Czwartek, 28.05.2020, Imieniny: Augustyn, Jaromir, Wilhelm
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii KORONAWIRUS

Koronawirus a sport. Jak radzą sobie elbląscy piłkarze ręczni podczas kwarantanny? (opinia nadesłana)

30.04.2020, 14:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
Koronawirus a sport. Jak radzą sobie elbląscy piłkarze ręczni podczas kwarantanny?
Zdjęcie stanowi jedynie ilustracje do artykułu (fot. pixabay.com)

Ograniczenia z powodu pandemii koronawirusa sprawiły, że zawody się nie odbywają, a sportowcy nie mogą normalnie trenować. Jednak ci zapewniają, że nie jest to powód do poddania się. Biegają, ćwiczą w domu - wszystko po to, by po zakończeniu kwarantanny wrócić do normalnego trybu treningowego. Na szczęście niebawem zostaną otwarte boiska sportowe.


Już ponad miesiąc piłkarze ręczni w Elblągu zmagają się z narodową kwarantanną. Obiekty sportowe, na których trenowali pozostały zamknięte, a oni - odizolowani od wspólnych treningów. Zapytaliśmy niektórych z nich, jak radzą sobie podczas kwarantanny oraz jak dbają o swoją wypracowaną wcześniej formę.

 

Trenuję w warunkach domowych. Wiadomo, że nie utrzymam wypracowanej formy w stu procentach, bo formy treningu są ograniczone. Dodatkowo sezon już się skończył i intensywność treningów jest mniejsza, ale staram się robić co mogę

– mówi rozgrywająca EKS Start Elbląg, Paulina Stapurewicz.


- Na całe szczęście żyjemy w dobie Internetu i powszechnie dostępnych treningów. Swój trening podzieliłem na treningi interwałowe i treningi siłowe z wykorzystaniem gum oporowych i ciężaru własnego ciała. W domu znalazły się też jakieś obciążenia i gryfy. Dodatkowo możemy wychodzić już na zewnątrz i zrobić trening biegowy – dodaje kapitan Meble Wójcik Elbląg, Adam Nowakowski.


W Elblągu są także młodsze zawodniczki z ligi juniorskiej - MKS Truso Elbląg. Ciężko pracują, aby w następnym sezonie być gotowym do grania. A więc jak wygląda sytuacja u młodszych „szczypiornistek”?

 

Jesteśmy w ciągłym kontakcie z naszą trenerką, dostajemy od niej codziennie plan treningowy, który sumiennie realizujemy. Każda z nas wie, że pracuje dla całej drużyny, a nie tylko dla siebie, więc motywacji do treningów w domu jest wiele

– mówi bramkarka MKS Truso Elbląg, Julia Żarnoch.


Jak widać, sportowcy z Elbląga radzą sobie bardzo dobrze podczas kwarantanny i wykonują sumiennie ćwiczenia, żeby wrócić do normalnego trybu treningowego.

Zgodnie z wytycznymi Ministerstwa Sportu od poniedziałku, 4 maja, można korzystać z infrastruktury sportowej o charakterze otwartym, w tym boisk piłkarskich, więc nasi sportowcy będą mogli zacząć ich używać w celu sportowym. Będą musieli jednak zachować szczególne środki ostrożności. Na boisku sportowym będzie mogło przebywać maksymalnie 6 osób, przy zachowaniu dystansu społecznego. Przy wejściu i wyjściu konieczna będzie dezynfekcja rąk, do ćwiczeń osobisty sprzęt sportowy oraz  brak możliwości korzystania z szatni.
 

Wioleta Pająk

Oceń tekst:

Ocen: 2

%50.0 %50.0


Komentarze do artykułu (3)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +1
  ~ Jupek
  Czwartek, 30.04

  No tak sprawa priorytetowa zwlaszcza w Elblągu, miasto sportu przemyslu i rozwoju

 2. 2
  0
  ~ kiki
  Czwartek, 30.04

  w jednym zdaniu ... sportowej ... sportowcy ...sportowym ... Już od tych "sportów" słabo mi się zrobiło. A tak na poważnie co to będzie za trening - zachowanie 2 m odległości, maski, brak prysznica. Czy to zniesienie obostrzeń nie jest przypadkiem związane z "wyborami" 10 maja?

 3. 3
  0
  ~ hd
  Piątek, 01.05

  Młodych,zdrowych ludzi trzymać w "społecznym dystansie".Obłęd. Powodzenia i czekamy na transfery Starcie.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2020 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.