Niedziela, 21.04.2024, Imieniny: Anzelm, Bartosz, Feliks
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii POLECANE

Zlecieli się harcerze

30.09.2005, 00:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
Zlecieli się harcerze

Hej my jeszcze tu wrócimy, nie za rok no to za dwa...  śpiewają harcerze, którzy brali udział w jubileuszowym zlocie hufca ZHP Elbląg we Fromborku.

Biwak ten miał przybliżyć harcerzom historię harcerstwa na terenie Elbląga, ale też jego głównym celem była niezapomniana zabawa i integracja uczestników. Wzięło w nim udział 18 drużyn harcerskich, około 250 harcerzy. W spełnieniu zamierzeń miał pomóc atrakcyjny plan zlotu, który pozwolił harcerzom sprawdzić się w wielu dziedzinach, między innymi we wspinaczce po ściance alpinistycznej czy po skrzynkach, w pierwszej pomocy, w strzelaniu z łuku.

Aby dojść do punktów z zadaniami, skauci musieli znaleźć oznaczone na mapie miejsca we Fromborku i jego pięknych okolicach. Jak na jubileuszowy zlot przystało, nie zabrakło na nim również instruktorów starszego pokolenia, którzy przeprowadzili dla uczestników „żywą lekcję historii”, opowiadając legendy i wspominając odległe czasy harcerstwa.

Zlotowe dni były wspaniałą okazją do pogłębienia wiedzy, ale też co ważne, upłynęły pod znakiem dobrej zabawy. Harcerka Asia stwierdziła: „nie wiedziałam, że historia może być tak ciekawa, a ucząc się jej można się tak dobrze bawić”. Chociaż zlot już się skończył, to na pewno pozostanie na długo w pamięci uczestników.

Być może za kolejne sześćdziesiąt lat, któryś z harcerzy w swojej „żywej lekcji historii” wspomni o tym niezwykłym klimacie, jaki panował przez te trzy dni we Fromborku.

Natalia Kamińska
Harcerska Służba Informacyjna.

Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Komentarze do artykułu (0)

Dodaj nowy komentarz

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

  1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
  2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
  3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
  4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
  5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
  6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
  7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2024 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.1391799449921