Niedziela, 2.10.2022, Imieniny: Slawa, Dionizy, Teofil
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii POLECANE

Tańczyć każdy może, czyli II Gala Taneczna CT Cadmans

11.06.2012, 08:00:39 Rozmiar tekstu: A A A
Tańczyć każdy może, czyli II Gala Taneczna CT Cadmans
Finał Gali (fot. Majka Brejdak)

II Gala Taneczna przygotowana przez właścicieli i instruktorów Centrum Tańca Cadmans, w sobotni wieczór (9 czerwca),  zgromadziła w Teatrze im. A. Sewruka pełną widownię. Publiczność, podobnie jak wykonawcy była bardzo zróżnicowana. Od kilkulatków po „emerytów według starego taryfikatora”, jak dowcipnie zauważył prowadzący Galę dyrektor teatru Mirosław Siedler.

Pokazy rozpoczął profesjonalny pokaz tańca Anety i Andrzeja Orłowskich, właścicieli Centrum Tańca Cadmans i wielokrotnych mistrzów Polski w tańcach standardowych. Oboje posiadają międzynarodową taneczną klasę S, co udowodnili przepięknym walcem. Amatorzy, którzy wystąpili w dalszej części wieczoru, choć prezentowali niższy poziom, to z całą pewnością zasłużyli na otrzymane od widzów brawa. Należały się im one za odwagę, skupienie i godziny ćwiczeń nad prezentowanymi układami.

Na pierwszy ogień poszły dzieci w wieku 3-5 lat. Maluchy zaprezentowały się w zajęciach ruchowych polegających głównie na powtarzaniu gestów instruktorek. Były przy tym tak wdzięczne i naturalne, że nie tylko ich rodzicom pojawiał się uśmiech na twarzach. Nieco starsze dziewczynki, ubrane w czarne i białe paczki, zatańczyły baletową choreografię. Trzeba przyznać, że przygotowane były rewelacyjnie i ich pokaz należał do jednego z najlepszych tego wieczoru (zobacz film).

Starsze dzieci i młodzież zaprezentowały się w choreografiach hip-hopowych, dance hallowych, breakdance, cheerleadingu, a także jazzie i tańcu współczesnym. Ten ostatni taniec zrobił ogromne wrażenie i można śmiało stwierdzić, że był bardzo profesjonalnie wykonany.

Wśród dorosłych wykonawców bardzo efektowne widowisko, i to w kilku odsłonach, przygotowały tancerki specjalizujące się w tańcu brzucha. Odziane w skąpe, orientalne stroje, pobrzękując delikatnie ozdabiającymi ich stroje monetami, wykonywały nie tylko zmysłowe ruchu, ale przede wszystkim budziły podziw. Wbrew pozorom shimmy, czyli  ruchy wprawiające ciało tancerki w drżenie, nie są tak proste jakby się wydawały. Oglądany efekt wymagał wielogodzinnych treningów, co w przypadku występujących przed elbląską publicznością pań, dało znakomite efekty.

Energia eksplodowała ze sceny podczas pokazów licznego zespołu tańczącego coraz popularniejszą Zumbę. Wśród pań wystąpił również młody mężczyzna, który z nieukrywaną radością bawił się tym tańcem. Nieco mniejsza, ale równie energetyczna grupa, zaprezentowała zmysłową salsę solo.

Aneta i Andrzej Orłowscy zakończyli ten festiwal tańca, prezentując finałową choreografię z filmu „Dirty Dancing”. Na zakończenie ich występu na scenę powrócili wszyscy bohaterowie tego wieczoru, którzy skąpani w fontannie confetti, pożegnali oklaskującą ich publiczność.

Podziwiając występy 150 miłośników tańca, widząc radość z jaką mimo tremy wykonywali swoje układy, wielu na pewno zazdrościło tancerzom. Niektórzy z nich być może zasilą szeregi CT Cadmans i za rok sami wystąpią podczas kolejnej Gali.

PODZIĘKOWANIA DLA SPONSORÓW:
MEBLE WÓJCIK, HYDROBUD, KWIACIARNIA ROMANTYCZNA, BANK SPÓŁDZIELCZY W SZTUMIE, ATTYKA, ZWE SALON RTV, COLWAY, VOLPRINT, AUTOPOSTEK (MULTIDEALER), TARTAK JAGODNO, BLACHBUD, ŻAK, SALON FRYZUR STYLISTA, NOWA HOLANDIA, STOKOTA.

PATRONACI MEDIALNI:
INFO.ELBLAG.PL, TELEWIZJA ELBLĄSKA, NASZ ELBLĄG, DZIENNIK ELBLĄSKI, RADIO ESKA, TVP OLSZTYN.
  

Oceń tekst:

Ocen: 3

%66.7 %33.3


Galeria / II Gala Cadmans ( zdjęć 37 )
Dodano: 2012-06-11 | fot. Michał Kalinowski
0

Komentarze do artykułu (5)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  0
  ~ Widz
  Poniedziałek, 11.06

  Było pięknie i wzruszająco.

 2. 2
  0
  ~ mamusia
  Poniedziałek, 11.06

  Było cudownie, dziewczynki zatańczyły wspaniale. Niezapomniane chwile, oby więcej takich :)

 3. 3
  0
  ~ rodzic
  Poniedziałek, 11.06

  Tancerze dali z siebie wszystko, bardzo ładnie, grupa pokazowa super, tylko oświetlenie tragiczne, zakaz fotografowania i nagrywania, i jeszcze tak mało zdjęć na info.

 4. 4
  0
  ~ miś
  Poniedziałek, 11.06

  ciekawe,że można coś zrobić, ciekawe czy szkoła dostała pieniądze z miasta albo z województwa

 5. 5
  0
  ~ rodzic
  Poniedziałek, 11.06

  Przepiękna Gala Tańca - ogromne podziękowania dla organizatorów - Jestem dumna, ze moje dziecko tańczy w tej szkole. Dziękuję bardzo

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2022 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.1578669548035