Wtorek, 20.10.2020, Imieniny: Ireny, Kleopatry, Jana
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii WYWIADY

Pieniądze z Unii Europejskiej

02.12.2004, 00:00:00 Rozmiar tekstu: A A A

Senator Władysław Mańkut uważa, że nie sprawdziły się czarne scenariusze, które przewidywały, że po naszym wejściu  do Unii Europejskiej  nie będziemy w stanie wykorzystać pieniędzy strukturalnych. Senator ostatnio był w Brukseli, gdzie jako przedstawiciel Polskiego Parlamentu, przedstawił na forum Komisji Gospodarczej Unii Europejskiej projekt naszego budżetu na 2005 rok i nasze oczekiwania, które powinny się znaleźć w tym budżecie.

Czy Elbląg może korzystać ze środków pieniężnych z UE?

Zdarzają się sytuacje, kiedy niektóre samorządy, nie mogą skorzystać ze środków unijnych wyłącznie dlatego, że ich sytuacja finansowa jest za słaba. Mamy w naszym województwie takie samorządy, ale to nie decyduje o ich możliwościach. My dzisiaj mamy przygotowanych ponad 100% wniosków w stosunku do tego ile nam przydzielono środków pieniężnych z UE. Wierzę, że przyszły rok będzie lepszy.

Co Pan sądzi o wykorzystaniu środków pieniężnych  przez Elbląg?

Należą się słowa uznania dla miasta Elbląga, Pana Prezydenta. Elbląg potrafi być liderem w odpowiednim wykorzystaniu środków pieniężnych z UE jeśli chodzi o województwo. Widać, że w oparciu o środki unijne miasto się rozwija jeśli chodzi o infrastrukturę drogową, komunikacyjną itp. Ten rozwój na pewno przyczyni się do powstania nowych jednostek gospodarczych.

Jak wykorzystujemy dopłaty z UE?

Uważam, że prawidłowo wykorzystujemy wszystkie środki pieniężne z UE. Rolnicy składali wnioski o dopłaty i już część z nich dostała, inni jeszcze czekają, ale na pewno je dostaną. Ponad 6 mld. wpłynie na Polską wieś. Teraz kolej na Rybaków.

Jakie korzyści daje nam członkostwo w UE?

Wejście do UE poprawi stronę socjalną niezbędną dla każdego człowieka. Dzięki temu ludzie będą czuli się godnymi obywatelami państwa, które jest członkiem Unii Europejskiej.

Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Komentarze do artykułu (0)

Dodaj nowy komentarz

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

  1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
  2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
  3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
  4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
  5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
  6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
  7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2020 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.0311081409454