Czwartek, 23.05.2024, Imieniny: Julia, Wieslawa, Helena
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama

Komentarze do artykułu (74)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +4
  ~ wanda
  Wtorek, 01.03

  Na szczęście mamy nowego ,rozsadnego,bywałego w świecie , np. w Niemczech ,gdzie wiele jest ogrodów ,nawet w Berlinie wschodnim i zachodnim , a trudno uznać Niemców za nienowoczesnych i zacofanych / prezydenta , ktory ,wierzę ,przeanalizuje , anty -dzialkowe, plany poprzednika / ktory dzialkę i dom ma nad morzem /.Za czasów Sloniny Elblag stale , bezsensownie tracil tereny zielone ,nawet na Strówce wyciał ,co się dalo ,w zamian nie sadząc nic .Miejmy nadzieję ,że teraz tak sie nie stanie .Spojrzmy jak w Europie zach ,czy Skandynawii buduje się nowe osiedla i domy , priorytetem jest zachowanie zieleni , u nas odwrotnie .

 2. 2
  +6
  ~ AntyDebil
  Wtorek, 01.03

  Proponuję aby pan prezes zainteresował się przynajmniej jednym samozwańczym prezesem działek o nazwie ROD "PROMYK" bo cuda tam się dzieją!

 3. 3
  --9
  ~ fama
  Wtorek, 01.03

  Z moich obserwacji wynika, że ogródki pełnią przede wszystkim funkcję rekreacyjną, podobną mogą pełnić inne tereny zielone, jak parki, które warto hołubić a nawet zakładać nowe. Ubolewam nad tym, że w samym centrum miasta zieleni ubywa (choćby przy tym szkaradnym pomniku, gdzie powstała plątanina szyn). Miasto ma, na szczęście, swoje "zielone płuca", jakimi jest Bażantarnia. Starsi mieszkańcy nie muszą więc spędzać czasu na działkach. Jest im tam wygodnie, przywykli, ale to nie znaczy, że tak ma być zawsze. Tam, gdzie miasto potrzebuje terenu, ogródki powinny być likwidowane, jednak rozumnie, nie chaotycznie. A to, że prezes działkowców oponuje to naturalne, przecież taka jest jego rola.

 4. 4
  +4
  ~ znafca
  Wtorek, 01.03

  Musze zabrac głos bo ilość wypisywanych tu bzdur przekracza wszelkie granice;) Po pierwsze o likwidacji tych działek daiałkowcy dobrze wiedzieli już od kilku lat czyli za poprzedniego prezydenta miasta!;) Po drugie te drogi, ronda i nowy węzeł drogowy na obwodnicy Elbląga ma budowac za swoje pieniądze zdaje się 40 mln zł prywatny inwestor który ma stawiać CH Siódemka!;) Po trzecie jak sobie wyobrażacie, że co ten inwestor dorzuci jeszcze z 10 mln zł żeby zrobić objazd dla kilku działek!?;) Ludzie zejdźcie na ziemię, albo Elblag ma sie rozwijać i być nowoczesnym miastem albo degradowac do roli wioski!!!;)

 5. 5
  +5
  ~ kama
  Wtorek, 01.03

  Do Halinki: popieram Ciebie,też mi się wydaje ze nikt nie był i nie oglądał terenu ,no chyba ze na papierze.Właściciele Centrum Handl.wstrzymali się z budową i nie wiadomo czy będą tam budować,może być tak jak koło kina Syrena.U nas najlepiej rozwalić a potem się zastanawiać.A do parku sami sobie chodżcie ,8 km mam do bażantarni a najbliższy" park" to dworzec.

 6. 6
  +8
  ~ BRATEK
  Wtorek, 01.03

  Pragnę i ja wypowiedzieć się w poruszanej kwestii. Jestem działkowcem od 1992 r. i zaliczam się do grona "młodych " ludzi, którym bliżej do 100-ki niż lat młodzieńczych. Po pierwsze - jestem przeciwny bezzasadnej likwidacji ROD. Każda decyzja o likwidacji ogrodów poparta mądrym uzasadnieniem - moim zdaniem - jest zasadna. Za mądre uzasadnienie uważam rachunek ekonomiczny. Po drugie - proponowałbym aby p. Bolesław Mikołajczyk nie rozdzierał szat jak Rejtan lecz pomógł Zarządom ROD do wyrugowania pseudo działkowców. Obecne przepisy nie pozwalają na wyrzucenie tych pseudo działkowców a jak wyglądają działki proponuję obrońcom aby teraz przeszli się po tych kompleksach i sobie obejrzeli te magazyny i składowiska śmieci i rupieci. Po trzecie - nie tak dawno na tych stronach p. Mikołajczyk się chwalił, że posiada kilkanaście hektarów ziemi przygotowanej do zasiedlenia w okolicach Stagniewa, czy coś się zmieniło. Po czwarte - każdy ogród z wyprzedzeniem jest powiadamiany o zmianach w Planach Zagospodarowania Przestrzennego - przykład ROD BRATEK, gdzie Zarząd został powiadomiony o zabraniu pewnej powierzchni (około 5% z 22 hektarów) pod przyszłą linię tranwajową biegnącą ul. Fromborską. Po piąte - zabranie części działek pod łącznik od ul. Grunwaldzkiej do ul. Akacjowej nie spowodował likwidacji działek przy ul. Druskiej a działkowcy dostali rekompensaty. działkowiec

 7. 7
  --3
  ~ ERKA
  Wtorek, 01.03

  Ludzie. Wy pojedźcie zobaczyć te dzialki, jaki tam syf i brud. Ktoś porównuje Niemcy, Skandynawie - to żart ??? Chcą znowu działkowcy blokować rozwój Elbląga - Zatorza ??? Chyba JAJA sobie robicie. Pan G.N. wdaje się w zbędne dyskusje z BURAKAMI którzy myślą, że DZIAŁKI TO ICH WŁASNOŚĆ.

 8. 8
  +4
  ~ henios
  Środa, 02.03

  Mam mieszane uczucia. Jestem za likwidacją działek ale jak znam PO to skończy się lodziarnią. Działeczki pójdą pod domki i wylądują na rynku ustawiając kilku cwaniaków na kilka pokoleń.

 9. 9
  +5
  ~ vvvvvvvvv
  Środa, 02.03

  Z tego co wiem, to STOWARZYSZENIE ELBLĄSKIE ZATORZE wnikliwie bada, ile jest pustostanów, a ile uprawianych działek na ZATORZU, i ilu z użytkowników działek w procentach to mieszkańcy ZATORZA? Mówią, że nie będą decydować o losie ZATORZA dzałkowcy, w dodatku ci którzy nie mieszkąją na ZATORZU !! W 2004 lub 2006 była tam jakaś afera, bo działkowcy podważyli projekt drogi do WIADUKTU ( JUNAKÓW-DOJAZDOWA ). Oj będzie afera.

 10. 10
  +3
  ~ wyborca
  Środa, 02.03

  Brawo Panie Prezydencie za szybkie i mądre decyzje.Albo rozwój Elbląga albo zastój już dawno powinny być inwestycje na terenach zwanych działkami? Popatrzmy na teren działkowy przy ul.Browarnej koło Vektry .JAKI TU MOŻE BYĆ ODPOCZYNEK???? I SMAK WARZYW I OWOCÓW??? Te całe zarządy działkowców to ludzie którzy poza działkami nie mają nic do powiedzenia.Dalsze rozmowy i zastój nie mają sensu .BUDOWAĆ.INWESTOWAĆ.DAĆ ELBLĄŻANOM PRACĘ.A działki to z dala od dróg i miasta!!!!!!!

Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2024 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.0913100242615