Piątek, 24.05.2024, Imieniny: Joanna, Zuzanna, Milena
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii KORONAWIRUS

Elbląg: Rośnie liczba zakażeń koronawirusem. Szczepienia kolejną dawką ruszą dopiero w grudniu

25.11.2023, 18:30:00 Rozmiar tekstu: A A A
Elbląg: Rośnie liczba zakażeń koronawirusem. Szczepienia kolejną dawką ruszą dopiero w grudniu

Liczba zakażeń koronawirusem w naszym regionie rośnie z dnia na dzień. Tylko dziś, 25 listopada w województwie warmińsko-mazurskim odnotowano 82 przypadki infekcji, z czego 9 w Elblągu. Lekarze przypominają nam o profilaktyce. Nowa szczepionka przeciw Covid-19 dostępna będzie jednak dopiero od grudnia.

 

 

 

Koronawirus znów daje się nam we znaki. W Polsce przybywa zakażonych. Dziś, 25 listopada odnotowano 1 662 nowe przypadki. Warto jednak dodać, że statystyki obejmują jedynie wyniki osób, u których infekcję potwierdzono testem w szpitalu lub przychodni. Rzeczywista liczba zakażonych może być jeszcze większa. Eksperci namawiają do przyjęcia kolejnej, piątej dawki szczepionki przeciw Covid-19.  Na rynku pojawi się ona na początku grudnia. Będzie dostępna za darmo dla osób w wieku powyżej 12 lat. 

 

 

 

 

Szczepionka jest zalecana szczególnie osobom w wieku ≥60 lat, z niedoborami odporności lub chorobami współistniejącymi zwiększającymi ryzyko ciężkiego przebiegu COVID-19 oraz pracownikom ochrony zdrowia. Dostępna będzie szczepionka białkowa podjednostkowa Nuvaxovid (Novavax)

 

 

- informuje resort zdrowia. 

 

 

 

W Elblągu szczepienia wykonywane są w 19 punktach, czyli w większości przychodni. Ich pełną listę znajdziemy TUTAJ. Zainteresowanie darmowym szczepieniem kolejną dawką jest już widoczne. 

 

 

 

Wraz z rosnącą liczną zakażeń rośnie zainteresowanie szczepionkami. Coraz więcej osób w ostatnim czasie zaczęło pytać nas o szczepienia przeciw Covid-19, ale również przeciw grypie. Najczęściej są to osoby starsze

 

 

- mówi farmaceutka z apteki przy ul. Robotniczej. 

 

 

 

 

Niemal codziennie rejestrujemy chętnych na szczepienie przeciw grypie, coraz częściej mamy również telefony z pytaniem: kiedy kolejna dawka szczepionki na Covid-19, słyszymy w jednej z elbląskich przychodni.

 


Szczepionka zaktualizowana dla podwariantu XBB.1.5 do podania jako kolejna dawka przypominająca szczepienia przeciw COVID-19 dostępna będzie od 6 grudnia, informuje MZ. Będzie to szczepionka białkowa podjednostkowa Nuvaxovid (Novavax) zaktualizowana do aktualnie dominującego podwariantu XBB.1.5. Szczepionka Nuvaxovid będzie dostępna dla osób, które wyrażają chęć zaszczepienia i spełniają warunek wieku (osoby, które ukończyły 12 r.ż.) i od ostatniego szczepienia upłynęło co najmniej 6 miesięcy. W przypadku osób dotychczas nieszczepionych przeciw COVID-19 powyżej 12 roku życia należy podać 2 dawki w odstępie 3 tygodni.

 

 

Natasza Jatczyńska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 6

%0.0 %100.0


Komentarze do artykułu (24)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +8
  ~ Black
  Sobota, 25.11

  Widze, ze znowu wsrod durnych poliniakow chca powtorzyc ten sam numer z kowidioza. Miliony tych gownianych, smiercionosnych szpryc, ktore nie nadaja sie do niczego, poza masowa eksterminacja durnej trzody, ktora jak znam poliniakow, ponownie ustawi sie w kilometrowych kolejkach po nastepna szpryce, ktora szybciej odstawi ich do parku sztywnych, tak jak stalo sie to w przypadku juz ponad 2 milionow durni na calym swiecie, ktorzy pozwolili sobie to gowno wprowadzic do organizmu. Na dwoch uniwersytetach w Polsce, czyli na Jagiellonce i Uniwersytecie Adama Mickiewicza w Poznaniu od roku trwa doslowny pomor wykladowcow, ktorzy naganiali baranow do tej ambrozji smierci, nie przypuszczajac, ze sami stana sie w pierwszej kolejnosci jej ofiarami. Dlatego absolutnie mi ich nie zal.

 2. 2
  +7
  ~ pytam
  Sobota, 25.11

  Czy normalnej grypy to już niema? wszystko coronawirus, nawet Pfizer chce za szczepionki 6 miliardów, które są zbyteczne. A u nas już nagonka, dajcie tym na górze dobrze zrozumieć co to jest covid i czy trzeba szczepić, żeby wyzdrowieć czy się rozchorować. Jak widać ci w białych nie mogą zapomnieć bo to i dodatki covidowe były, co?

 3. 3
  +3
  ~ Black
  Sobota, 25.11

  Onkolog: Nigdy nie widziałem, żeby nowotwory zachowywały się w ten sposób u młodych ludzi w wieku 20, 30 i 40 lat rozwijają się agresywne i szybko rozwijające się „nowotwory turbo”. Dr. William Makis, który w swojej karierze zdiagnozował raka u 20 000 pacjentów, mówi: „Nigdy nie widziałem czegoś takiego”. „Nigdy nie widziałem czwartego stadium raka piersi u kobiet w wieku 20 lat. Nigdy nie widziałem czwartego stadium raka okrężnicy u mężczyzn i kobiet w wieku 20 i 30 lat. Białaczki, które atakują w ciągu kilku dni lub nawet umierają kilka godzin później po diagnozie. https://t.me/emigrant19/1608

 4. 4
  +3
  ~ Back
  Sobota, 25.11

  ... a czy ktoś kiedykolwiek przed plandemią świrusa i akcją śmiercionkową widział, żeby sportowcy padali jak muchy na stadionach, dziennikarze w stuadiach filmowych na wizji w trakcie reportaży i tym podobne "cuda wianki" ?! Dlatego też onkolodzy nigdy czegoś takiego nie widzieli na oczy tak jak koronerzy przeprowadzający sekcje zwłok czy balsamiści NIGDY z żył trupów nie wyciągali jakiś galaretowatych struktur ! Dlatego jeśli taki jeden tutaj forumowy mędrek od grzybków halucynogennych wyśmiewa się z @Marii i twierdzi, że ponoć "żelazna reguła raka dr Hamera" została tymi przypadkami obalona to najwyraźniej jest już na którymś tam poziomie nieprzytomności umysłowej. Moim zdaniem to co dzisiaj po raz pierwszy widzą na swe ślepia onkolodzy TO NIE SĄ RAKI jakie powstają NATURALNIE zgodnie z 5 Prawami Natury i GNM. Tutaj mamy do czynienia ewidentnie z ZATRUCIAMI toksynami zawartymi w śmiercionkach plus ewentualnie oddziaływanie genetyczne poprzez modyfikację DNA tych nieszczęśników, którzy w swej dogłębnej naiwności czy głupocie dali sobie ten depopulacyjny preparat wstrzyknąć. W jaki niby sposób GNM miałaby tłumaczyć zmiany chorobowe spowodowane czynnikiem zewnętrznych (trucizną zawartą w śmiercionkach) gdy zajmuje sie zupełnie czym innym i na innej płaszczyźnie wyjaśnia PRZYCZYNY chorób. Nie potrafię zrozumieć sposobu myślenia niektórych tutaj osób, bo to się "wymyka wszelkiej logice".

 5. 5
  +4
  ~ Black
  Sobota, 25.11

  Mamy zatem do czynienia z tym o czym ja mówię czyli o zupełnie NIENATURALNEJ genezie tych "turbo-raków" najprawdopodobniej spowodowanych śmiercionkami mRNA. W ostatniej swojej wizji nasz czarnowidz Jackowski wypowiedział słowa, które można przypisać do ofiar globalnego eksperymentu medycznego z zastosowaniem śmiercionek mRNA. Jeśli jest to prawdą, to ci nieszczęśnicy nie tylko zejdą z tego świata szybciej niż było im pierwotnie pisane, ale również zostaną na swój sposób "wiecznie skalani". Sprawy wyglądają zatem zdecydowanie bardziej poważnie niż nam się nawet wydaje, bo tu już nie chodzi li tylko o życie w sensie materialnym, ale również , a może nawet przede wszystkim duchowym.

 6. 6
  +10
  ~ Arc
  Niedziela, 26.11

  9 przypadków w Elblągu - straszne rzeczy, a grypy w tym czasie w takiej ilości było tylko na jednej dzielnicy Elbląga - a grypa ma podobną śmiertelność jak covid ale media ujeżdżają covid (jednak jeszcze większą śmiertelność mają wszystkie obostrzenia i zamykania wszystkiego co zostało potwierdzone w oficjalnych statystykach - ponad 200tyś, zgonów nadmiarowych). Przy okazji wybuchł dziś kolejny WIELKI SKANDAL w Bydgoszczy z kanaliami udających lekarzy, którzy oskarżali niezłomną dr Ratkowską, a okazało się, że WSZYSCY (oskarżyciel i pseudo sędziowie izby lekarskiej) są a paskach finansowani przez firmy farmaceutyczne produkujące szczypawy! Ile jeszcze potrzeba dowodów na zaprzaństwo koronaświrusów, którzy dla kasy są gotowi nas wszystkich pogrzebać! https://banbye.com/watch/v_fyiyrLjWbvNT

 7. 7
  --12
  ~ Tadd
  Niedziela, 26.11

  Dobrze, że w czasach gdy wynaleziono penicylinę nie było internetu i dzięki niemu mogących zaistnieć geniuszy jak ~ Black

 8. 8
  +4
  ~ Życie
  Niedziela, 26.11

  Naturalna selekcja rusza ponownie i jak to bywa przetrwają tylko silne jednostki

 9. 9
  +10
  ~ Gość
  Niedziela, 26.11

  Mialem w tym roku covida i co? I g##wno zwykła grypa....5 dni w łóżeczku i do roboty wróciłem.

 10. 10
  0
  ~ Mat
  Niedziela, 26.11

  Zaszczepcie w pisde kweczynskiego.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2024 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.2268459796906