Piątek, 25.09.2020, Imieniny: Aurelia, Wladyslaw, Kamil
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii POLECANE

W zeszłym roku, podczas ich występu ludzie płakali. Jak będzie w tym roku? - Wygraj bilety

10.06.2013, 13:00:07 Rozmiar tekstu: A A A
W zeszłym roku, podczas ich występu ludzie płakali. Jak będzie w tym roku? - Wygraj bilety
fot. Monika Skowrońska
III Gala Taneczna Cadmans, odbędzie się już 14 czerwca w Teatrze im. Aleksandra Sewruka w Elblągu. Galę przygotowują tancerze z Centrum Tańca Cadmans Anety i Andrzeja Orłowskich. Tymczasem, młodzi tancerze prężnie przygotowują się do czerwcowego występu. Wśród wykonawców pojawi się specjalnie utworzona na potrzeby Gali - Grupa Pokazowa, której pracę mogliśmy zobaczyć w czasie wczorajszej próby. 
 
Grupa pokazowa to formacja złożona z wybranych tancerzy CT Cadmans. Na co dzień tańczą układy hip-hopowe, baletowe, jazzowe i wiele innych. W czasie Gali, wykonają pokaz złożony z trzech styli tanecznych: AfroJazz, Tango i Modern Jazz, styli, które dla niektórych były przez zaczęciem prób, zupełną nowością. – Normalnie tańczę hip-hop, w choreografii Grupy Pokazowej najlepiej czuję się w Afro, podoba mi się tempo, to szybki i dynamiczny taniec, w którym można pokazać swoją dzika stronę – mówi jedna z tancerek, Iga Zień. – We dwie tańczymy dancehall, ale teraz, na potrzeby Gali jesteśmy w Grupie Pokazowej. 
 
Grupa pokazowa składa się z młodszych i starszych tancerzy CT Cadmans. Tancerki dancehall, Basia i Dorota opowiadają o tym, jakie wyzwania stoją przed nimi, w związku z III Galą Cadmans. – Ta Grupa jest bardzo teatralna, uczymy się styli, których, na co dzień nie wykonujemy – mówi Basia Osmańska. - Na pewno poprzez taką naukę rozwijamy się, jesteśmy roztańczone a ciało przyzwyczaja się do nowych ruchów. Dzięki występie w Grupie Pokazowej możemy się bardziej wykazać w tym co robimy, próbować nowych stylów tanecznych a dzięki temu być coraz lepszymi – dodaje. 
 
Z tego co mówią tancerki, nowe style tańca przypadły im do gustu. – Największą trudność na początku sprawiał mi modern jazz. Ale teraz, ciągle chciałabym to tańczyć, wiadomo, że jest ciężej i nie wszystko potrafię, ale widzę u siebie znaczny progres – mówi Dorota Choromańska. - W całej gali wystąpi około 200 tancerzy, to będzie prawdziwe show. Choreografia w tym roku jest niesamowita, już same nie możemy się doczekać jak to wszystko wyjdzie – dodaje. 
 
Zapytane o najtrudniejszą część choreografii tancerki dancehallu odpowiadają bez zastanowienia – Modern Jazz! – Trzeba być bardzo rozciągniętym, napiętym. Każdy ruch musi być kontrolowany, nie ma możliwości pomyłki. Trzeba mieć obciągnięte stopy, plecy proste i być bardzo zdyscyplinowanym – mówi Basia. 
 
Próby trwają od lutego, to , jak dla takiej grupy jest niewiele czasu. – To jest ogromny wysiłek, wielkie poświęcenie. Pracujemy na 100 proc. cały czas. Nie ma momentu wytchnienia, jak tylko wchodzimy na salę to od początku do końca jest pełna energia i zaangażowanie – mówi Iga Zień. 
 
Grupa pokazowa liczy 26 osób, są to osoby, które tańczą w CT Cadmans od roku, dwóch, a nawet czterech. – Są cheerleaderki, baletnice, dziewczynki tańczące modern, hip-hop i dancehall. Osoby, z którymi pracujemy w Grupie Pokazowej to osoby bardzo zaangażowane – mówi Aneta Orłowska, właścicielka Centrum Tańca Cadmans. – Najważniejsze jest dla nas to , że po takich treningach Grupy Pokazowej tancerki się bardzo rozwijają. Są bardziej rozciągnięte, roztańczone, pracują nad swoim warsztatem – dodaje. 
 
Choreografię dla Grupy Pokazowej, jaką widzowie będą mogli zobaczyć podczas III Gali Tanecznej Cadmans, przygotowała Agnieszka Bzoma- Tancerze w tej grupie prezentują umiejętności na wielu poziomach, od początkujących do tancerzy zaawansowanych, więc praca jest o tyle trudna. Trzeba dzięki tym osobom stworzyć coś , co będzie chwytało widza za serce – mówi trenerka. - Te trzy style, które zostały wybrane do Grupy Pokazowej mają spowodować, że na scenie będzie się dużo działo. Ma być ciekawie, ta choreografia jest wynikiem moich pomysłów. Postanowiłam zrobić nie tylko trzy etiudy taneczne na Galę, ale też pokazać, że te dziewczyny potrafią się spełniać w innych stylach – mówi choreografka. 
 
Zeszłoroczny występ Grupy Pokazowej wywołał wśród widzów wiele emocji - Mam nadzieję, że występ to będzie coś super ekspresyjnego, na jednym układzie publiczność będzie płakać, na drugim będzie przestraszona a na trzecim będzie się śmiać – zapowiada Agnieszka Bzoma. Miejmy nadzieję, że cały przekrój tych emocji połączonych z pięknym tańcem spotkamy na III Gali Tanecznej Cadmans. 
 
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
 
Jesli chcesz wygrać jeden z dwóch podwójnych zaproszeń wyślij swoje zgłoszenie na adres: konkurs@info.elblag.pl (podając swoje imię, nazwisko, nr telefonu oraz w tytule e-maila wpisując III Gala Taneczna Cadmans). Zgłoszenia przyjmujemy do 13 czerwca, do godz. 12:00. Zwycięzcy zostaną powiadomieni o tym drogą elektroniczną 13 czerwca, po godz. 12:00.

Marta Kierszka

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Galeria / Próba Grupy Pokazowej Cadmans ( zdjęć 25 )
Dodano: 2013-06-08 |  fot. Monika Skowrońska
0

Komentarze do artykułu (2)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +1
  ~ XXX
  Poniedziałek, 10.06

  Od kiedy mówi się "postępujący proges" ?

 2. 2
  --2
  ~ księżyc
  Poniedziałek, 10.06

  też mi gwiazdy

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2020 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.