Poniedziałek, 25.01.2021, Imieniny: Tatiana, Pawel, Milosz
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii POLECANE

Samochód uderzył w drzewo – zawiniły opony?

03.11.2017, 08:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
Samochód uderzył w drzewo – zawiniły opony?

W dniu dzisiejszym, na łuku drogi pojazd (kierowany przez 30-latka ) wpadł w poślizg w wyniku czego uderzył w przydrożne drzewo.

Takie nagłówki bardzo często są widoczne w okresie zimowym. Najczęstszą przyczyną jest, zgodnie z nomenklaturą policyjną, niedostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze. Jednak inną przyczyną takich zdarzeń jest też niewłaściwe ogumienie. W wielu testach wykazano, że opony letnie mają dłuższą drogę hamowania niż opony zimowe. Pojazd z letnimi oponami poruszający się z prędkością 50 km/h po zaśnieżonej drodze zatrzyma się dopiero po 43 metrach.

Tymczasem na oponach zimowych samochód zatrzymałby się po zaledwie 35 metrach - to aż 8 metrów mniej. Niektórzy wymieniają tylko dwie opony na zimowe - te na przedniej osi. Ważniejsze są jednak opony na tylnej osi, ponieważ to one stabilizują pojazd podczas jazdy po łuku, zmianie pasa ruchu czy też hamowania. Przyczepność wyznacza zakres naszego bezpieczeństwa. Jeśli chcemy go wydatnie podnieść, używajmy opon zimowych na wszystkich 4 kołach. Kiedy wymieniamy? Eksperci wskazują na okres, kiedy temperatura powietrza nie przekracza 7 stopni Celsjusza. Przy określaniu terminu wymiany uwzględnijmy jednak też nocne przymrozki.

Jeżeli ktoś nie lubi kolejek, to już teraz powinien telefonicznie umówić wizytę wymiany opon, np. w Autostrefa, należącym do sieci Bosch Car Service, gdzie zaoszczędzi 20% nominalnej ceny. Wielu kierowców ma też problem: co zrobić z drugim kompletem wymienionych opon, gdzie go przechować? Autostrefa oferuje także usługę hotelu opon.

Przy wymianie opon na zimowe w serwisie Autostrefa warto też skorzystać ze specjalnego przeglądu sezonowego, który daje gwarancję dobrego przygotowania auta do czekających go trudniejszych warunków jazdy. Mechanicy dokładnie sprawdzą 27 elementów w Twoim samochodzie i przetestują wszystkie systemy. W ten sposób zapewnią całkowity spokój podczas jazdy w jesienno-zimowych warunkach - przy słabej widoczność, mgle, deszczu, śniegu i oblodzeniu. Bez względu na to, co przyniesie pogoda, Ty i Twój samochód, będziecie mieć pełną ochronę. Obecnie taki przegląd kosztuje 49 zł.

-----

Autostrefa Bosch Car Service
Elbląg ul. Wyszyńskiego 1
(obok Mrówki Mak-Chemia)
tel. 513 122 122
www.autostrefa.elblag.pl
www.facebook.com/Serwis.Samochodowy.Autostrefa


................................................Artykuł sponsorowany................................................


..........................Materiał promocyjny ..........................

Oceń tekst:

Ocen: 5

%40.0 %60.0


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2021 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


0.48713707923889