Piątek, 27.11.2020, Imieniny: Konrad, Leonard, Sylwester
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii WYWIADY

ANTYK - spotkania kolekcjonerów

15.02.2005, 00:00:00 Rozmiar tekstu: A A A

Na przełomie roku w Elblągu reaktywowano klub kolekcjonerski „Antyk”. Spotkania klubu odbywają się w każdą, trzecią niedziele miesiąca. Najbliższe odbędzie się 20 lutego. Mówi Ryszard Kwiecki, wiceprezes klubu.

- Elbląski klub kolekcjonerów „Antyk”, działał w Elblągu w latach siedemdziesiątych i osiemdziesiątych. Organizował: giełdy, wystawy.  Podczas gdy Elbląg stracił status miasta wojewódzkiego na początku lat 90, życie kolekcjonerskie zamarło. Dopiero teraz na przełomie 2004/05 roku, grupa kolekcjonerów doprowadziła do reaktywowania klubu kolekcjonerów. Obecnie w klubie działa około 30 osób z terenów Elbląga i okolic. Na nasze giełdy przyjeżdżają również osoby z różnych miast: Gdańska, Olsztyna, Bydgoszczy, Kwidzyna. Pierwsza giełda odbyła się w styczniu 2005 roku.

- Jakie przedmioty zbierają członkowie klubu kolekcjonerów?

- Zakres zainteresowań kolekcjonerów jest bardzo szeroki. Zbieramy monety, znaczki pocztowe, białą broń, minerały, obrazy, pocztówki, szkło, porcelanę, butelki, samowary itp.

- Czyli krótko mówiąc, zbierać można wszystko...

- Tak. To zależy tylko od tego, jakie zainteresowania ma dana osoba.

-A co Pan zbiera?

- Zacząłem od kolekcjonowania minerałów. Potem zacząłem kolekcjonować białą broń. Następnie moje zainteresowania skupiły się na odznakach i odznaczeniach. Zbieram również obrazy, głównie z rejonu byłego Związku Radzieckiego.

- A na czym polegają Wasze spotkania? Czy chwalicie się swoimi zbiorami.

- Przede wszystkim chwalimy się swoimi zbiorami! Na takich giełdach można uzupełnić swoje zbiory, wymienić, sprzedać, kupić. Starsi koledzy poradzą, udzielą informacji, wycenią przedmioty kolekcjonerskie.

- Czy te spotkania są otwarte?

- Nasze spotkania są otwarte, wstęp jest bezpłatny. Nasz klub kolekcjonerów ma swoje spotkania w każdą, trzecią niedzielę miesiąca w godz. od 9.00 do 13.00. Najbliższe spotkanie odbędzie się 20 lutego w dawnym kinie „Orzeł”, przy ul. Królewieckiej.  Zapraszamy wszystkich elblążan.

Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Komentarze do artykułu (1)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  0
  ~ Ala
  Środa, 16.02

  Gratuluję Ryszardowi jego uporu do zrealizowania takich spotkań. Wiem , że sam dysponuje wcale pokażną kolekcją. Podziwiam wszystkich zbieraczy - kolekcjonerów , to jest wspaniałe hobbi. Poprzez te stare przedmioty przypominamy pamięć pokoleń żyjących przed nami. Pozdrawiam i postaram się odwiedzić zbieraczy. Ala

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2020 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.2937109470367