Piątek, 19.08.2022, Imieniny: Konstancja, Emilia, Julian
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii KORONAWIRUS

Elbląska policja wróciła do sprawdzania, czy mieszkańcy noszą maseczki

24.10.2021, 13:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
Elbląska policja wróciła do sprawdzania, czy mieszkańcy noszą maseczki

Wzmożone kontrole odbywają się w sklepach i pojazdach komunikacji miejskiej. - Tygodniowo mamy nawet pół tysiąca takich interwencji, najczęściej kończą się one pouczeniem - informuje nadkom. Krzysztof Nowacki oficer prasowy KMP w Elblągu.

 

Wielu elblążan to lekceważy, jednak obostrzenia dotyczące zasad bezpieczeństwa nadal są aktualne, w tym również to dotyczące zasłaniania nosa i ust w przestrzeniach zamkniętych. Mieszkańcy muszą się liczyć z konsekwencjami nieprzestrzegania nakazu noszenia maseczek. Elbląska policja wróciła do wzmożonych kontroli. 


 

Kontrole prowadzamy m.in. w sklepach, pojazdach komunikacji miejskiej. Sprawdzamy, czy mieszkańcy noszą maseczki. Za jej brak, zgodnie z art. 116 kodeksu wykroczeń, dotyczącego nieprzestrzegania zakazów, nakazów, ograniczeń lub obowiązków wynikających z przepisów o zapobieganiu oraz zwalczaniu zakażeń i chorób zakaźnych, lub z decyzji wydanych na podstawie tych przepisów, grozi kara grzywny lub kara nagany

 

- wyjaśnia nadkom. Krzysztof Nowacki.

 

Policja, ze względu na rosnącą liczbę zakażeń koronawirusem, nie wyklucza, że jeszcze zintensyfikuje swoje działania.


 

W tej chwili dziennie mamy kilkadziesiąt takich kontroli dotyczących maseczek. Najczęściej kończą się one pouczeniem. Niewykluczone, że to się zmieni. Tym bardziej że w ostatnich dniach dość dynamicznie rośnie liczba zakażeń

 

- dodaje oficer prasowy KMP w Elblągu. 

 

Przypomnijmy. Od kilku dni obserwujemy w Polsce gwałtowny wzrost zakażeń koronawirusem. Liczba nowych przypadków przekroczyła w tym tygodniu 5,5 tys. To przyrost o ponad 100 proc. w porównaniu z poprzednim tygodniem. W samym Elblągu również przybywa chorych na COVID-19. Tylko w piątek (22 października) w naszym mieście odnotowano 17 kolejnych infekcji SARS-CoV-2.
 

Na razie nie wprowadzono nowych obostrzeń. Minister zdrowia w środę (20 października) informował, że decyzje w tej sprawie będą zależały od wzrostu zachorowań z tygodnia na tydzień. MZ przypomina jednak o konieczności przestrzegania obowiązujących obostrzeń i zachęca do szczepienia się przeciw COVID-19. Jak poinformowało dziś, 22 października, do tej pory w pełni zaszczepionych zostało 19 793 580 Polaków.

Natasza Jatczyńska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 6

%16.7 %83.3


Komentarze do artykułu (48)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +6
  ~ edek
  Piątek, 22.10

  Ile czasu będziecie pouczać ? tu już trzeba karać i to solidnie puki nie jest za późno !!

 2. 2
  +5
  ~ Gdzie jest GRZECHu ?
  Piątek, 22.10

  Dziwne ?. Często bywam w Galerii Ogrody i jakoś nigdy nie było widać patroli policji kontrolujących fakt noszenia prawidłowo noszonych masek. A tam więcej niż połowa osób chodzi w ogóle bez maski, albo z odkrytym nosem (młodzi, głównie uczniowie wszelkich szkół praktycznie nie stosują się do tego nakazu). Dzisiaj w kilkukrotnych przejazdach środkami komunikacji miejskiej (tramwaj linii 3 i 4 oraz autobus 17) również nie było kontroli, a pasażerowie zdecydowanie bez masek. Tak więc te kontrole to fikcja, która całkowicie potwierdza indolencję władz w walce z covid. Także efekt będzie straszny, a tolerowanie negatywnych zachowań rodaków w czasie epidemii doprowadzi do tragedii.

 3. 3
  +5
  ~ Xxx
  Piątek, 22.10

  Może rano sprawdzać w komunikacji miejskiej .Młodzież jeździ bez masek.

 4. 4
  +9
  ~ Sądy będą miały robotę...
  Piątek, 22.10

  ...czyżby psy za dużo pieniędzy mieli.Obowiązek zasłaniania ust i nosa przez wszystkich nie ma podstawy prawnej.Profilaktyka polegająca na zasłanianiu przez wszystkich ust i nosa w miejscach ogólnodostępnych byłaby możliwa w stanie nadzwyczajnym. W “zwyczajnym” stanie epidemii obowiązek ten może dotyczyć wyłącznie osób podejrzewanych o zakażenie lub chorych. Do dziś dnia rząd nie ogłosił stanu epidemii, a tylko ustawa , art. Komstytucji RP, o stanach nadzwyczajnych, moze nałożyć restrykcje, nie rozporządzenie.

 5. 5
  +20
  ~ Igor ze szpitala
  Piątek, 22.10

  Zasmucają mnie komentarze nieodpowiedzialnych osób... Wczesną wiosną przechorowałem. Tydzień w szpitalu, z tego 3 dni pod respiratorem - z wrażeniem, że oddycham głęboko, a brakuje mi powietrza. Kto tego nie doświadczył, ten nie zrozumie zagrożenia. W "prezencie" po covidzie pozostała mi astma. Nikomu nie życzę tamtych momentów i spadku komfortu życia - a staram się od lat żyć zdrowo, nie unikałem i nie unikam aktywności fizycznej - ale to nie to samo życie. Mądry zrozumie, ale igrnoranci niestety dalej będą "kłapać" zza swoich klawiatur - bo są anonimowi. No cóż... Granicę mądrości wyznacza społeczeństwo. Bądźmy rozumni, zdrowia Państwu życzę

 6. 6
  --20
  ~ Do Igora ze szpitala
  Piątek, 22.10

  Ta propaganda i granie na sumieniu narodu już nie działa. Wyłącz telewizor,włącz myślenie. Media i politycy świadomie wprowadzają terror i zastraszanie obywateli, bo wtedy narodem łatwiej sterować. Zapomnieli tylko o jednym, tu nie Moskwa i nie Białoruś. Polityków jest mało, policji w kraju około 160 tys. Ludzi jest więcej ...

 7. 7
  +16
  ~ Igor ze szpitala
  Sobota, 23.10

  Tak się składa, że jestem medykiem... Nie "czujesz" tego, bo nie pracujesz w szpitalu i nie masz pojęcia, co dzieje się każdego dnia w szpitalu. Gdyby wrócił do naszego miasta oddział covidowy - oby NIE! - zapraszam na dyżur. Przekażesz któregoś dnia bliskim zmarłego informację o śmierci pacjenta, to może zrewidujesz swoje rozumowanie. Mniej internetu i więcej poszukiwania prawdziwej wiedzy - a nie memów i niepotwierdzonych teorii. Każdemu pacjentowi przedstawiam się, obyśmy się nie spotkali. A gdyby tak się stało, zapytaj o tą dyskusję. Pogadamy, pomogę Ci. Po to jestem.

 8. 8
  --15
  ~ Do Igora ze szpitala
  Sobota, 23.10

  Tak się składa,że mam w posiadaniu zdjęcia i film tych " tłumów trupów" przed oddziałem zakaźnym i na chodnikach miasta. Chcesz zobaczyć ? Nie suejbmeduakneh propagandy sterowanej telewizorem i zastraszaniu ludzi

 9. 9
  +15
  ~ Igor ze szpitala
  Sobota, 23.10

  "Nie suejbmeduakneh" - tyle mi wystarczy w tej dyskusji. Nie podejmuję się dyskusji na tym poziomie, jestem na dyżurze i akurat mam chwilę na odpoczynek - którą poświęcam Tobie, zamiast odpocząć oczekując na kolejne wezwanie (jest 03:55). Obyśmy się nie spotkali - ale pytaj o Igora, gdyby karetka przywiozła Ciebie na SOR na Królewiecką. Bądź zdrów i złych diagnoz nie życzę.

 10. 10
  +19
  ~ PB
  Sobota, 23.10

  Do "Igora ze szpitala" - ma Pan całkowitą rację, poza tym wie Pan co pisze, będąc medykiem i osobą która sama przeszła tę chorobę. Panie Igorze życzę szybkiego powrotu do zdrowia, a oszołomy zawsze się znajdą którzy będą kwestionować prawdziwość koronawirusa. Niech Pan nie przejmuje się negatywnymi komentarzami.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2022 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.1923220157623