Piątek, 27.11.2020, Imieniny: Konrad, Leonard, Sylwester
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii WYWIADY

Zamiany w Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych

09.12.2004, 00:00:00 Rozmiar tekstu: A A A

Od 1 stycznia 2005 roku powstaje nowy Oddział Zakładu Ubezpieczeń Społecznych w Elblągu. W skład Oddziału będzie wchodziło część placówek, które należały do Oddziału Olsztyńskiego oraz część placówek, które należały do Oddziału w Gdańsku. Mówi rzecznik prezesa ZUS-u, Hanna Warchał.

Do nowego Oddziału w Elblągu będzie wchodził: Inspektorat w Ostródzie, Inspektorat w Iławie, Biuro Terenowe w Braniewie, Inspektorat w Kwidzyniu, Inspektorat w Sztumie,  Inspektorat w Malborku.

Czy ta reorganizacja ZUS-u, zmienia coś dla klientów?

Ta reorganizacja nic nie zmienia, klienci będą nadal załatwiali wszystkie swoje ważne sprawy w tych siedzibach, w których załatwiali dotychczas. To jest głównie reorganizacja działania pracy samego Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. ZUS jest instytucją, która zatrudnia 50 tyś osób. Łatwiej jest zarządzać, wtedy gdy jest mniej tych głównych oddziałów ZUS. Łatwiej będzie rozdzielić równomiernie obowiązki na poszczególnych  pracowników. 

Czy ta zmiana dotyczy tylko Elbląga?
 
Nie. Ta zmiana dotyczy całego kraju. 15 oddziałów w najmniejszym obszarze pracy zostało połączonych ze sobą lub przyłączonych do innych oddziałów.  Reforma została przygotowana bardzo starannie. Dla ZUS-u przybywa coraz więcej nowych zadań. Zmiany te są bardzo potrzebne.

Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Komentarze do artykułu (3)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  0
  ~ janek z 4/ch pancernych
  Wtorek, 21.12

  szanowna pani warczan , czy jak ci tam , wytłumacz mi co to znaczy po polsku :"15 oddziałów w najmniejszym obszarze pracy"? Czy centrala ZUS to największy obszar pracy ?

 2. 2
  0
  ~ ja elb
  Wtorek, 21.12

  W końcu w Elblągu powstanie Oddział ZUS co jest naturalne, tutaj znajdują sięsądy ubezpieczeń społecznych, które są organem odwoławczym dla decyzji ZUS - tylko dlaczego powiat działdowski z Inspektoratem ZUS w Działdowie nie znalazł się wśród wymienionych????

 3. 3
  0
  ~ zygi
  Niedziela, 06.02

  Fakt ,nowy odzdzial ZUS ,to nowe miejsca pracy,które daje centrala dla elblażan,ale czy to oto chodzi,NIE to miasto powinno tworzyć nowe miejsca pracy,a nie centrala. Komuna wraca.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2020 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


0.79275298118591