Czwartek, 30.11.2023, Imieniny: Justyna, Andrzej, Konstanty
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii POLECANE

Rozśpiewana kawiarnia

11.09.2004, 00:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
Rozśpiewana kawiarnia

Już za trzy tygodnie Mała Scena elbląskiego Teatru Dramatycznego rozpoczyna kolejny sezon pracy artystycznej. Swą działalność zainauguruje 2 października premierowym spektaklem pt. Cafe SAX.


Cafe Sax jest przedsięwzięciem, jakiego elbląska publiczność do tej pory nie znała. Widowisko składa się z 22 utworów Agnieszki Osieckiej. Jednak spektakl nie opiera się na samym jedynie śpiewie i tańcu.


"Zależy mi, aby stworzyć w Elblągu miejsce, jakiego jeszcze nie było. Miejsce wyjątkowe na wzór kawiarni Cafe Sax z Saskiej  Kępy, którą odwiedzała Osiecka" mówi reżyser przedstawienia Cezary Domagała. Dlatego Mała Scena na czas przedstawienia zmieni się w kawiarnię. Widzowie będą więc obcować z twórczością Osieckiej w kawiarnianej atmosferze, przy stoliku, z lampką wina. Autorzy pomysłu mają nadzieję, że Cafe Sax stanie się na tyle sympatycznym  miejscem, że elblążanie będą chcieli je odwiedzać i to nie tylko w godzinach prezentacji spektaklu.


Cezary Domagała chce przypomnieć publiczności 22 bardzo znane utwory Osieckiej. Przypomnieć, a jednocześnie odkryć na nowo, bo usłyszymy je w nowych, ciekawych aranżacjach. Będzie więc trochę jazzu, trochę klimatu bossa novy. W repertuarowym zestawie znalazł się też jeden rodzynek - mniej znana piosenka Osieckiej z muzyką Krzysztofa Komedy. Poszczególne piosenki ilustrowane będą obrazkami i akcją, która dotyczy czterech osób: Poetki - odpowiednik Osieckiej, Pana Czesia - bohatera jej felietonów, zawiedzionej kobiety i barmana. Wszystko tworzy klimat, w którym widz bardzo dobrze się bawi, snuje refleksje i wspomina.


Naszym zdaniem Cafe Sax skazane jest na sukces. Uczestnictwo w samej tylko próbie wywarło na nas duże wrażenie. Uchylamy więc rąbka tajemnicy i prezentujemy zdjęcia z próby w Teatrze Dramatycznym. Gwarancją powodzenia jest sam reżyser Cezary Domagała znany już elbląskiej publiczności - w Teatrze Dramatycznym wystawiano jego dwie sztuki: "Tajemniczy Ogród" i "O dwóch takich, co ukradli księżyc". Reżyser ma w swoim dorobku jeszcze wiele innych hitów m.in. "Mały Książę", "Król Maciuś Pierwszy", "Pinokio" . W przygotowywaniu "Cafe Sax" korzysta z pomocy choreografa Tomasza Tworkowskiego na co dzień współpracującego z twórcami Dziennika TV Jacka Fedorowicza. Z kolei autorką scenografii jest Tatiana Kwiatkowska znana szerszej publiczności z projektów do Kabaretu Olgi Lipińskiej.


Na zdjęciu: Beata Przewłocka, Jolanta Tadla, Lesław Ostaszkiewicz, Marcin Tomasik.

Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Galeria / Próby "Cafe Sax" ( zdjęć 15 )
Dodano: 2004-09-09 | _INFO_ELBLAG_PL
0

Komentarze do artykułu (0)

Dodaj nowy komentarz

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

  1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
  2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
  3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
  4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
  5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
  6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
  7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2023 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


0.86577606201172