Niedziela, 26.03.2023, Imieniny: Teodor, Emanuela, Larysa
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii POLECANE

Medycyna pierwszego kontaktu - gdzie szukać pomocy doraźnej?

30.01.2023, 14:30:00 Rozmiar tekstu: A A A
Medycyna pierwszego kontaktu - gdzie szukać pomocy doraźnej?

Pewnie znasz to uczucie, kiedy zaczyna się długi weekend, a Ty czujesz, że rozbiera Cię choroba. Jest to stan znany także rodzicom, którzy po piątkowym odebraniu dziecka z przedszkola zauważają, że jest markotne i ma stan podgorączkowy. Nikt z nas nie lubi takich niespodzianek, a nie każdy wie, jak zachować się w takiej sytuacji. My podpowiadamy gdzie szukać pomocy i recepty on-line.

 


Lekarz pierwszego kontaktu 


Jeśli choroba dopadła Cię w ciągu tygodnia to druga jest prosta. Dzwonisz do swojej przychodni i umawiasz na dowolną godzinę wizytę u swojego lekarza. Niestety w sezonie grypowym, kiedy w przychodni roi się od pacjentów z kapiącym nosem i suchym kaszlem możesz nie dostać się do swojego lekarza tego samego dnia. Brak numerków to duży problem w przeciążonej służbie zdrowia, która w sezonach wzmożonych zachorowań staje na głowie, by przyjąć tych najciężej chorych i ulżyć im w dolegliwościach. Jeśli jednak nie dostałeś numerka z wizytą na ten konkretny dzień, a Twój stan zdrowia się pogarsza, będziesz zmuszony szukania pomocy gdzie indziej. Na szczęście masz kilka opcji do wyboru!

 


Nocna i świąteczna opieka medyczna 


Jedną z opcji jest przeczekanie kilku godzin do wieczora i udanie się do poradni nocnej i świątecznej opieki medycznej. Takie poradnie znajdziesz przy każdym powiatowym i wojewódzkim szpitalu, również w szpitalach dziecięcych. Takie poradnie czynne są od godziny 18:00 w dni powszednie i mają swój dyżur do godziny 8:00, czyli do momentu otwarcia tradycyjnych przychodni POZ. W weekend takie miejsce otwarte jest całą dobę. Skorzystanie z opieki nocnej i świątecznej ma jednak swojej niedogodności - jedną z nich jest długa kolejka oczekujących. Inną niedogodnością, jaką możesz napotkać w poradni nocnej i świątecznej opieki medycznej jest mnogość problemów, z jakimi zgłaszają się inni pacjenci. W długiej kolejce oprócz swojej choroby możesz niestety zarazić się także innymi chorobami. Nie jest to jednak powód by rezygnować z konsultacji lekarskiej.

 


Prywatna wizyta lekarska 


Jeśli nie lubisz czekać w długich kolejkach pośród wielu pacjentów cierpiących na różne choroby, możesz skorzystać z o wiele szybszej drogi. Wielu lekarzy po godzinach swojej pracy w POZ świadczy swoje usługi również prywatnie. Taka wizyta prywatna jest dostępna w każdym momencie, bez konieczności długiego oczekiwania. Możesz poprosić także o wizytę domową. Musisz jednak się liczyć, że taka wizyta to dosyć znaczny wydatek. Jednak jeśli szybko potrzebujesz porady medycznej, bądź co gorsza potrzebuje jej Twoje dziecko, to każde pieniądze warte są wydania i uzyskania spokoju oraz poprawy stanu zdrowia. 

 


Teleporada


Jest także jeszcze szybsza droga na uzyskanie porady lekarskiej. Serwisy e-recept dostępny są przez 24 godziny na dobę i za stosunkowo niewysoką opłatą możesz skonsultować swój stan zdrowia z lekarzem dyżurnym, bądź też samodzielnie zamówić leki których potrzebujesz. Jeśli jednak Twoja choroba rozpoczęła się nagle i nie masz pewności, czy jest to zakażenie wirusowe, czy też bakteryjne, koniecznie skorzystaj z opcji z teleporadą, by dobrze dobrać leki przez specjalistę. Tuż po rozmowie z lekarzem otrzymasz sms-a z kodem swojej e-recepty. Wykorzystasz ją w każdej pobliskiej aptece. Kod swojej recepty sprawdzisz zarówno w sms-ie, jak i na Internetowym Koncie Pacjenta, do którego za darmo możesz zalogować się w każdym momencie. Sprawdzisz tam historię swoich recept oraz historię swoich wizyt lekarskich.


..........................Materiał promocyjny ..........................

Oceń tekst:

Ocen: 1

%0.0 %100.0


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2023 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


0.41355204582214