Niedziela, 3.03.2024, Imieniny: Kunegunda, Maryna, Tycjan
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii POLECANE

Czworonożna impreza (fotoreportaż)

02.10.2005, 00:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
Czworonożna impreza (fotoreportaż)

Dnia 1 października Spółdzielczy Dom Kultury SM „Zakrzewo” zorganizował wystawę psów nierasowych.

Po wybiegu przechadzały się psy małe, średnie i duże, brały także udział w konkurencjach sportowych (tor przeszkód na czas) oraz prezentacji najciekawszego przebrania i pokazie talentów. Jamniki, dodatkowo mogły zmierzyć swoją długość, zwycięzcą został oczywiście najdłuższy. Uwieńczeniem wystawy był wybór najpiękniejszego z najpiękniejszych spośród zgłoszonych pupili. Dla jury liczyły się przede wszystkim aparycja, zdrowy wygląd zwierzaka i kontakt między właścicielem a psem. Zwycięzcy otrzymywali gadżety niezbędne czworonożnym przyjaciołom m. in.: żywność, maskotki, miski, witaminy. Champion otrzymał jeszcze dwadzieścia pięć kilogramów karmy.

W składzie jury zasiadali m. in. Jerzy Hajduk (treser psów), Marta Wołkowska (przedstawicielka głównego fundatora nagród Centrum Zoologicznego „Rekin” oraz wielka pasjonatka zwierząt) i pan Marek Nowosad (inicjator imprezy, która po raz pierwszy odbyła się 8 lat temu).

Wpisywanie na listę uczestników rozpoczęło się o godzinie 11.00 i długo trwało, ponieważ było wielu chętnych do wzięcia udziału w konkursach. Każdy uczestnik otrzymywał numer startowy i zachęcał swojego czworonoga jak mógł do udziału w konkurencjach. Temperament niektórych piesków był jednak nieposkromiony i nie dawały się tak łatwo namówić do współpracy, zwłaszcza do pokazywania sztuczek w konkursie talentów.

W trakcie trwania imprezy odbywały się także kwizy dla dorosłych i dla dzieci, dotyczące wiedzy na temat psów, bajkowych postaci zwierzęcych oraz informacji na temat Centrum Zoologicznego „Rekin”. Ponadto organizatorzy rozdawali specjalne woreczki na pieskie nieczystości, w ramach akcji „Posprzątaj po swoim psie”.

Oto zwycięzcy wystawy: w kategorii pieski małe - Rossi; średnie – Mopsik; duże – November. Najzdolniejszy okazał się piesek Mini, zaś najlepiej przebrana była Tina. Tor przeszkód najsprawniej pokonała Sonata, a najdłuższy Mopsik. Najznakomitszym psem jury ogłosiło Rossi.

Rozstrzygnięto konkurs plastyczny dla dzieci szkół podstawowych zatytułowany: „Mój przyjaciel pies”. Nadesłano sto trzydzieści jeden prac, z większości podstawówek w Elblągu. Komisja oceniała ich zgodność z tematem, samodzielność, własny wkład dziecka, estetykę wykonania oraz walory plastyczne. Wyróżniono dwie kategorie: dzieci z klas I –III oraz dzieci z klas IV – VI. Jury jest zdania, że poziom prac był bardzo wyrównany i cechowała je różnorodność techniczna.

Najciekawsze można było podziwiać w czasie wystawy eksponowane w specjalnej gablocie. Zwycięzca pierwszego miejsca otrzymał w nagrodę dyplom, akwarium oraz kartę rabatową do Centrum Zoologicznego „Rekin” mieszczącego się przy ulicy Brzozowej 4 w Elblągu. Pierwsze miejsca w obu kategoriach wiekowych zajęli: Przemysław Rutkowski (Klasy I – III) oraz Agnieszka Rutkowska (klasy IV – VI). 

Po uroczystym wręczeniu nagród i wyróżnień miała miejsce jeszcze loteria fantowa, na której losowano kupony konkursowe. Pogoda nie sprzyjała, na szczęście radosne nastawienie uczestników i publiczności sprawiło, że zabawa była świetna, a wystawa udana.

Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Galeria / Burek 2005 ( zdjęć 67 )
Dodano: 2005-10-01 | fot. Bartek Bajor-Brasewicz
0

Komentarze do artykułu (0)

Dodaj nowy komentarz

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

  1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
  2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
  3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
  4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
  5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
  6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
  7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2024 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


0.97185611724854