Poniedziałek, 17.06.2024, Imieniny: Albert, Laura, Adolf
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii POLECANE

Książka i Rękopis Roku

28.06.2005, 00:00:00 Rozmiar tekstu: A A A

Fundacja Elbląg podsumowała konkursy na Książkę i Rękopis Roku.

Ogłoszony po raz trzeci przez Fundację konkurs, ma na celu promocję elbląskich pisarzy, poetów. W tym roku na konkurs wpłynęło 8 rękopisów i 3 wydane już książki.

W kategorii Książka Roku 2004 zwyciężyły dwie publikacje: „Tobół” Ryszarda Tomczyka i bajki z cyklu „Dawno temu” Wioletty Piaseckiej. Nagrodę za Rękopis Roku za zbiór poezji „Mała Kornelia” otrzymała Krystyna Tylkowska. W tej kategorii jurorzy wyróżnili również: Natalię Paradowską, Tomasza Walczaka i Reginę Markun.
Autorzy Elbląskich Książek Roku otrzymają po 1000 złotych, zaś Rękopis Roku zostanie wydany nakładem Fundacji Elbląg.

Przyponijmy, że na II edycję konkursu wpłynęły 23 prace (Elbląski Rękopis Roku - 13, Elbląska Publikacja Roku - 10). Kapituła przyznała tytuł Elbląskiej Publikacji Roku i nagrodę w pieniężną w wysokości 1.500 zł powieści “Galicjoki” autorstwa Antoniny Jeż. Wyróżnienie w tej kategorii otrzymał cykl artykułów Elżbiety Szczesiul-Cieślak publikowany w miesięczniku “Razem z Tobą”. Najlepszym pracą w kategorii Elbląski Rękopis Roku okazała się powieść Jadwigi Łady - “Córeczka”. ”Opowiadaniom” autorstwa Ewy Karolak i zbiorowi wierszy “Pięć sekund, 31 minut” autorstwa Marcina Jurzysty przyznano w tej kategorii wyróżnienia.

Na I edycję konkursu wpłynęło 19 publikacji książkowych i dziennikarskich, natomiast na konkurs Elbląski Rękopis Roku 22 prace elbląskich autorów. Decyzją Komisji nie przyznano nagrody w konkursie Elbląska Publikacja Roku (nie sposób było z wielu znakomitych publikacji wybrać tę najlepszą), w zamian za to "za całokształt twórczości oraz działalność na rzecz regionu elbląskiego" uhonorowano specjalnym wyróżnieniem dwóch twórców: ks. infułata Mieczysława Józefczyka, Ryszarda Tomczyka. Wyróżnienie otrzymał Rafał Maliszewski za cykl reportaży opublikowanych na łamach "Tygodnia w Elblągu". W kategorii Elbląski Rękopis Roku nagrodzony został Jarosław Mariusz Gruzla za zbiór poezji "Smak teraz". W tej kategorii wyróżniono Mieczysława Lenckowskiego za powieść "Wikingowie Truso".

 

Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Komentarze do artykułu (0)

Dodaj nowy komentarz

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

  1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
  2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
  3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
  4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
  5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
  6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
  7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2024 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.1141519546509