Poniedziałek, 15.07.2024, Imieniny: Henryk, Wlodzimierz, Brunon
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii KORONAWIRUS

Pieniądze na przekop Mierzei przeznaczmy na walkę z koronawirusem. Ekolodzy apelują do premiera

19.03.2020, 16:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
Pieniądze na przekop Mierzei przeznaczmy na walkę z koronawirusem. Ekolodzy apelują do premiera

Ekolodzy proponują premierowi, aby pieniądze zabezpieczone na budowę kanału żeglugowego przez Mierzeję Wiślaną przeznaczył na walkę z koronawirusem. - Epidemia to czas redefiniowania priorytetów, mamy nadzieję, że tym razem rząd z większą czułością spojrzy na sytuację, uzna prawdziwe potrzeby i na pierwszym miejscu postawi życie i zdrowie obywateli - przekonuje Obóz dla Mierzei Wiślanej.

Mamy radę dla Premiera, tę samą co zwykle, aby pieniądze zabezpieczone w budżecie (podobno) na absurdalną fantazję, jaką jest planowany przekop, przeznaczyć na realne potrzeby obywateli. W tym wypadku walkę z koronawirusem. W ten sposób znalazłyby się fundusze dla szpitali i na wypłacanie połowy pensji pracownikom firm zawieszonych z powodu koronawirusa i na cotygodniowe badania personelu medycznego

- informuje Obóz dla Mierzei Wiślanej.

Jako przykład podają województwo pomorskie, które na zabezpieczenie szpitali do walki z koronawirusem otrzymało 3,7 z wnioskowanych 13 mln zł.

Flagowa inwestycja rządu PiS ruszyła w tym roku. Jak na początku marca informowało Ministerstwo Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej jej realizacja idzie zgodnie z harmonogramem. Aktualnie m.in. powstają nasypy pod przyszłe obiekty mostowe i drogi, trwa również budowa nabrzeża południowego. Budowa kanału żeglugowego nadal trwa. Może się jednak okazać, że zważywszy na obecną sytuację, rząd będzie musiał bardzo poważnie zastanowić się nad wstrzymaniem inwestycji. 2 mld zł, tyle zdaniem ekologów, będzie kosztowała inwestycja na Mierzei Wiślanej, mogłyby zostać przeznaczone na utrzymanie płynności gospodarki, zagrożonej w związku z pandemią koronawirusa. Pytanie w tej sprawie skierowaliśmy do Ministerstwa Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej.

W tej chwili budowa kanału żeglugowego nie jest zagrożona. Na obecnym etapie nie jest rozważane zawieszenie lub przesunięcie jej w czasie. Budowa przebiega zgodnie z harmonogramem. Niemniej sytuacja jest stale monitorowana i w razie potrzeby zostaną podjęte odpowiednie kroki służące przeorganizowaniu prac przy przekopie Mierzei Wiślanej

- informuje Zespół Biura Prasowego MGMiŻŚ.

Przeciwnicy przekopu aktualnie zbierają podpisy pod apelem do rządu o wstrzymanie inwestycji. Petycję poparło już ponad 1600 osób.

Nie zgadzamy się na budowę planowanego przekopu "za wszelką cenę i bez względu na koszty"! Proszę nie iść drogą efektu utopionych kosztów! Trzymanie się wcześniej podjętych decyzji w sytuacji, gdy okazały się one niekorzystne, tylko dlatego, że były związane z poniesieniem dużych kosztów lub ze znacznym wysiłkiem jest sprzeczne z teorią ekonomii! Tylko teraźniejsze oraz przyszłe zyski i koszty powinny mieć wpływ na podejmowanie decyzji. Apelujemy do polskiego rządu o gospodarność i racjonalne wykorzystywanie publicznych funduszy

- przekonuje Obóz dla Mierzei.

Natasza Jatczyńska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 5

%20.0 %80.0


Komentarze do artykułu (41)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +39
  ~ `123
  Czwartek, 19.03

  Putinek dał cynk lewactwu ? Mamy najlepszy rząd od 1989 roku i mądrze gospodarzy więc na wszystko znajdzie kasę z Bożą pomocą a pseudoekolodzy niech do Niemiec się udadzą tam jest dopiero bajzel ekologiczny

 2. 2
  +44
  ~ Do_pomorskiego
  Czwartek, 19.03

  Przekop już trwa i chcą zostawić taką rozkopaną Mierzeję? W tym momencie to byłaby głupota. I gdzie jest ten Obóz dla Mierzei, gdy latem tłumy turystów zadeptują Mierzeję, śmiecą, trują spalinami i hałasują? Czemu nie zabronią wjazdu turystów skoro tak im zależy, żeby zostawić naturę w spokoju? Z urobku z przekopu na Zalewie powstanie wyspa dla ptaków. Po raz pierwszy od dziesięcioleci ptactwo będzie miało swój odizolowany od ludzi zakątek, ale jak widać nie na tym zależy tzw. ekologom.

 3. 3
  +43
  ~ Mariusz
  Czwartek, 19.03

  A gdzie byl obóz dla mierzeji kiedy budowano za 2 mld tunel pod martwą Wisłą za 500 milionów ecs stadion za setki milionów muzeum 2 wojny jeśli coś buduje się w dużych miastach to ok jeśli w mniejszych to jest nieopłacalne

 4. 4
  --47
  ~ TWÓJ Kumpel
  Czwartek, 19.03

  Do - 123 - Bredzisz dziadu, oj bredzisz. Obóz dla Mierzei ma słuszną rację, aby te 2 mld zł. przeznaczyć na walkę z Koronawirusem. Tak będzie najbezpieczniej, bardziej od Mierzei liczy się ludzkie zdrowie, każdego z nas ludzi może spotkać takie nieszczęście zdrowotne mierzące się z tą Pandemią. Ludzie trochę rozwagi i dobrego myślenia. Przekop PIS pod wybory może poczekać, aż będą środki na ten cel. Należy rozgraniczyć te kwestie i nie wydawać naszych wspólnych finansów na głupoty, a raczej na dobro ludzkie.

 5. 5
  +43
  ~ Kondek
  Czwartek, 19.03

  Ciekawe z jakiego miejsca Polski ci tak zwani ekolodzy pochodzą. ???

 6. 6
  --42
  ~ Obywatel 65 +
  Czwartek, 19.03

  Podpisuję się pod Petycją i dołączam do tych 1600 podpisów.

 7. 7
  +40
  ~ A może na onkologię ?? : )
  Czwartek, 19.03

  Ale kombinują , rząd będzie kontynuował tą inwestycję , gdyż raz że za dużo w nią już włożył ( czyli nasze pieniądze ) . dwa.. ma zapewnić pracę w danym rejonie . Takie duże inwestycje stymulują rynek pracy , wtedy gdy prywatni inwestorzy nie będą mieli kasy na inwestycje . Tak , robi bardzo wiele krajów na świecie . Czuć tu smród .. Jurka Motorówki .

 8. 8
  +35
  ~ //////////
  Czwartek, 19.03

  niech wam czaskowski pomoze. głupota okrutna pseudoekologow

 9. 9
  --14
  ~ StaryDziad
  Czwartek, 19.03

  Pocałujcie mnie ...........

 10. 10
  +42
  ~ Mieszkaniec
  Czwartek, 19.03

  Po co Info umieszcza te artykuły? Kto wam za to płaci? W obecnych czasach tz. ekolodzy to V kolumna działająca na szkodę Polski i Polaków.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2024 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.3721649646759