Wtorek, 25.01.2022, Imieniny: Tatiana, Pawel, Milosz
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii SPOŁECZNE

Jak elblążanie reagują na apel, by pozostawać w domach?

19.03.2020, 10:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
Jak elblążanie reagują na apel, by pozostawać w domach?
Fot.Ryszard Biel
Ministerstwo Zdrowia codziennie informuje o nowych przypadkach zarażenia koronawirusem. O pozostanie w domach apelują nie tylko politycy, ale także lekarze. Jak reagują na to elblążanie?
 
Na portalach społecznościowych publikowane są zdjęcia, na których widać puste ulice, place i skwery w różnych miastach w Polsce. W Elblągu ulice również się zmieniły. Ludzi jest zdecydowanie mnie, jednak nie można powiedzieć, że ciężko jest kogoś spotkać.
 
W parkach widać matki spacerujące z dziećmi i osoby starsze. - Wychodzimy tylko na spacery i do domu. Nie chodzimy nigdzie indziej, tylko do parku - stwierdziła 29-lenia mama rocznej córeczki.
 
- Nie chce z dziećmi siedzieć cały czas w domu. One potrzebują ruchu, dlatego wyszliśmy. Jak się wybiegają to wrócimy prosto do domu - stwierdziła 38-letnia Agnieszka.
 
Grupki ludzi można spotkać także przy aptekach i sklepach spożywczych. - Zakupy trzeba zrobić. Nie robię jakiś dużych. Nie chce mi się dźwigać. Nie sądzę, aby to była jakaś tragedia, jak raz na kilka dni pójdę do Biedronki - zaznaczył 46-letni Andrzej.
 
- Staramy się robić większe zakupy niż normalnie. Lepiej jak najrzadziej chodzić po sklepach, gdzie jednak dużo osób się zbiera - zauważyła 34-letnia Ania.
 
Przy wejściach do niektórych aptek pojawiły się ogłoszenia tj. "Szanowni Państwo, działając prewencyjnie informujemy, iż w aptekach jednocześnie może przebywać maksyalnie 3 Pacjentów".
 
- Przez to tworzą się kolejki na zewnątrz, ale to zawsze jakieś działanie. Skoro to ma być jakieś zabezpieczenie i coś dawać to dobrze, że to wprowadzają - przyznała 55-letnia Monika.
 
- Stałem w kolejce 20 minut. Nie wiem, dlaczego, bo przede mną były tylko trzy osoby w aptece, ale strasznie długo stały przy okienkach. Chyba się radzili, co mają brać, dlaczego to, a nie co innego - mówił 29-letni Karol.
 
Zapraszamy do obejrzenia naszej galerii zdjęć i zachęcamy do przesyłania zdjęć swojej okolicy na adres redakcja@info.elblag.pl. Jak sytuacja wygląda na Waszych osiedlach?
 

 

 

 

Kamila Jabłonowska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Galeria / Miasto w czasie zagrożenia koronawirusem ( zdjęć 68 )
Dodano: 2020-03-19 | Fot. Ryszard Biel
0

Komentarze do artykułu (6)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +2
  ~ wicia
  Czwartek, 19.03

  To dlaczego do tego zalecenia nie stosuje się pan Duda chociaż sam do tego nawołuje?

 2. 2
  +2
  ~ Spacernik ?.
  Czwartek, 19.03

  Spacery, najlepiej w pojedynkę, ewentualnie z bliską osobą, są wskazane mimo zagrożenia. Powietrze bowiem nie jest morowe tak jak w przypadku np. dżumy, więc żadne maski i inne ubrania ochronne są niepotrzebne. Warunek, żeby w trakcie spacerów pomijać miejsca o dużym natężeniu ruchu, nie kontaktować się na bliską odległość z innymi spacerowiczami, a po powrocie do domu stosować wszystkie nakazane zasady higieny odnośnie zapobiegania zarażeniu wirusem.

 3. 3
  0
  ~ KotZonk
  Czwartek, 19.03

  Idę po sernik z koroną mniam mniam

 4. 4
  +3
  ~ Ploterek
  Czwartek, 19.03

  ~ wicia. Kampanię wyborczą prowadzić jednak trzeba, pod przykrywką działania w walce z wirusem. Redakcjo, trzeba było pojechać na bażantarnię na wiaty, tam są skupiska ludzi.

 5. 5
  +3
  ~ Obserwator
  Czwartek, 19.03

  Odnoszę wrażenie, że w większości wychodzą ludzie starsi, którzy przecież są najbardziej narażeni. Cóż najwidoczniej brakuje im trochę szarych komórek. Dojdzie do selekcji naturalnej i po jakimś czasie będziemy mieli w Polsce młode społeczeństwo.

 6. 6
  +1
  ~ Elblazanin
  Czwartek, 19.03

  Widok bjak b a codzień w Elblągu w nawet więcej ludzi

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2022 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


0.98729109764099