Środa, 21.04.2021, Imieniny: Anzelm, Bartosz, Feliks
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii KORONAWIRUS

Jak sytuacja w regionie wpływa na obłożenie Szpitala Miejskiego w Elblągu?

02.03.2021, 19:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
Jak sytuacja w regionie wpływa na obłożenie Szpitala Miejskiego w Elblągu?

Tylko dziś (2 marca) badania potwierdziły zakażenie koronawirusem u 924 mieszkańców województwa warmińsko-mazurskiego, w tym 42 osoby to elblążanie. Wojewoda apeluje o zachowanie dyscypliny społecznej. My sprawdzamy, jak sytuacja w regionie wpływa na obłożenie szpitala miejskiego w Elblągu. 

 

Decyzją rządu województwo warmińsko-mazurskie jest jedynym regionem w Polsce, w którym w związku z pandemią wprowadzono dodatkowe obostrzenia. Będą one obowiązywały do 14 marca. Wiąże się to z utrzymującą się od dwóch tygodni wysoką liczbą zakażeń COVID-19. Na razie sytuacja na Warmii i Mazurach się nie poprawia. Tylko dziś, 2 marca, było ono drugim województwem w kraju pod względem największej dobowej liczby zakażeń. 

 

To przekłada się również na sytuację tych szpitali w regionie, w których hospitalizowani są pacjenci zakażeni koronawirusem. Aktualnie takich osób w województwie jest ponad 700, z tego 91 to tzw. pacjenci respiratorowi. Ilu z nich przebywa w Szpitalu Miejskim w Elblągu? 

Mamy ponad setkę pacjentów chorych na COVID-19. Na dzień dzisiejszy sytuacja nie jest więc tak poważna. Jeśli będzie potrzeba kogoś przyjąć, mamy jeszcze wolne łóżka

- mówi Małgorzata Adamowicz, rzeczniczka prasowa Szpitala Miejskiego św. Jana Pawła II w Elblągu.

 

Lockdown regionalny nie wpłynął na pracę w szpitalu, czy podwyższenie gotowości. - My od roku działamy w takim stanie podwyższonej gotowości i leczymy pacjentów zakażonych koronawirusem - dodaje rzeczniczka szpitala. 

 

W związku z wysoką liczbą zachorowań na COVID-19 i hospitalizacji w województwie warmińsko-mazurskim z apelem do mieszkańców o zachowanie dyscypliny społecznej i przestrzeganie aktualnych obostrzeń wystąpił wojewoda Artur Chojecki. 

Wiem, że wszyscy jesteśmy zmęczeni pandemią, jej skutkami zdrowotnymi, społecznymi i gospodarczymi. Opanowanie tej sytuacji zależy także od naszej postawy. Postarajmy się ograniczyć transmisję wirusa. Chrońmy siebie i nie narażajmy innych. Apeluję do osób, które mają typowe objawy i podejrzewają u siebie zakażenie, by zgłaszały się do lekarzy rodzinnych i na pobranie wymazu oraz przebywały w izolacji. Proszę o szczelne zasłanianie ust i nosa maseczką. Życzę wszystkim Państwu dużo zdrowia, ale proszę o dyscyplinę społeczną. Bardzo wiele zależy od nas, naszej solidarności i odpowiedzialności. Tylko tak skutecznie zwalczymy pandemię

- przekonuje Artur Chojecki, Wojewoda Warmińsko-Mazurski, w oświadczeniu, które pojawiło się m.in. w mediach społecznościowych. 

Natasza Jatczyńska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Komentarze do artykułu (5)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  --2
  ~ Kop
  Wtorek, 02.03

  Przestancie juz wypisywac pierdoly, jak nie postawimy sie rzadowi, to zaraz nie bedzie kasy na nic. Miasto utrzymuje sie z podatkow, a wiekszosc pis zamknal, wiec zacznijcie dzialac poki jeszcze pora.

 2. 2
  --3
  ~ Do Kop
  Środa, 03.03

  Dlaczego u chińczyka nie ma już wirusa, a w europie nadal trwa epidemia? Kop kopnij się w łepetynę i przestań pisać głupoty bo postawimy się tobie i w...y Cię z kraju! Swoje propagandowe pierdoły wyglaszaj na innym forum dla lewakow,

 3. 3
  +2
  ~ Bartoszz
  Środa, 03.03

  Przestańcie siać propagandę covid jest ale nie ma epidemii.

 4. 4
  +3
  ~ Nie tak
  Środa, 03.03

  Dlaczego olsztyn zamiast U siebie przeznaczyć kilku litrowy szpital na koronawirusa i leczyć to odsyła aby dalej od olsztyna.

 5. 5
  0
  ~ Prośba
  Wtorek, 09.03

  dlaczego pacjentki na oddziale ginekologii nie mają robionych testów, tak jak w wielu innych szpitalach. Redakcja mogłaby się zapytać. Testy nie wykażą wczoraj zakażonych, ale wcześniej tak. Idę rodzić, nie wiedząc, czy ktoś obok jest zakażony.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2021 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.41694688797