Wtorek, 19.10.2021, Imieniny: Piotra, Michala, Ziemowita
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii KORONAWIRUS

Elbląg: Koronawirus w SP nr 9 i ZSEiO. Zakażonych jest dwoje uczniów

17.09.2021, 19:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
Elbląg: Koronawirus w SP nr 9 i ZSEiO. Zakażonych jest dwoje uczniów
Fot. Archiwum redakcji

Coraz więcej przypadków koronawirusa w elbląskich szkołach. Wczoraj informowaliśmy o potwierdzonych zakażeniach u uczniów i pracownika w trzech szkołach. Dziś, 17 września, do tej listy dołączyły kolejne dwie placówki: SP nr 9 i ZSEiO.

Testy potwierdziły zakażenie koronawirusem u ucznia Szkoły Podstawowej nr 9 w Elblągu. Klasa, do której uczęszczał, została objęta kwarantanną i przejdzie na zdalne nauczanie. Podobną sytuację mamy również w Zespole Szkół Ekonomicznych i Ogólnokształcących w Elblągu. Tutaj zakażona okazała się jedna z uczennic, cała klasa jest na kwarantannie

- informuje Łukasz Mierzejewski z Biura Prasowego Urzędu Miejskiego w Elblągu. 

 

Od początku roku szkolnego w elbląskich szkołach odnotowano 5 przypadków zakażenia koronawirusem, u 4 uczniów i 1 nauczyciela. Dotyczy to: SP nr 9, SP nr 21, Zespołu Szkół Zawodowych, ZSEiO oraz Ośrodka Szkolno-Wychowawczego nr 1. W tych szkołach kwarantanną i zdalnym nauczaniem objętych zostało kilkudziesięciu uczniów. Przypomnijmy. Uczniowie odpowiednio wcześniej zaszczepieni dwoma dawkami nie muszą przebywać w kwarantannie. 

Taka sytuacja była do przewidzenia. Niestety jest to dowód na to, że obecnie również dzieci chorują objawowo i zakażają innych. Tak działa wariant delta

- mówi Marek Jarosz, Powiatowy Inspektor Sanitarny w Elblągu. 

 

W Elblągu do tej pory zaszczepiło się 3 075 osób w wieku od 12 do 17 lat. W skali całego kraju zaszczepionych jest 34,40 proc. uczniów w wieku 12-18 lat, informowało w tym tygodniu Ministerstwo Edukacji i Nauki

Uczniowie od 12. roku życia mogą bezpłatnie zaszczepić się przeciw COVID-19. Rodzice, którzy się na to zdecydują, mogą złożyć taką deklarację w szkole lub zarejestrować dziecko w jednym z funkcjonujących punktów szczepień. Więcej informacji na ten temat znajdziemy TUTAJ.

Natasza Jatczyńska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Komentarze do artykułu (17)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  0
  ~ Dosyć
  Miesiąc temu

  Niech dzieci rozniosą tego wirusa wszędzie, głupi zdechną, zaszczepieni przeżyją. Najwyższy czas, żeby natura i selekcja naturalna zaczęły działać

 2. 2
  0
  ~ Martolini
  Miesiąc temu

  Ej drogi dosyć... nie życzę Ci źle absolutnie ale za kilka lat sam się przekonasz,kto miał rację i jakie konsekwencje szczepienia poniesiesz.

 3. 3
  +5
  ~ nnn
  Miesiąc temu

  Uczniowie zakażeni, ale zaszczepieni, nie muszą przebywać na kwarantannie. Oznacza to, że mogą legalnie zarażać innych.

 4. 4
  +1
  ~ Dosyć
  Miesiąc temu

  Dawaj Martolini, wymień niektóre z tych skutków

 5. 5
  0
  ~ uuuaaa
  Miesiąc temu

  Kolejna jesień bez przeziębień i grypy . Koronasraczka czas start!!! Ludzie ogarnijcie się!!!

 6. 6
  --4
  ~ Yoko ono fajne
  Miesiąc temu

  Dobrze że na kwarantannie klasy, a nie całe szkoły.Bo znowu nauczycielki by się zajmowaly dziecmi i wnukami i kasę z budzetu za to szarpały.

 7. 7
  +1
  ~ Duzy Wigu
  Miesiąc temu

  Kazdy normalny kraj wprowadza restrykcje i nie ***.... li się z ciemnotą która nie szczepiąc się naraza siebie, wlssne rodziny i dzieci ! Jak chleją ,żrą swinstwa w mc donaldzie i wyglądajà jak tluste wieprze to się nie boją ze zdechną,a tu pieprz... farmazony ! Ten kraj juz calkowicie popieprzy.... ł o! I ograniczony bez zssad, praw !

 8. 8
  +3
  ~ Martolini pierd... i
  Miesiąc temu

  Martolini ty jeszcze nie zaszczepiony a juz ***ol... glupoty

 9. 9
  --2
  ~ Anonim
  Miesiąc temu

  Już się zaczęło nauczyciele czekają tylko na wygodę na nauczanie zdalne niech popatrzą na ucznia wogle nie mają kontaktu z rówieśnikami łatwiej jest rządzić głupim narodem jak normalnie uczyć dzieci w szkole rodzice przez ministra nauki który kieruje na zdalne zostają zwolnieni z pracy bo dziecko trzeba dopilnować przy nauce zdalnej niech skończą z tą brednia

 10. 10
  +6
  ~ Porazka
  Miesiąc temu

  W tym kraju jest jeden wielki bajzel czy z pandemią czy bez psndemii! Jeden ma zdalne , drugi nie bo praca na poziomie epoki kamienia łupanego albo ma wieksze plecy! Wszystko juz tu upadlo! Ludzie żyją nienornalnie ,zgłupieli w tym rozdawnictwie pieniedzy4 i jeszcxe kolejny etap podwyżek! Kraj w koncu padnie finansowo ! Tak žle i bezmyslnie nie bylo nigdy

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2021 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.