Niedziela, 2.10.2022, Imieniny: Slawa, Dionizy, Teofil
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii POLECANE

W Muzeum „Wszystko Gra”, czyli początek Dni Elbląga

04.08.2012, 11:06:58 Rozmiar tekstu: A A A
W Muzeum „Wszystko Gra”, czyli początek Dni Elbląga
fot. Astrid Jarosławska

Wczoraj, 3 sierpnia, o godzinie 10.00 rozpoczęły się oficjalne obchody Dni Elbląga. Muzeum Archeologiczno- Historyczne postanowiło otworzyć pierwszy dzień tego wydarzenia sprawdzonym wcześniej formatem “Wszystko Gra” w nieco urozmaiconej wersji. Kilkadziesiąt dzieci wraz z opiekunami miało okazję cofnąć się w czasie i skorzystać z przeróżnych form rozrywki przeszłych pokoleń.

-Dzisiaj przygotowaliśmy wersję szczególną naszego cyklu – mówi Tomasz Gliniecki, kierownik Działu Edukacji i Promocji Muzeum. - Skupiliśmy się na zabawie festynowej: mamy do dyspozycji gry i zabawy, jak również poznajemy tajemnice kuchni i pracy archeologa. – dodaje.

Rzeczywiście - nikt z przybyłych nie narzekał na nudę. Zostały zaprezentowane drewniane zabawki, lalki i gra planszowa przypominająca szachy. Dzieci próbowały wszystkiego: od prób chodzenia na kilkunastocentymetrowych blokach (przypominających szczudła na sznurku), strzelaniu z łuku po pieczeniu podpłomyków. Popularnością cieszył się także „kurs na młodego archeologa”, w którym pracownicy Muzeum tłumaczyli tajniki zawodu, pokazując jak wygląda praca przy wykopaliskach i dokumentacja nowych nabytków.

Tuż po godzinie 11.00 wszystkich zgromadzonych zaskoczył krótki, aczkolwiek dość intensywny, deszcz. Schronieniem okazał się być rekonstrukcja Domu Wikingów z czasów osady Truso, w której Tomasz Gliniecki przybliżał muzyczne ciekawostki, ówczesne instrumenty i zbroje skandynawskich wojowników. Zainteresowanych wykładem było tak dużo, że część dzieci musiała usiąść na podłodze z powodu braku miejsc.

To nie koniec oferty Muzeum na czas Dni Elbląga: jeszcze dziś i jutro o godzinie 12.00 archeolodzy  Muzeum będą opowiadać o najnowszych odkryciach archeologicznych dotyczących XIII-wiecznego Elbląga. Oprócz tego, przez cały sierpień, od wtorku do piątku między godziną 10.00 a 12:30, kontynuowany będzie format „Wszystko Gra”, w tym „Planszowisko” - czwartkowy przegląd gier planszowych od starożytności po czasy nam współczesne.

 

Astrid Jarosławska

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Galeria / „Wszystko Gra”, czyli początek Dni Elbląga ( zdjęć 26 )
Dodano: 2012-08-04 | fot. Astrid Jarosławska
0

Komentarze do artykułu (0)

Dodaj nowy komentarz

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

  1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
  2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
  3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
  4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
  5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
  6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
  7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2022 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.1850769519806