Wtorek, 5.03.2024, Imieniny: Adrian, Fryderyk, Oliwia
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii KORONAWIRUS

Od dziś obowiązują nowy zasady bezpieczeństwa!

21.07.2020, 13:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
Od dziś obowiązują nowy zasady bezpieczeństwa!
REKLAMA
Rozporządzenie Rady Ministrów zakłada, że od dziś (21 lipca) obowiązują nowe zasady bezpieczeństwa związane z pandemią koronawirusa.
 
16 kwietnia 2020 r. wprowadzono obowiązek noszenia w miejscach publicznych maseczek lub innych elementów garderoby zakrywających usta i nos. Początkowo obowiązek ten dotyczył wszystkich, którzy znajdowali się na ulicach, w urzędach, sklepach czy miejscach świadczenia usług oraz zakładach pracy. 30 maja br., nakaz noszenia maseczek został częściowo zniesiony, jednak nadal obowiązuje on m.in. w sklepach.
 
Dziś, 21 lipca, w życie weszły kolejne zmiany. Czego dotyczą? Skrócony został dystans społeczny - z 2 m do 1,5 m (przy zachowaniu obowiązku zakrywania nosa i ust).
 
W zajęciach lub wydarzeniach sportowych może uczestniczyć teraz do 300 uczestników (plus osoby odpowiedzialne za obsługę wydarzenia). Do 50 proc. został podniesiony limit dotyczący ilości publiczność na obiektach sportowych.
 
Otwarte dla publiczności zostały hale sportowe (ze wskazaniem limitu - 50 proc.). Na basenach nie obowiązują już ograniczenia uczestników zajęć. Limit publiczności został jednak podniesiony do 50 proc. Natomiast z aquaparków może od dziś korzystać do 75 proc. uczestników.
 
Wprowadzone zmiany dotyczą też limitu uczestników targów, wystaw czy konferencji. Obniżono limit do 1 osoby na 2,5 m2.
 
Zniesiony został obowiązek naprzemiennego zajmowania miejsc w kinach, imprezach artystycznych, klubach muzycznych, salach widowiskowo-sportowych, amfiteatrach, muszlach koncertowych. Widzowie mogą skorzystać maksymalnie z połowy dostępnych miejsc. Na terenie tych obiektów nadal obowiązuje nakaz zasłaniania nosa i ust.

 

 
 
Należy podkreślić, że nadal mamy epidemię. Ona nie ustąpiła. Ciężko nawet powiedzieć, na jakim jest ona etapie. Wszyscy jesteśmy narażeni. Jeżeli ktoś sądzi, że z racji młodego wieku jest zwolniony z ryzyka zachowania to się myli. Przechorowanie nawet lekkie robi spustoszenie w tkance płuc, której regeneracja może trwać miesiącami, a nawet latami. Zagrożenie ciągle istnieje. Sytuacja epidemiczna w naszym regionie jest dobra, ale nie oznacza to, że koronawirus został wyeliminowany. Nie wiemy kiedy i kto może się zarazić. Zasady dotyczące bezpieczeństwa są proste i należy je szanować dla dobra swojego i nas wszystkich
 
- mówił Marek Jarosz, Dyrektor Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej.
 

 

 

 

 

Kamila Jabłonowska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 3

%33.3 %66.7


Komentarze do artykułu (7)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  0
  ~ Co?
  Wtorek, 21.07

  A stary zasady nie obowiązujo jusz?

 2. 2
  +8
  ~ Do Paki
  Wtorek, 21.07

  Zachorowania wzrastają, a rząd odpuszcza,!!! Jak było 200 zachorowan, to zamknęli nas w domach.. Róbcie tak dalej, to na jesień znowu do pali!!!

 3. 3
  +4
  ~ abc
  Wtorek, 21.07

  Parodia, "Skrócony został dystans społeczny - z 2 m do 1,5m". Dalej spoleczenstwo slepo wierzy ze jest pandemia, jakos rzadzacy sie tym nie przejmuja, sami sie nie stosuja do zasad. Gdyby faktycznie byla pandemia to sami dawali by przyklad - bali by sie o wlasne zdrowie. Widzielismy sami podczas ostatnich wyborow... Wiec Rodacy, nie bojmy sie, zdejmijmy z siebie to zniewolenie, badzmy wolni!!!

 4. 4
  +9
  ~ DLACZEGO
  Wtorek, 21.07

  Przychodnie NFZ nadal zamknięte dla pacjentów. Lekarze i pielęgniarki od marca mają urlop. Tak samo biura nieczynne a dodzwonić się to cud . Montować pleksy i zacznijcie normalnie pracować. Ludzie w zakładach pracy pracują. A wy biurokraci i lekarze , co lepszy sort.

 5. 5
  +3
  ~ Wlasnie
  Wtorek, 21.07

  Przychodnie i biura zamkniete.

 6. 6
  +8
  ~ aaa
  Wtorek, 21.07

  Dlaczego przychodnie są nadal zamknięte? Przecież osoby, które obsługiwały pacjentów do marca w przychodniach spokojnie robią zakupy w marketach, na rynku, jeżdżą komunikacją miejską itd. są obsługiwane przez innych jako klienci, ale one same już uciekają od pacjenta. Skandal.

 7. 7
  +14
  ~ Dobrze, że zakładam maseczkę.
  Wtorek, 21.07

  Teraz wreszczie dzięki informacji dołączonej do artykułu zrozumiałem dlaczego tyle osób nie zakłada masek na usta i nos. Mianowicie związane jest to z faktem, że z tego obowiązku są zwolnione osoby, cytuję : " ... z powodu zaburzeń psychicznych, niepełnosprawności intelektualnej w stopniu umiarkowanym, znacznym, albo głębokim...". I jak to powiedział Goethe: "i wszystko jasne".

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2024 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


0.90718102455139