Sobota, 20.07.2024, Imieniny: Czeslaw, Hieronim, Fryderyk
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii KORONAWIRUS

Rząd planuje wprowadzenie obostrzeń. Minister Zdrowia wymienia nasze województwo!

05.08.2021, 11:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
Rząd planuje wprowadzenie obostrzeń. Minister Zdrowia wymienia nasze województwo!
Fot. twitter.com/MZ_GOV_PL

Podczas wczorajszej (4.08.) konferencji prasowej Minister Zdrowia Adam Niedzielski przyznał, że Rząd bierze pod uwagę ponowne wprowadzenie obostrzeń. Czy będą dotyczyć całej Polski? Minister wymienił cztery województwa, w tym warmińsko-mazurskie!
 

Wczoraj Minister Zdrowia  złożył  wizytę w Klinice Chorób Zakaźnych i Hepatologii  Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku. Podczas konferencji prasowej poruszony został m.in. temat rządowych planów dotyczących wprowadzenia obostrzeń.


Minister Zdrowia zaznaczył, że wariant delta koronawirusa dotyczy ok. 80 proc. przypadków. - Jedyną bronią do walki z tą odmianą są obecnie szczepienia - zaznaczył.


Gdzie mogą zostać wprowadzone obostrzenia? Adam Niedzielski przyznał, że rząd planuje w pierwszej kolejności wprowadzić restrykcje w rejonach, w których odsetek zaszczepionych pacjentów jest najmniejszy.

 

Obecnie dotyczy to województwa podkarpackiego, lubelskiego, podlaskiego oraz warmińsko-mazurskiego

- wymieniał Adam Niedzielski.


Obostrzenia mają zostać wprowadzone, jeśli liczba zachorowań przekroczy tysiąc przypadków w skali całego kraju.


O jakich obostrzeniach mowa? Minister nie chciał wdawać się w szczegóły. Stwierdził jedynie, że restrykcje będą dotyczyć tych samych branż, co podczas poprzednich lockdownów.

 

Myślę, że warto zaapelować, żeby ci, którzy się nie szczepią, biorą odpowiedzialność nie tylko za własne zdrowie, ale też za to, jak będzie wyglądał sukces czy realia społeczno-gospodarcze danego regionu

 

- stwierdził Adam Niedzielski.


Kiedy mogą zostać wprowadzone obostrzenia? - Liczba zakażeń już zdecydowanie rośnie. Z tygodnia na tydzień mamy już te dynamiki wzrostowe rzędu powyżej 20 procent i tej tendencji prawdopodobnie nic na razie nie odwróci. Musimy się liczyć z tym, że w kolejnych tygodniach, szczególnie pod koniec sierpnia, a potem oczywiście wchodząc we wrzesień, będziemy mieli do czynienia z przyspieszeniem - stwierdził Adam Niedzielski.

 

 

Kamila Jabłonowska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 1

%0.0 %100.0


Komentarze do artykułu (12)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +4
  ~ Rząd pod sąd
  Czwartek, 05.08

  Ciąg dalszy tresowania obywateli i przedsiębiorców.

 2. 2
  +11
  ~ Dupa Jasiu
  Czwartek, 05.08

  Mam w DUPIE zakazy tego mordercy współczesnego dr. Mengele. Dopuki nie jest wprowadzony żaden ze stanów nadzwyczajnych, wyjątkowych przewidzianych w Konstytucji RP art.230 , ten pajac może mnie cmoknąc . Wszystkie restrykcje do dziś wprowadzone przez nie-rząd PiS są NIE LEGALNE ! Tak orzekł Sąd Najwyższy.

 3. 3
  +6
  ~ Leon57
  Czwartek, 05.08

  nie nasze ale ich, pomimo kilkudziesięciu lat teoretycznej współpracy w ramach tego tworu nie utożsamiłem się z nim ale mentalnie ani emocjonalnie a jest coraz gorzej, tylko mi mojego kochanego rodzinnego miasta żal

 4. 4
  +4
  ~ Oj idziemy na dno.
  Czwartek, 05.08

  OTO GŁUPCY I KRETYNI PROWADZĄ KAMPANIĘ ANTYSZCZEPIONKOWĄ. Niedouczone, tępe człowieczki bez prawdziwej wiedzy uważają, że oni mają rację i wmawiają naiwniakom kłamstwa na temat szczepień. Efekt to brak perspektyw na powrót do normalności i co gorsza bandyckie zachowania i wzrost pogardy dla prawa i bezpieczeństwa. A Rząd tylko straszy i nic nie robi, więc już nikt się władz nie boi. Niech więc nadal ludzie tych głupców antyszczepionkowych słuchają, a już niedługo pójdą w "radosnym" marszu ku lepszemu światu, bo uwierzyli tym nieukom. A kwestia szczepień to nie problem wiary, więc podejście, że ktoś nie wierzy naukowym opracowaniom to proponuję mu, aby już kupił prześcieradło, bo może zabraknąć dla niego tego drewnianego kuferka.

 5. 5
  0
  ~ jan-49
  Czwartek, 05.08

  tam gdzie ludzie sa nieposliuszni rzadzacym pisiom to ie wprowadzi restrykcje zeby pokazac kto tutaj rzadzi i niewazne czy ktos choruje na covit czy nie wazne zeby sie na ludziach zemscic za nieposluszenstwo rzadza nami psychopaci

 6. 6
  0
  ~ Kryspin
  Czwartek, 05.08

  Przedsiębiorcy za przyszłe obostrzenia powinni podziękować miedzy innymi tym średniowiecznym uczonym wypisującym antyszczepionkowe brednie. Oni co prawda nie chodzą do restauracji, do kina, nie jeżdżą na wakacje, a co najwyżej na siłownię (też zamkną) i do Borysa po zaopatrzenie - tym bardziej trzeba wskazywać im miejsce w społeczeństwie - na marginesie.

 7. 7
  +4
  ~ antyszczepienica s pis
  Czwartek, 05.08

  Ja siem nie szczepiem, bo nie - czy to nie słowa Naszego Pana Prezydęta?

 8. 8
  --2
  ~ Black
  Czwartek, 05.08

  Urządzimy tym zbrodniarzom pokoronowa Norymberge https://t.co/cMYv1BbG1W Rządząca obecnie Polska szajka zbrodniarzy w ciągu ostatniego półtora roku ponad 200 rysiecy ludzi.W każdym normalnym szanującym się Państwie ci zbrodniarze już w pierdlach. Trzeba im bezwzględnie urządzić drugą Norymberge. Obecne rządy to Nazizm w najczystszej postaci. W mediach głównego ścieku trwają otwarte wezwania do brutalnej rozprawy ze wszystkimi, którzy obnażają klamstwa obecnie panujących na ten temat. Czym to się różni od metod stosowanych w III Rzeszy? Niczym.

 9. 9
  +1
  ~ Obserwator
  Czwartek, 05.08

  Do " *** Jasiu" i "Black". I tak to niedouczeni (nie napiszę , że zwyczajnie głupi bo mi za nich wstyd) próbują swą "mądrością" nauczać innych. Pierwszy powinien pójść do podstawówki i nauczyć się ortografii polskiej pisowni a drugi historii. O nazistach nie ma bowiem zielonego pojęcia.

 10. 10
  +2
  ~ Istra
  Czwartek, 05.08

  Karyny naczytały się bzdur że od szczepionki jest autyzm i powtarzają te niecne legendy. A we wrześniu zamkną szkołę i będzie lament.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2024 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.6711549758911