Piątek, 14.06.2024, Imieniny: Bazyli, Eliza, Justyna
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii POLECANE

Szkolenia w Urzędzie Pracy

16.03.2005, 00:00:00 Rozmiar tekstu: A A A

Każdy kto przekracza próg Urzędu Pracy w celach rejestracji, uzyskuje informację o możliwości podjęcia szkolenia. W ankiecie należy jedynie zaznaczyć jakiego rodzaju szkolenie go interesuje, a potem czekać na propozycje. Co roku organizowanych jest kilkanaście takich szkoleń w zależności od puli pieniędzy przeznaczonych  na ten cel. O tym w jakim kierunku szkolenie się odbędzie decyduje zapotrzebowanie rynku pracy, a nie najbardziej popularny kierunek zaznaczony w ankiecie.

- Od początku roku trwa kilka takich szkoleń skierowanych do osób posiadających status bezrobotnego nie dłużej niż 2 lata finansowane przez Europejski Fundusz Społeczny - mówi z-ca dyrektora, kierownik działu rynku pracy w Urzędzie Pracy w Elblągu, mgr Ewa Micuda - Obecnie odbywają się kursy na operatorów wózków widłowych, kelnerów z językiem niemieckim, recepcjonistów z językiem angielskim, czy w zakresie księgowości małych i średnich firm. Atrakcyjność szkoleń wzrosła od momentu wkroczenia Polski do Unii Europejskiej, bowiem są one łączone z możliwością nauki języka obcego.

Nie wystarczą same chęci aby wziąć udział w takim szkoleniu. - Zapotrzebowanie jest ogromne, a miejsc mało - mówi mgr Ewa Micuda - Szkolenie jest efektywne kiedy skierowane jest do małej liczby osób, dlatego jeden kurs przeznaczony jest dla 10 -20 osób. O tym, kto na takie szkolenie się dostanie decyduje specjalna Komisja, biorąca pod uwagę, wymagania  zleceniodawcy,  kierunek wykształcenia, dotychczasowe doświadczenie.

Jedno szkolenie trwa około trzech miesięcy, w co wliczone są także praktyki. Zdarza się iż  bezpośrednio po zakończeniu kursu, uczestnik podejmuje pracę lub staż. - Obecne szkolenia musimy zamknąć do końca maja. O następne należy dowiadywać się w połowie maja - informuje mgr Ewa Micuda - już teraz wiadomo, że na potrzeby Sądu Rejonowego zostanie zorganizowany kurs bezwzrokowego pisania na komputerze dla 50 osób. Potrzebni będą ludzie do wpisywaniu danych w Dziale Ksiąg Wieczystych. 

Warto wiedzieć, że organizowane są również szkolenia dla osób indywidualnych. Sprawa nie jest jednak prosta. Należy znaleźć pracodawcę, który zagwarantuje zatrudnienie na co najmniej pół roku czasu oraz wybrać instytucje szkoleniową. Szkolenie opłacone jest przez Urząd Pracy. - Pracodawcy obawiają się współpracy w takiej formie bowiem to oni są zobowiązani ponieść koszty szkolenia w sytuacji, gdy nie zatrudnią osoby przeszkolonej - twierdzi mgr Ewa Micuda - Problem stanowi również wiek. Osoby powyżej 50 lat, są praktycznie bez szans.
 

Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Komentarze do artykułu (0)

Dodaj nowy komentarz

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

  1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
  2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
  3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
  4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
  5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
  6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
  7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2024 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.2660698890686