Środa, 28.09.2022, Imieniny: Marek, Waclaw
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii KORONAWIRUS

Elbląg: Kolejne zakażenia koronawirusem w szkołach i przedszkolach. Jeden z uczniów trafił do szpitala

21.09.2021, 19:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
Elbląg: Kolejne zakażenia koronawirusem w szkołach i przedszkolach. Jeden z uczniów trafił do szpitala

W elbląskich szkołach przybywa zakażeń koronawirusem. Sytuacja staje się coraz poważniejsza. Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że jeden z uczniów, u którego wcześniej potwierdzono infekcję SARS-CoV-2, trafił do szpitala. Prawdopodobnie nie był on zaszczepiony.  
 

Rośnie liczba zakażeń koronawirusem w elbląskich placówkach oświatowych. W Elblągu liczba nowych infekcji utrzymuje się na stosunkowo niskm poziomie. Nowe przypadki najczęściej jednak dotyczą dzieci i młodzieży - teraz gdy dominuje wariant delta, mogą przechodzić COVID-19 zdecydowanie ciężej niż na początku pandemii. Sytuacja jest tym poważniejsza, że duża liczba elbląskich uczniów nadal nie jest zaszczepiona.
 

Z nieoficjalnych informacji wiemy, że do szpitala trafił jeden z uczniów elbląskiej szkoły średniej, u którego testy potwierdziły infekcję SARS-CoV-2. Najprawdopodobniej nie był on zaszczepiony przeciw COVID-19.  
 

Obecnie w trzech elbląskich szkołach i przedszkolach, po potwierdzeniu przypadków zakażenia, kilkadziesiąt osób objętych jest kwarantanną. Są to: Przedszkole nr 13, Szkoła Podstawowa nr 9 oraz Zespół Szkół Inżynierii Środowiska i Usług.


 

Do 24 września na kwarantannie będzie przebywała jedna grupa z Przedszkola nr 13, gdzie zakażenie koronawirusem potwierdzono u jednego dziecka. Badania potwierdziły zakażenie również u jednego ucznia w Zespole Szkół Inżynierii Środowiska i Usług w Elblągu. Tutaj 20 uczniów i nauczyciel zostali objęci kwarantanną do 23 września. Natomiast do 25 września potrwa kwarantanna 14 uczniów w SP nr 9. W tej szkole potwierdzono zakażenie koronawirusem u jednego ucznia i jednego rodzica. Do 22 września w izolacji przebywa nauczyciel ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego nr 1

 

- informuje Joanna Urbaniak, rzecznik prasowy prezydenta Elbląga. 
 

Niestety rosnąca liczba zakażeń w elbląskich placówkach oświatowych nie przełożyła się na większe zainteresowanie szczepieniami, czyli najlepszym obecnie dostępnym sposobem ochrony przed koronawirusem. Obecnie w szkołach trwa akcja szczepień dzieci powyżej 12. roku życia. Na razie jednak tylko niewielu rodziców złożyło niezbędną deklarację. 

 

W punkcie funkcjonującym w hali przy al. Grunwaldzkiej pierwsi uczniowie będą szczepieni w środę (22 września). Następni w czwartek i piątek. Z tych kilku szkół, które się do nas zgłosiły, na razie mamy zapisanych na szczepienia tylko 130 dzieci. Kontaktują się z nami kolejne szkoły, proces rejestracji jeszcze się nie zakończył. Wiem też, że niektóre szkoły organizują szczepienia w innych punktach, położonych bliżej. Trudno więc mi ocenić, jaka jest skala tej akcji w całym Elblągu

- mówi Alina Owczarek, miejski koordynator szczepień. 
 

Do tej pory w Elblągu co najmniej jedną dawkę szczepienia przyjęło 3 430 osób w wieku 12-19 lat (dane za www.gov.pl). Chętni cały czas mogą się bezpłatnie zaszczepić przeciw COVID-19. W Elblągu można zarejestrować siebie lub dziecko, chociażby w punkcie przy al. Grunwaldzkiej (więcej informacji TUTAJ). Szczegółowe informacje o szczepieniach dzieci znajdziemy TUTAJ
 

Do tematu jeszcze wrócimy.
 

Natasza Jatczyńska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 2

%0.0 %100.0


Komentarze do artykułu (9)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +2
  ~ Hoko
  Wtorek, 21.09

  Czy wy skończycie w końcu z tymi głupimi tematami? Może od razu piszcie o siódmej i ósmej fali.... ludzie, dajcie na luz, jakieś jesienne tematy, nie róbcie z nas debili.

 2. 2
  +4
  ~ Gggh
  Wtorek, 21.09

  Nieoficjalnie ????kto sprzedał wam info???? A gdzie rodo , wszędzie będziecie węszyć i szczuć ?????

 3. 3
  +14
  ~ Salowa
  Wtorek, 21.09

  Szkoda, że innymi schorzeniami nikt sie tak nie emocjonuje!!!

 4. 4
  --10
  ~ Kibic
  Wtorek, 21.09

  Teraz od tych małolatów wszystko sie zacznie na nowo.Ale jak zobaczysz w tramwajach czy w innych miejscach.To maseczki na r..u nie ujrzysz.Kanar sprawdza bilety w tramwaju a tu prawie wszyscy małolaici i małolatki bez masek.Nawet sie nie zająknoł do nich czy do motorniczego żeby zareagować.Karac i jeszcze raz karac .Dla zaszczepionych przywileje a dla potencjalnych zabujców kary.

 5. 5
  --2
  ~ kkk
  Środa, 22.09

  Nie chcesz chorować, to się zaszczep. Ja się zaszczepiłem i wasze ograniczenia mam gdzieś. Jak cię zakażę, to ja przeżyje, jak ty umrzesz, to już twoja wola, było się zaszczepić. Maseczek nie będę nosił.

 6. 6
  --2
  ~ ja
  Środa, 22.09

  Dalej się nie szczepcie. Wyzdychajcie i będzie spokój. Mniej elektoratu pisiackiego będzie chodzić po tym padole. Życzę wam tego, matoły, anyszczepionkowcy.

 7. 7
  --2
  ~ Melania
  Środa, 22.09

  Ponoć psy i koty mogą przenosić wirusa

 8. 8
  +6
  ~ Do covidian
  Środa, 22.09

  Widać że razem ze szpryca na nic powinniście dostawać szczepionkę na wściekliznę, bo wszyscy z piana na pysku. Czego się głąbie boisz? Przecież wziąłeś cudowny eliksir? Możesz zarazić się jak ten nieszczpeiony i jak to mówisz zdechnąć tez możesz jak jieszczepiony. O moje zdrowie i życie się nie martw. Umrę na własne życzenie. Szczepionych się nie testuje nie wkłada w statystyki nawet jeśli są pozytywni. Oni chorują na grypę;) parodia

 9. 9
  --1
  ~ Skad sie biorą tacy...
  Środa, 22.09

  Melanią ty juz masz ptasi mózg chyba po ptasiej grypie. Najwięcej to ty przenosiz ale glupoty

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2022 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.2722599506378