Wtorek, 23.07.2024, Imieniny: Bogna, Brygida, Apolinary
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii KORONAWIRUS

Elblążanie mają problem z przestrzeganiem kwarantanny

24.01.2022, 19:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
Elblążanie mają problem z przestrzeganiem kwarantanny

Policja w Elblągu codziennie sprawdza, czy elblążanie objęci kwarantanną przestrzegają zakazu wychodzenia z domu. Jak się okazuje część mieszkańców ma z tym problem. Sytuację rozwiąże skrócenie czasu kwarantanny? Nowe zasady obowiązują od jutra (25 stycznia).

 

Wielu elblążan stosuje się do zasad kwarantanny. Są jednak osoby mniej zdyscyplinowane. To policja kontroluje przestrzeganie kwarantanny. Przypadki, gdy jest podejrzenie, że doszło do jej złamania, kierowane są do nas i my kończymy takie postępowanie.  Takich postępowań prowadzimy bardzo dużo. Jednak tylko nieliczne kończą się nałożeniem kary grzywny. Nie wyciągamy od razu ciężkiej artylerii, szczególnie w momencie, gdy są wątpliwości, czy doszło do złamania kwarantanny

 

- mówi Marek Jarosz, Powiatowy Inspektor Sanitarny w Elblągu.

 

Od jutra zmieniają się zasady dotyczące kwarantanny. Zostaje ona skrócona. - Osoby bezobjawowe będą zwalniane z kwarantanny po 7 dniach, pod warunkiem uzyskania negatywnego wyniku testu na COVID-19 - informuje Ministerstwo Zdrowia. Do tej pory było to 10 dni. Skrócenie kwarantanny jest możliwe z powodu ewolucji wirusa, który tak w wariancie Delta, jak i Omikron daje objawy zdecydowanie szybciej niż poprzednie mutacje.  Resort dodaje, że po 7 dniach bez objawów od chwili kontaktu z osobą zakażoną ryzyko rozwinięcia się choroby jest minimalne.

 

Optymistycznie zakładam, że skoro centralnie podjęto taką decyzję to oznacza, że analizy przebiegu zakażeń, szczególnie w wyniku zakażenia omikronem, są takie, a nie inne i pozwalają na skrócenie kwarantanny

 

- dodaje Marek Jarosz.

 

Piąta fala pandemii przybiera na sile. Z każdym dniem rośnie liczba zakażonych koronawirusem. - Na tle Polski, tych zachorowań w Elblągu jeszcze nie jest dużo, ale już teraz obserwujemy ewidentny wzrost zakażeń - dodaje inspektor sanitarny. 

 

Jednocześnie, coraz więcej mieszkańców trafia na kwarantannę. Obecnie jest nią objętych blisko 1500 mieszkańców.

 

Więcej informacji na temat nowych obostrzeniach znajdziemy TUTAJ

Natasza Jatczyńska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 5

%0.0 %100.0


Komentarze do artykułu (15)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +11
  ~ Qaz
  Poniedziałek, 24.01

  Panie Jarosz czemu sanepid nie informuje o kwarantanni dzieci ze szkół moje dziecko jest już drugi raz na kwarantannie i zero informacji z sanepidu. Tylko info ze szkoły. A potem nieprzestrzgaja kwarantanny.

 2. 2
  +10
  ~ Ciekawski
  Poniedziałek, 24.01

  Czyli "zwykły" ten pierwszy wirus jest już opanowany?? I nie zaraża, i nie rozwija się?? Czy może od jutra przestanie istnieć?? Teraz tylko Delta i Omikron zarażają??

 3. 3
  +6
  ~ Czyli żadna zmiana
  Poniedziałek, 24.01

  Ale mi skrócenie- pod warunkiem zrobiebia testu. Hahaha

 4. 4
  0
  ~ Margarita
  Wtorek, 25.01

  Dlaczego są robione testy pcr które nie są wiarygodne i dlaczego prasa uczestniczy w całym tym kłamstwie nie ma żadnej pandemii

 5. 5
  +2
  ~ Dreptak
  Wtorek, 25.01

  @Margarita - zapomniałaś jeszcze dodać, że Ziemia jest płaska, a Kopernik to dureń ze swoją teorią heliocentryczną...

 6. 6
  +5
  ~ homo sapien
  Wtorek, 25.01

  ~ Dreptak A co ma piernik do wiatraka? Czy to, że ludzie chorują w okresie jesiennym i zimowo-wiosennym na najpospolitszą chorobę jaka występuje w naszym regionie trzeba nagle ogłaszać pandemię!!!??? A przed pandemią ilu chorowało na grypę w tych okresach, podawał ktoś w mediach i robili oszołomy z tego show aferę w mediach?

 7. 7
  +4
  ~ Wiesiek
  Wtorek, 25.01

  Przed pandemią w okresie jesienno zimowym jak to bywa przy grypie było oblężenie chorych. Nie było o tym zbyt wiele szerokich informacji ale mozna było przeczytać w lokalnych portalach jak to grypa rozkłada ludzi a szpitale sa przepełnione i brak wolnych łóżek. Niestety ale grypa jod tamtego momentu nie istnieje teraz łączy sie wszystko do jednego wora i straszy ludzi ja sie tylko da

 8. 8
  +2
  ~ Margarita do dreptaka
  Wtorek, 25.01

  A ty jesteś tępy rekin łykaj dalej co mówią w kurwizji bo myślenie widać cię bardzo boli

 9. 9
  +2
  ~ Kk
  Środa, 26.01

  Skąd dane że elblazanie nie przestrzegają kwarantanny

 10. 10
  +1
  ~ mis
  Środa, 26.01

  TESTY SIE ROBI PO TO ZEBY WYLAPAC WSZYSTKICH

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2024 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


0.85406398773193