Poniedziałek, 2.10.2023, Imieniny: Slawa, Dionizy, Teofil
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii POLECANE

O tym, jak samorząd powinien współpracować z organizacjami i mieszkańcami

15.05.2015, 15:20:00 Rozmiar tekstu: A A A
O tym, jak samorząd powinien współpracować z organizacjami i mieszkańcami

Jak wykorzystać szansę partnerstw dla rozwiązywania problemów społecznych? Czy elbląskie organizacje pozarządowe mogą zaproponować partnerstwo Urzędowi Miejskiemu w Elblągu? Jakie zasady obowiązują w tym zakresie? W jaki sposób powołać partnerstwo lokalne? Odpowiedzi na te i inne pytania będziemy szukać podczas kolejnych konsultacji społecznych.

Zapraszamy do udziału w konsultacjach społecznych o:

1) zasadach partnerstwa z Urzędem Miejskim w Elblągu (zasady regulujące partnerstwa projektowe oraz lokalne między innymi z organizacjami pozarządowym). W nowej perspektywie finansowej funduszy europejskich to właśnie zasada partnerstwa jest w szczególny sposób uwzględniana. Ważne są więc zasady na jakich m.in z organizacjami pozarządowymi Urząd Miejski w Elblągu będzie zawierał partnerstwa, realizował projekty partnerskie.

Projekt dokumentu i informacje o konsultacjach są dostępne TUTAJ

2) zasadach tworzenia i monitorowania dokumentów strategicznych w Urzędzie Miejskim w Elblągu. Chcemy porozmawiać  o tym,  czy proponowane rozwiązana są trafne, czy uwzględniona została partycypacja publiczna, w jaki sposób efektywnie monitorować; w jaki sposób realizować polityki publiczne; jak diagnozować sytuację w Elblągu (czyli jak racjonalnie dowiadywać się o problemach i potrzebach społecznych). To ważne zagadnienia, które mają wpływ na współpracę samorządu z organizacjami pozarządowymi.

Projekt dokumentu i informacje o konsultacjach są dostępne TUTAJ

Swoją opinią można się podzielić na dwa sposoby:

1) wypełniając ankietę:
- konsultacje dot. zasady partnerstwa
- konsultacje dot. tworzenia strategii

2) przychodząc na spotkanie konsultacyjne: 20 maja o godzinie 17.00 w Ratuszu Staromiejskim (spotkanie połączone dla dwóch konsultacji).

Konsultacje społeczne są prowadzone przez Urząd Miejski w Elblągu we współpracy ze Stowarzyszeniem ESWIP w ramach projektu „Elbląg konsultuje!” współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.
..........................Materiał promocyjny ..........................

Oceń tekst:

Ocen: 2

%50.0 %50.0


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2023 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


0.34320306777954