Środa, 24.04.2024, Imieniny: Aleks, Grzegorz, Aleksander
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii POLECANE

Przewodnik po systemach mocowania szkła – zastosowanie, cena, sposób montażu

17.12.2019, 11:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
Przewodnik po systemach mocowania szkła – zastosowanie, cena, sposób montażu

O zaletach szkła można mówić długo, a ich potwierdzeniem jest stosowanie tego materiału od setek lat do celów użytkowych i dekoracyjnych. Od niedawna też nowoczesne technologie produkcji pozwalają na wytwarzanie szyb, które – dzięki podwyższonej trwałości – stają się popularnym materiałem konstrukcyjnym. Szerokie możliwości ich stosowania zapewniają też specjalne systemy mocowania szkła. Dowiedz się o nich więcej.
 

Dlaczego szkło wymaga specjalnego systemu mocowania?
 

Gdyby zapytać przeciętnego człowieka o to, z czym kojarzy mu się szkło, zapewne odpowiedziałby, że z podatnością na stłuczenie. Chociaż obecnie nowoczesne technologie produkcji pozwalają osiągać bardzo dobre parametry szyb, to jednak niektóre z cech tego materiału wciąż zostają zachowane. Z drugiej strony projektanci wykorzystują nowe możliwości tego materiału, aby tworzyć z niego coraz większe płaszczyzny.
 

Szklane elewacje, konstrukcje działowe w aranżacji biur, panele ścienne to tylko kilka przykładów, w których tafla musi sprostać trudnym warunkom. Dlatego tak ważne jest stosowanie mocowania do szyb, które odciąży element, zwiększając jego odporność. Przedstawione poniżej systemy mocowania szkła stanowią przykład takich możliwości.


Spider System – uchwyty do mocowania do szkła na elewacjach
 

Do montażu szkła na elewacjach służy Spider System. Uchwyty tego typu wyposażone w rotule oferuje pod tym adresem https://www.womet.com.pl/sklep/ firma  Womet. Są to metalowe elementy złożone z 1-4 ramion lub ukształtowane w formę litery V. Na końcu ramienia znajduje się otwór na rotulę. Każdy z modeli jest stosowany w innych sytuacjach – m.in. do montażu narożników czy też czterech paneli obok siebie. 
 

Uchwyty Spider są łatwe w montażu i chronią szkło przed wypadnięciem. Każde z ramion utrzymuje narożnik innej szyby, dzięki czemu całość tworzy estetyczną strukturę. Taki sposób mocowania zmniejsza też koszty wykonania, gdyż zmniejsza liczbę potrzebnych rotul i otworów.
 

System ścianek całoszklanych
 

Systemy mocowania szkła przeznaczone do montażu ścianek szklanych składają się z elementów o różnej budowie i kształcie. Takie urozmaicenie pozwala na montaż transparentnych przepierzeń, ścian boksów, przejść i innych takich konstrukcji w każdym miejscu, bez względu na jego architekturę. Na system ścianek całoszklanych składają się uchwyty do szkła i innych powierzchni w różnych wariantach, a także zawiasy górne i dolne do drzwi.
 

Metalowe elementy są wyposażone w rotule, które pozwalają na wygodne przymocowanie szyby. Ceny poszczególnych elementów są uzależnione od stopnia skomplikowania ich budowy i wahają się w przedziale od kilkudziesięciu do około 400 zł.


System mocowania daszków szklanych
 

System mocowania szyb w daszkach szklanych to kolejna propozycja firmy Womet. Poszczególne elementy są dostosowane do dwóch sposobów montażu – z naciągiem oraz na wspornikach. W drugim wypadku nie tylko konstrukcja jest prostsza, ale też mniej widoczna na ścianie nad drzwiami. Niestety tego typu konstrukcje mogą być wykorzystywane wyłącznie do mocowania niewielkich zadaszeń.
 

O wiele bardziej złożone są systemy mocowania daszków szklanych z naciągiem. Pozwalają one na budowanie dachów o dużej powierzchni, np. w postaci wiat nad tarasami. Na system składają się elementy takie jak różne mocowania pomiędzy naciągiem, szkłem i ścianą w wielu kombinacjach, a także same naciągi oraz całe zestawy.
 

System mocowania punktowego - rotule
 

Rotule są najbardziej uniwersalnym systemem punktowego mocowania szkła. Stanowią samodzielne elementy do przytwierdzania szyb w balustradach czy szklanych paneli. Mogą też być częścią innych systemów, takich jak Spider. Ich zaletą jest duża różnorodność wymiarów, dzięki czemu mogą być stosowane do montażu szkła o różnych wymiarach i grubości. 
 

Montaż rotul jest bardzo prosty. Po zamontowaniu w ścianie wystarczy jedynie umieścić szybę pomiędzy dwoma elementami uchwytu. Również koszty zakupu są atrakcyjne, gdyż cena rotul waha się od około 10 do około 30 zł. 
 


.......................... Materiał promocyjny ..........................

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2024 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


0.11743903160095