Środa, 21.04.2021, Imieniny: Anzelm, Bartosz, Feliks
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii POLECANE

Zimowe sporty można uprawiać latem?

07.04.2021, 09:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
Zimowe sporty można uprawiać latem?

Są osoby, które są zakochane rzeczywiście tylko w sportach zimowych. Z niedowierzaniem więc patrzą w kalendarz i stwierdzają, że sezon zimowy się kończy i będą musiały czekać prawie cały rok na to, aby znów zakosztować na przykład białego szaleństwa.

 

Okazuje się jednak, że nic nie stoi na przeszkodzie, aby nawet w wakacje móc sobie poszusować. Wystarczy tylko znaleźć na przykład region europejski, gdzie sezon trwa cały rok. Nie musimy też wcale od razu jechać do Nowej Zelandii albo Ameryki Południowej, czy też może szukać intensywnie hal narciarskich. Stary kontynent oferuje nam wiele miejsc, gdzie latem pod chmurką także sobie zjedziemy ze stoku.
 
 
Popularne kierunki dla snowboardzistów
 

Jeżeli bardziej zainteresujemy się tematem sportów zimowych, to szybko się zorientujemy, że jest parę miejsc, gdzie możemy oddać się snowboardowi w lipcu lub sierpniu. Od lat kierunkiem najbardziej popularnym będą oczywiście Alpy. To tu mamy najlepsze warunki, a infrastruktura jest wręcz doskonała. Szczególnie zresztą jest nastawiona właśnie na turystów letnich. Będziemy mieć tutaj do wyboru pensjonaty oraz resorty o bardzo różnych standardach w zależności od zasobności naszego portfela.
 
Poza tym trasy oraz inne narciarskie będą dopasowane do naszych możliwości narciarskich. Jak możemy się dowiedzieć od doświadczonych doradców turystycznych oraz zajmujących się wyjazdami typowo rekreacyjnymi, najbogatsza baza turystyczno-wypoczynkowa będzie zlokalizowana we Francji. To właśnie w regionie francuskich Alp mamy gwarantowane aż 120 hektarów terenów narciarskich. Znajdziemy je w Les Deux Alpes, gdzie jest mnóstwo wyciągów krzesełkowych i tras narciarskich o bardzo różnym stopniu trudności.
 
 
Skoki narciarskie także latem
 

Inną dyscypliną obecnie również bardzo popularną w Polsce są na pewno skoki narciarskie. Instynktownie ten sport będziemy kojarzyć oczywiście z okresem zimowym, dlatego wiele osób może być zaskoczonych, że można skakać także latem. Skąd jednak wziąć wówczas śnieg? Okazuje się, że wcale nie będzie potrzebny. W ten sposób zresztą będą ćwiczyli profesjonalni skoczkowie, którzy cały rok muszą trenować i przygotowywać się do sezonu. Gwarantuje to specjalna nawierzchnia.
 
Jak wiadomo, zimowe tory będą lodowe, a skoczkowie lądują zawsze na śniegu. Latem natomiast tory najazdowe są porcelanowe, a nawierzchnia służąca do lądowania jest wykonana z iglitu. Ten właśnie materiał gwarantuje bezpieczny kontakt nart z nawierzchnią. Musi ona być wykonana w procesie produkcyjnym, gdzie wykorzystuje się specjalistyczne innowacyjne technologie.
 
 
Opinie narciarzy dotyczące nawierzchni
 

Okazuje się, że cała masa skoczków narciarskich będzie uważać za niezwykle przyjemne skakanie latem, ponieważ jest to coś ciągle jeszcze nietypowego w kontekście sportów zimowych. Generalnie jednak w przeważającej większości wszyscy wolą skakać w zimę. Oczywiście latem także są rozgrywane zawody, ale nie będą one miały takiej rangi jak zimowy Puchar Świata, który skupia także większą ilość kibiców. STS opinie o bonusach, aplikacji, kursach, płatnościach umożliwiają wspaniałe wejście do świata typowań wyników spotkań i dobrą zabawę na każdym kroku.
 
Jeżeli jednak zależy nam tylko na zwykłym trenowaniu i posmakowaniu tej dyscypliny, to możemy tego zakosztować właśnie również latem.

  

                                                              ................Materiał zewnętrzny................

                                                                                                               

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2021 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


0.29202699661255