Środa, 22.05.2024, Imieniny: Julia, Wieslawa, Helena
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii KORONAWIRUS

Trzy lata temu postawił nasze życie na głowie. Koronawirus znów groźny?

11.03.2023, 19:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
Trzy lata temu postawił nasze życie na głowie. Koronawirus znów groźny?

11 marca 2020 roku Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) uznała, że mamy do czynienia z pandemią. Trzy lata z koronawirusem zmieniły nasze życie. - Liczby zakażeń odnotowanych w ostatnim czasie wskazują jednak na to, że nie możemy jeszcze o niej zapomnieć. Tylko w marcu w Elblągu odnotowano 214 nowych infekcji koronawirusem - mówi Anna Kozłowska, Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Elblągu.

 

 

Pierwszy przypadek zakażenia koronawirusem stwierdzono 4 marca 2020 w szpitalu w Zielonej Górze, gdzie zdiagnozowano zachorowanie u 66‑letniego mężczyzny, który przyjechał autokarem z Niemiec. Od tego dnia w nowe zakażenia zaczęły się pojawiać w błyskawicznym tempie, zaczęto wprowadzać również coraz więcej obostrzeń. Niecały tydzień później koronawirus dotarł do Elbląga. 

 

 

Trzy lata pandemii postawiły nasze życie na głowie. Na długi czas uczniowie utknęli w domach, bo edukacja prowadzona była zdalnie, odcięto nas również od imprez masowych, wyjść do teatru czy kina. W przestrzeni publicznej zaczęły obowiązywać maseczki, a jednorazowe rękawiczki i płyny do dezynfekcji, choć osiągały zawrotne ceny, bardzo szybko znikały ze sklepów. Bardzo szybko zaczęliśmy tracić rachubę w tym, z którą falą zakażeń mamy aktualnie do czynienia. Sytuacja zaczęła się zmieniać pod koniec 2020 roku, gdy wprowadzono pierwsze szczepionki na koronawirusa. 

 

 

Koronawirus nadal nie daje o sobie zapomnieć. W ostatnim czasie liczba nowych zakażeń zaczęła znacznie wzrastać. Widać to chociażby po tym co aktualnie dzieje się w przychodniach. W styczniu tego roku w Elblągu odnotowano 43 zakażenia koronawirusem, w województwie warmińsko-mazurskim było ich 354. W lutym w Elblągu było ich już 226, w województwie - 1603. Również statystyki z pierwszych dni marca nie są optymistyczne. Do 10 marca testy potwierdziły 214 zakażeń w Elblągu i 676 w województwie

 

- mówi Anna Kozłowska Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Elblągu.

 

 

Niepokojące statystyki zauważyło również Ministerstwo Zdrowia. W przeciągu najbliższych dwóch tygodniach ma zostać podjęta decyzja co do wprowadzenia piątej dawki szczepionki przeciw COVID-19. 

 

 

Wiele osób szybko zrezygnowało z noszenia maseczek. Nadal obowiązują one w szpitalach, przychodniach czy aptekach, ale i to obostrzenie nie zawsze jest przestrzegane. Obecnie jednak warto wrócić do maseczek, chociażby w tych największych skupiskach ludzkich. Jeśli nie musimy, nie wychodźmy z domu. Warto również obserwować się i w razie jakiś niepokojących objawów skontaktować się z lekarzem

 

- dodaje Anna Kozłowska.

 

 

Od początku pandemii (od 4 marca 2020) w Polsce potwierdzono 6 452 208 zakażeń. Wyzdrowiało 5 335 802 osoby, natomiast 119 030 osób zmarło.
 

Natasza Jatczyńska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 4

%0.0 %100.0


Komentarze do artykułu (3)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +5
  ~ tfu
  Sobota, 11.03

  Mam nadzieję że kiedyś powstanie niezależna komisja która rozliczy polityków i dziennikarzy za to nakręcanie covidowego szaleństwa.

 2. 2
  +3
  ~ Do tfu
  Niedziela, 12.03

  Prawda trzeba rozliczyć tych którzy segregowali Polaków utrudniali nam życie, wprowadzali terror kowidowy, bezzasadne lockdowny,utrudniali dostęp do służby zdrowia, pałowali i wlepiali mandaty za brak szmatki na gębie. Wszyscy ci którzy brali udział w tym nazistowskim precedensie powinien spotkać los esesmanów rozliczanych w Gdańsku na górce czyli stryczek. Oj będzie sporo tego. Bo jak się okazało w Polsce jest sporo nazioli.

 3. 3
  0
  ~ Arc
  Niedziela, 12.03

  I ani słowa o tym, że terminu "plandemia" who nie tyle usunęła zapis o wysokiej liczbie zgonów, co (uwaga) wpisali,że plandemia jest m.in. wtedy , gdy będzie MAŁA liczba zgonów!(kto nie wierzy niech se sprawdzi w necie). A tak nam codziennie truły media o niewiadomo jak dużych zgonach i nakręcały psychoze.I porównywanie do hiszpanki,kiedy to hiszpanka była przez ok rok czasu i miała śmiertelność (przy wcześniejszej definicji plandemii who) ok 8% i ok 50 mln. ludzi na świecie.Koronaściema jest już 3 lata ze śmiertelnością ok 1% co daje ok 7 mln. ludzi. (przez 3 lata).I najlepsze, że te dranie z who aby zwiekszyć w statystykach śmiertelność, to włączają w to tzw. zgony pośrednie, czyli np. z powodu przesunięcia terminu chemioterapii itp.(a pamiętamy jak zabili grype aby zwiększyć statystyki)

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2024 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.0942981243134