Czwartek, 24.06.2021, Imieniny: Wanda, Józef, Albin
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii KORONAWIRUS

Poznaj rządowy harmonogram szczepień. MZ: Trzecia fala pandemii już jest w Polsce

19.02.2021, 19:00:45 Rozmiar tekstu: A A A
Poznaj rządowy harmonogram szczepień. MZ: Trzecia fala pandemii już jest w Polsce
Zdjęcie stanowi jedynie ilustrację do artykułu (fot. archiwum redakcji)

Podczas zwołanej dziś (19.02.) konferencji prasowej szef Kancelarii Premiera Michał Dworczyk ogłosił, że do 7 marca mają zakończyć szczepienia nauczycieli, a 22 marca mają rozpocząć się szczepienia  służb mundurowych, a także osób między 60. a 65. rokiem życia.


- Mamy ponad 2,5 mln wykonanych szczepień, z czego ponad 1 mln 690 tys. to są szczepienia pierwszą dawką. To są dane, które potwierdzają, że trzymamy się założonego scenariusza, w którym chcieliśmy osiągnąć 3 mln szczepień pierwszą dawką  do końca pierwszego kwartału - mówił Michał Dworczyk.
 

Szef Kancelarii Premiera podał, że do 7 marca mają zostać zaszczepieni wszyscy nauczyciele. - To jest data orientacyjna - przyznał. - Po 7 marca będą wykonywane szczepienia uzupełniające kadry medycznej, a od 15 marca osób przewlekle chorych.

 

22 marca rozpoczniemy szczepienia służb mundurowych i pacjentów między 60. a 65. rokiem życia. Dla tej grupy zapisy rozpoczną się na początku marca

- zaznaczył Michał Dworczyk.


Minister Zdrowia Adam Niedzielski podczas konferencji ogłosił, że w Polsce trzecia fala pandemii już trwa.

 

Patrząc na wyniki możemy powiedzieć, że trzecia fala pandemii już jest w Polsce i trzeba sobie wyraźnie powiedzieć, nie czy ona się pojawi, tylko jakie rozmiary osiągnie w najbliższej przyszłości

- zaznaczył.
 

Adam Niedzielski analizował statystyki dotyczące ilości zakażeń. - Patrząc na dzisiejsze wyniki nowych zakażeń to ta liczba wynosi blisko 8 tys. 800 nowych przypadków. To jest liczba nieco mniejsza niż wczoraj, bo wczoraj przekroczyliśmy nieco granicę 9 tys., ale tutaj trzeba się porównywać nie z poprzednim dniem, a z analogicznym dniem w poprzednim tygodniu - opowiadał.

 

Niestety porównując dzisiejszy wynik z wynikiem piątkowym z ostatniego tygodnia wydzimy, że różnica, czyli przyrost nowych zakażeń osiągnął blisko 2 tys. 400  nowych przypadków. Od kilku dni obserwujemy, że ta nadwyżka jest coraz większa. Skutkuje to tym, że patrząć na ostatnie dwa tygodnie i porównując z tym co się działo w tygodniu poprzednim widzimy bardzo dynamiczny przyrost zakażeń

- podkreślił Minister Zdrowia.


Co to oznacza? - Ta średnia tygodniowa w ostatnich tygodniach wahała się na 5,5  tys. - 5 tys. 300 przypadków dziennie. W tym tygoidniu ta średnia liczba tygodniowa przekroczyła 6,5 tys. nowych przypadków dziennie, co oznacza 23 proc. wzrost w skali tygodnia na tydzień, co oznacza, że mamy do czynienia ze stałą tendencją - dodał Adam Niedzielski.

 

 

Kamila Jabłonowska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 1

%100.0 %0.0


Komentarze do artykułu (10)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +3
  ~ Malinoski
  Piątek, 19.02

  Czwarta i piata też już sa,tylko czekają na odpowiedni moment ich ogloszenia.

 2. 2
  +6
  ~ lump
  Piątek, 19.02

  A pomiędzy 64 a 70 ?

 3. 3
  +1
  ~ Koniec z falami
  Piątek, 19.02

  A kiedy meksykańska fala ???

 4. 4
  +4
  ~ Aga
  Piątek, 19.02

  Fala za falą...ojojoj...cóż za proroków mamy w rządzie

 5. 5
  +6
  ~ zx
  Sobota, 20.02

  Przecież 70+ nie zaszczepiono...

 6. 6
  +6
  ~ Spacerowicz
  Sobota, 20.02

  Jaki rząd taki harmonogram , jeszcze nie skończyli szczepić grupy "0" nie mówiąc o osobach "70+" , a już będą szczepić inne grupy . Bałagan totalny , ale wina Tuska , PO , opozycji szeroko rozumianej oraz UE . Tylko biedny rząd tak się stara , a wychodzi jak zawsze .

 7. 7
  0
  ~ widz
  Sobota, 20.02

  i kto by pomyślał,że to wszystko przez jedną imprezę na krupówkach.statystyki dopasowane do potrzeb.jest alibi-chcieliśmy otworzyć hotele i restauracje,baseny i siłownie,ale to ludzie zawinili.jednego dnia podali 5% mutacji brytyjskiej ,a już nastepnego było 10%,kolejnego dnia dołożyli jeszcze 1 przypadek południowoafrykaskiej.do statystyk wyszczepalności wliczają zaszczepionych jedną dawką i twierdzą ,że w I kwartale będzie 4 min zaszczepionych.narodowy plan szczepień totalny chaos,bez ładu i składu.

 8. 8
  +7
  ~ 60plus
  Sobota, 20.02

  To tylko rządowy harmonogram, dzwonilam do mojej przychodni, jeszcze 80 plus nie są zaszczepieni, wszystko wstrzymane, bo nie ma szczepionek, jestem w grupie 60..jak się zaszczepie we wrześniu, to będzie sukces...

 9. 9
  +4
  ~ EMERYT
  Sobota, 20.02

  Miedzy 65,a 70 sa przeznaczeni do likwidacji ha ha ha

 10. 10
  0
  ~ jbć pis
  Sobota, 20.02

  https://www.youtube.com/watch?v=spbSKgSxPxA&feature=emb_logo

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2021 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.