Piątek, 25.09.2020, Imieniny: Aurelia, Wladyslaw, Kamil
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii KORONAWIRUS

Koronawirus wśród turystów wracających z Mierzei Wiślanej

10.08.2020, 12:42:29 Rozmiar tekstu: A A A
Koronawirus wśród turystów wracających z Mierzei Wiślanej

Jak podało Radio Zet, są co najmniej 2 potwierdzone przypadki zakażeń koronawirusem wśród turystów przebywających na Mierzei Wiślanej. Przypadki mają dotyczyć mieszkańców Elbląga, którzy wypoczywali w Stegnie i Krynicy Morskiej. Czy problem dotyczy także gminy Sztutowo?

 

Nieoficjalne informacje mówią o możliwym przebywaniu osoby zakażonej na terenie gminy Sztutowo, ale wciąż nie ma w tej sprawie oficjalnego potwierdzenia służb sanitarnych.

 

W związku z panującą z pandemią COVID-19 służby wystosowały apel do mieszkańców i turystów:
 

 •     noś maseczkę we wszystkich pomieszczeniach,
 •     zachowuj dystans minimum 1,5 m od innych osób,
 •     maseczką zakrywaj usta i nos,
 •     unikaj miejsc zatłoczonych,
 •     jeśli możesz wybieraj konsumpcję na świeżym powietrzu,
 •     ogranicz spędzanie czasu z osobami spoza rodziny,
 •     wybieraj transport indywidualny.

 

Sanepid przypomina.

Drodzy przedsiębiorcy, nie wymagając standardów od swoich klientów narażacie ich, siebie i swój personel na zachorowanie, ale także na kwarantannę i izolację które mogą bardzo utrudnić Wam prowadzenie działalności.
Przypominamy, że za nieprzestrzeganie obowiązków sanitarnych mogą być nakładane mandaty. Nowodworski Sanepid wraz z policją regularnie kontroluje szczególnie obiekty handlowe i usługowe.

 

Żródło: Radio Zet i sztutowo.com

kerim

Oceń tekst:

Ocen: 1

%0.0 %100.0


Komentarze do artykułu (13)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +10
  ~ Pustaki
  Poniedziałek, 10.08

  Mozna tlumaczyc i pisać a puste lby maja to w d. Bylismy nad morzem czem predzej uciekalismy. Durny narod wszędzie ,bez maseczek,bez odstepow,dezynfekcja alkoholowa. Niech chorują i ZDYCHAJA.

 2. 2
  +3
  ~ Sztutowo
  Poniedziałek, 10.08

  A wynajmowane pokoje z koronawirusem tez? Kto to kontroluje...

 3. 3
  --8
  ~ hd
  Poniedziałek, 10.08

  Możecie sobie mandaty nakładać na czółka,koronoświry. Nie przyjmować, sąd z automatu odrzuca takie niekonstytucyjne rozporządzenia. Ciekawe co się z tego tresowania wykluje, bo w to,że to służy celom zdrowotnym, może uwierzyć już tylko ostatni covidiota.

 4. 4
  +11
  ~ Tak jest
  Poniedziałek, 10.08

  Turysta opuszcza pokój w hotelu czy pensjonacie. Sprzątają i zaraz wprowadza się nowy klient. Nie ma żadnej kwarantanny. Ludzie się zarazaja tym sposobem.

 5. 5
  +6
  ~ selekcjoner
  Poniedziałek, 10.08

  selekcja naturalna. Chińczycy szykują się do inwazji na Europę. Najpierw wirus, teraz jakieś przesyłki z ziółkami, krzaczkami itp. Kiedyś Amerykanie stonkę nam zrzucali, teraz mamy azjatyckie biedronki, ćmy i inne paskudztwa

 6. 6
  --2
  ~ witek
  Poniedziałek, 10.08

  Ja byłam na Mierzei ale koronawirusa nie widziałam.

 7. 7
  0
  ~ Hegemonka
  Poniedziałek, 10.08

  luzacy i rozwódki jednej maści

 8. 8
  --1
  ~ ff11
  Poniedziałek, 10.08

  Wcale mi ich nie żal. Młotki na własne życzenie załapały wirusa.

 9. 9
  +4
  ~ embargo
  Poniedziałek, 10.08

  Zapraszam szanowną redakcję do zainteresowania się tym problemem w elbląskim ratuszu, gdzie jest problem ale jest zamiatany "pod dywan". Osoba z podejrzeniem, żadnej izolacji pozostałych, każdy pracownik miesza się z każdym i każdy chodzi gdzie i jak chce. Żeby nie wyszło z ratusza ognisko COVID jak to było w kopalniach przez nieodpowiedzialne postępowanie niektórych pracowników i ich przełożonych.

 10. 10
  +1
  ~ DH.
  Wtorek, 11.08

  Drogi - hd : Sąd nie odrzuca kar za nieprzestrzeganie nakazów sanitarnych obowiązujących w walce z Covid. Dotąd media nagłośniły przypadek wyroku Sądu w Kostrzynie, który anulował karę rowerzyście jadącemu bez maseczki (wówczas obowiązywał nakaz jej posiadania w przestrzeni otwartej). Orzeczenie sądu wzbudziło szeroką dyskusję, wskazano, że opinia sędziny jest swego rodzaju nadinterpretacją prawa (nieadekwatne do sytuacji uzasadnienie artykułami Konstytucji). Poza tym przypadkiem nie odnotowano innych tego typu wyroków, wręcz przeciwnie były uznające zasadność tego karania, a w jednym przypadku nawet zwiększono wysokość kary pieniężnej. Trzeba pamiętać, że wszystkie organy uprawniane do karania zakładają, że prawo w tym zakresie jest właściwe i nie mają podstaw do jego kwestionowania. Ukarany zawsze ma prawo odwoływać się od każdej formy kary, ale to już inny problem.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2020 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.