Sobota, 8.05.2021, Imieniny: Stanislaw, Eryk, Liza
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii KORONAWIRUS

Nowe restrykcje najbardziej dotkną nasz region? "Nie mamy powodu do huraoptymizmu"

22.02.2021, 19:00:37 Rozmiar tekstu: A A A
Nowe restrykcje najbardziej dotkną nasz region? "Nie mamy powodu do huraoptymizmu"

Trzecia fala pandemii może być najtrudniejsza dla mieszkańców Warmii i Mazur, a więc i Elbląga. W naszym regionie w ostatnim czasie odnotowywany jest gwałtowny wzrost nowych zakażeń koronawirusem. Jeśli rząd zdecyduje się, co zapowiada, na regionalizację obostrzeń w warmińsko-mazurskim restrykcje mogą być najostrzejsze. 

 

Są informacje, że nasze województwo jest z jednym z trzech regionów aktualnie najbardziej dotkniętych koronawirusem. Co w perspektywie lockdownów regionalnych może nas stawiać w nieciekawym położeniu. Mam nadzieję, że tego unikniemy. Jeśli chodzi o nasz elbląski szpital mam bieżące informacje o ilości pacjentów i tu sytuacja się poprawia, ale w regionie nie jest najlepiej i nie ma powodu do huraoptymizmu

 

 - mówił Michał Missan, wiceprezydent Elbląga dziś, 22 lutego, podczas Komisji zdrowia i spraw społecznych. 
 

Chodzi o powrót do systemu podobnego do podziału kraju na żółte i czerwone strefy, który znamy z ubiegłego roku. Jak wynika z ostatnich wypowiedzi szefa resortu zdrowia Adama Niedzielskiego, rząd coraz poważniej rozważa wprowadzenie regionalizacji obostrzeń. 

 

Aktualne zasady związane z pandemią będą obowiązywały tylko do 28 lutego. Jutro lub w środę powinniśmy poznać decyzję rządu dotyczącą obostrzeń, które będą obowiązywały po tym terminie. Rosnąca liczba nowych przypadków zakażeń raczej nie daje szansy na kolejne luzowanie reżimu sanitarnego. Spodziewać się raczej należy przywrócenia niektórych obostrzeń. Jak podkreślał minister zdrowia Adama Niedzielski w sobotę (20 lutego), w rozmowie z Radiem Zet, rząd zaczyna myśleć o wprowadzeniu rygorów z podziałem na regiony. 

 

Zaczynamy myśleć regionalnie. Decyzja jeszcze nie jest podjęta. Na pewno tak się stanie na początku przyszłego tygodnia. Rzeczywiście ten region Warmii i Mazur jest szczególnie odstający od pozostałych regionów w kraju, więc przy wprowadzaniu obostrzeń raczej będziemy przy tych obostrzeniach regionalnych

 

- mówił Adam Niedzielski, minister zdrowia. 

 

Jeśli tak się stanie to dla mieszkańców Warmii i Mazur może oznaczać to dodatkowe obostrzenia. W minionym tygodniu przyrost osób zakażonych koronawirusem w naszym regionie był rzeczywiście bardzo gwałtowny (4 157 przypadków w ciągu 7 dni). Choć w samym Elblągu nie było to aż tak widoczne (134 nowe przypadki w ubiegłym tygodniu), są w naszym regionie miejsca, w których liczba nowych przypadków jest dużo większa (np. powiat nidzicki i olsztyński). 

Natasza Jatczyńska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 3

%33.3 %66.7


Komentarze do artykułu (13)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  --4
  ~ Lolek
  Poniedziałek, 22.02

  A co to za pandemia? Nie wiem o co chodzi... Przyjechałem wczoraj do Elbląga z Rogajn i nie byłem na czasie...

 2. 2
  +22
  ~ nowa 54
  Poniedziałek, 22.02

  Ciekawe co rząd ma zaplanowane na przełom marca i kwietnia , skoro już wie , że będzie kulminacja trzeciej fali . To ja może zaplanuję zachorować na covid dopiero w maju ? ... zastanowię się jeszcze. A czemu nie zamykano strefowo jak mazowieckie i Śląsk miały najwięcej zakażeń a warmińsko -mazurskie najmniej . Wtedy do nas nie przyszłoby tyle wirusa , i co teraz i tak biedną Warmię jeszcze zamknąć

 3. 3
  +20
  ~ MO
  Poniedziałek, 22.02

  Jak tak dalej pójdzie to szczepienia skończą się za 1,5 roku albo jeszcze dłużej

 4. 4
  +17
  ~ znów nic ?
  Poniedziałek, 22.02

  A co na to te dwa pasożyty poseły?

 5. 5
  +1
  ~ Ale o co chodzi?
  Poniedziałek, 22.02

  Bo nie jarze

 6. 6
  --1
  ~ Pof
  Wtorek, 23.02

  Dla mnie Warmia i Mazury mogą być zamknięte, spalone, cokolwiek, ale Elbląga w to nie mieszać.

 7. 7
  +11
  ~ obserwator
  Wtorek, 23.02

  a co to za dyskryminacja? śląska nie izolowali kiedy u nas było kilka przypadków a tam kilkaset.podobnie z mazowszem.

 8. 8
  +5
  ~ Nielegalne restrykcje
  Wtorek, 23.02

  Te restrykcje są wciąż nielegalne. Restauratorzy i inni, otwierajcie swe lokale. Pobierać z neta grafikę , plakat i wiedząc na drzwiach :-"Policji i Sanepidu nie obsługujemy"

 9. 9
  +2
  ~ Gggg
  Wtorek, 23.02

  Nowe restrykcje już są opublikowane w nocy do respektowania od dziś. Po roku nasz rząd obudził się w sprawie maseczek i przyłbic. Będą niedopuszczalne przyłbice , szaliki i inne okrycia. Tylko maseczki najlepiej żeby były te medyczne. A teraz pytanie czym się różni szalik bawełniany od maseczki bawełnianej ?? Głupotą rządzących. Za pół roku powiedzą ,że jednak nie maseczki a worki na głowę.

 10. 10
  +4
  ~ Gość
  Wtorek, 23.02

  Porąbani ludzie chory kraj rok temu przed wyborami nie ma wirusa Mateuszek krzyczał dawajcie na wybory bony na wakacje cały Śląsk przyjechal nad morze ręce opadają kto Nami rządzi

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2021 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.0533208847046