnie z polskim prawem.

 7. 7
  +4
  ~ AM ale już nie koniecznie
  Środa, 15.02

  ależ to standard - zwykłe polskie tumaństwo, pozbawione kultury i empatii, taki wschodni sznyt....

 8. 8
  +14
  ~ Kazio
  Środa, 15.02

  Poprostu sprawdzili czy legalnie przebywa w elblagu a redakcja szuka sensacji bo ma słabe notowania

 9. 9
  +3
  ~ czarne jest vvzarne a biale biale
  Środa, 15.02

  murzyni maja kompleksy jakies

 10. 10
  +4
  ~ Marcinek
  Środa, 15.02

  Pani redaktor to widze ze nie umie odpowiednio artykulu napisac, Brawo SG niech szukaja obcokrajowcow zeby do kraju nie wjezdzali wynalazki z afrykanskich krajów. Od kiedy to czarnoskora w obcym panstwie takie skargi pisze ktos ja kieruje bo nienawidzi mundurowych... no ladnie....

Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2020 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.