Środa, 29.03.2023, Imieniny: Wiktoryna, Cyryl, Eustachy
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii POLECANE

Życzenia posłanki Moniki Falej

19.12.2022, 08:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
Życzenia posłanki Moniki Falej

Koniec roku to wyjątkowy czas. Dla wierzących – jedne z najważniejszych świat. Obchodzą je katolicy, dwa tygodnie później wyznawcy prawosławia. W tym roku, gdy w Polsce gości tak wielu naszych sąsiadów z Ukrainy, szczególnie powinniśmy uświadomić sobie, jak ważne jest poszanowanie różnych tradycji, tego że są wśród nas wierzący innych obrządków oraz Ci, który do świąt podchodzą w sposób bardziej symboliczny – nie wiążą ich z żadną z religii. Dla wszystkich to czas wyjątkowy – refleksji, podsumowań, postanowień i wyznaczania nowych celów.Pragnę wszystkim Państwu życzyć, by ten okres był chwilą zadumy, wytchnienia. Byśmy byli dla siebie życzliwi i poszukiwali tego, co nas łączy. Nie był to łatwy rok. Kolejny, który stawiał przed nami wielkie wyzwania. Życzę Państwu, by mimo wszystko towarzyszyła nam pogoda ducha, wiara w lepsze jutro.Wspólnie możemy zdziałać więcej.

 

Z najlepszymi życzeniami
Monika Falej
Posłanka na Sejm

 

 

 

Drodzy!

Koniec roku to czas podsumowań. Dla mnie to szczególnie ważny moment, gdyż zbiega się on z  trzecią rocznicą pełnienia przeze mnie mandatu poselskiego.

W listopadzie 2019 roku dzięki Państwa decyzji zostałam wybrana do Parlamentu Rzeczypospolitej Polskiej.

Jestem dumna, że mam możliwości działania na rzecz Elbląga  i całego regionu, miejsc z którymi, zarówno rodzinnie jak i zawodowo, wiele mnie łączy.

Jeszcze raz serdecznie Państwu dziękuję.

Cieszę się z powrotu Lewicy do Parlamentu. Szczególnie w tak trudnych czasach potrzebne są wartości i działania mające na celu ochronę słabszych, dyskryminowanych, tych, którzy potrzebują pomocy państwa, by związać koniec z końcem. Pragnę Państwa zapewnić, że robię wszystko, co w mojej mocy, by godnie reprezentować Was w Parlamencie i regionie.

Presja i dociekliwość ma sens. Wykorzystuję swój mandat, by zwracać uwagę na najbardziej istotne kwestie, by dopytywać się o inwestycje, zaniedbania, prosić o pilne interwencje.

W rankingu liczby interpelacji aż 7 z pierwszych 10 miejsc należą do posłów i posłanek z Lewicy. Ja sama zajmuję 4 miejsce z ilością 1962 interpelacji. Walczę o region – lepszy dostęp do służby zdrowia, edukacji, wzmacnianie przedsiębiorczości, obronę samorządów, rozwój regionalny.

Pracuję ciężko by wymusić pozytywne rozwiązania, by upominać się o najbardziej potrzebujących, chronić dyskryminowanych. Nie boję się także protestować na ulicach. Choć to smutny i przerażający fakt, że po 33 latach znów trzeba walczyć o wolność i… prawo i  sprawiedliwość, a wielu za ten opór ponosi konsekwencję. Mi samej grozi odebranie immunitetu za walkę o prawa kobiet i protest w pobliskiej Ostródzie. Nie zatrzyma mnie to. Nadal będę tam, gdzie powinien być – z ludźmi.

Wspieram i jestem z elbląskimi kobietami i elbląską młodzieżą. Walczę z Wami i dociekam. Szczególnie o sprawy ważne dla Elbląga i regionu.

Reprezentuję nie tylko tych, którzy oddali na mnie swój głos, ale zobowiązałam się walczyć o  sprawy lokalne dla wszystkich mieszkańców regionu.

Mieszkańcom Elbląga odbiera się prawo do kontroli wydawanych w mieście pieniędzy. Podjęłam zatem szereg działań i sprawdzam w Waszym imieniu na co idą Wasze pieniądze. Czas skończyć z  niegospodarnością. Czas przywrócić jawność.

Wspieram jednak władze Elbląga w walce o pieniądze, tak często zabierane przez władze centralne. O Elbląg walczyłam przy budżecie, upominałam się o środki w ramach Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. Wstyd, że nie robią tego posłowie z regionu, którzy są w partii rządzącej.
Drodzy Mieszkańcy Elbląga!

Jestem dla Was.

Koniec roku to dla mnie czas podsumowań, ocen sytuacji w kraju i regionie. 2022 rok przyniósł wiele rozczarowań, stawiał wiele wyzwań. Nie chcę teraz skupiać się na tym co smutne i  przygnębiające. W Nowy Rok lepiej wchodzić z wiarą i nadzieją!

Niech ten świąteczny czas, dla ludzi wielu wiar, niewierzących, dla młodych i starych, biednych i  bogatych będzie czasem radości, życzliwości i współpracy.

Poczujmy magię tej chwili i sprawmy, by trwała jak najdłużej.

W Nowy 2023 Rok wejdźmy pełni optymizmu i wiary, że możemy zmienić wszystko. Tylko wtedy się uda.

Mamy trudne czasy. Musimy wytrwać. Życzę Wam wytrwałości i wiary, że możemy żyć w  państwie europejskiej normalności i w samorządzie, gdzie decydują mieszkańcy. Jestem zawsze do Państwa dyspozycji.

Wszystkiego Najlepszego w 2023 roku

 

 

Monika Falej
 

 


..........................Materiał promocyjny ..........................

Oceń tekst:

Ocen: 2

%0.0 %100.0


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2023 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


0.24933004379272