Niedziela, 3.03.2024, Imieniny: Kunegunda, Maryna, Tycjan
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii MISTRZOWIE PARKOWANIA

"Mieszkańcy reagują na złe parkowanie". Podsumowanie cotygodniowego cyklu Mistrzowie Parkowania

18.01.2021, 12:30:00 Rozmiar tekstu: A A A
"Mieszkańcy reagują na złe parkowanie". Podsumowanie cotygodniowego cyklu Mistrzowie Parkowania

W grudniu 2018 r. rozpoczęliśmy cykl "Mistrzowie Parkowania". Od tego czasu opublikowaliśmy 79 galerii, które pokazały jaką wyobraźnię potrafią mieć elbląscy kierowcy.Jak przyznaje Arkadiusz Kulik, Komendant Straży Miejskiej w Elblągu, Mistrzów Parkowania nie brakuje w naszym mieście. - W 2020 r. na prawie 6 tysięcy interwencji, które podejmowała Straż Miejska, przeszło połowa dotyczyła łamania przepisów ruchu drogowego. Głównie związanego  nieodpowiednim parkowaniem pojazdów w miejscach do tego nieprzeznaczonych. Jest to duża skala - mówił.


 

Policjanci zwracają uwagę na bezpieczeństwo w ruchu drogowym w każdym aspekcie, m.in. na parkowanie w miejscach niedozwolonych. Jest to problem w naszym mieście. Brakuje miejsc parkingowych, zwłaszcza na osiedlach o dużej zabudowie. Kierowcy starają się zostawiać samochody jak najbliżej swojego miejsca zamieszkania i bardzo często jest to miejsce niedozwolone, które albo stwarza zagrożenie w ruchu drogowym, albo utrudnia poruszanie się pieszym

 

- opowiada insp. Robert Muraszko, Komendant Komendy Miejskiej Policji w Elblągu.Za nieprawidłowe parkowanie można otrzymać mandat od 100 do 500 zł. - W ciągu ubiegłego roku założyliśmy na koła urządzenia blokujące 760 razy. Zastosowaliśmy również środki oddziaływania wychowawczego, czyli pouczyliśmy prawie 400 osób i prawie 600 razy nałożyliśmy grzywnę w drodze mandatu karnego, na ogólną sumę 63 tys. zł - wymieniał Arkadiusz Kulik.


 

Jeżeli samochód stwarza zagrożenie, to może być też odholowany z niebezpiecznego miejsca. Zwracamy też bardzo dużą uwagę na parkowanie na miejscach dla osób niepełnosprawnych. Takie przypadki niestety bywają i wówczas kierowca otrzymuje najwyższy mandat w wysokości 500 zł. Przestrzegamy kierowców przed taki zachowaniem

 

- apeluje Robert Muraszko.Czy karanie elbląskich kierowców przynosi skutek? - Niestety wciąż w Elblągu kierowcy parkują niezgodnie z przepisami. Miasto jest dobrze oznakowane znakami pionowymi i poziomymi co do obostrzeń związanych z użytkowaniem danego terenu. Elblążanie jednak nadal stają tam, gdzie nie powinni stawać - zaznaczył.


 

Trudno wymienić miejsca, gdzie Mistrzowie Parkowania zdarzają się najczęściej. To jest teren całego miasta. W zasadzie, gdzie się nie pojedzie to znajdą się tam samochody, które źle parkują

 

- podkreślił Komendant Straży Miejskiej.Jak zauważa Arkadiusz Kulik te same samochody potrafią być źle parkowane w tych samych miejscach. - Sam widziałem, jak obywatel naszego miasta stanął w miejscu, gdzie nie można stawać i to przy samochodzie, z którego straż miejska właśnie zdejmowała blokadę. Nic sobie z tego nie robił. To pokazuje, jaki lekceważący stosunek mają Mistrzowie Parkowania do przepisów - dodał.

W naszym cyklu "Mistrzowie Parkowania" mieszkańcy mogli wskazywali, gdzie można spotkać źle stojące auta. - Zawsze analizujemy wszystko to, co pojawia się w internecie, w mediach, pod kątem ewentualnego wykorzystania informacji, żebyśmy mogli podjąć czynności, coś ułatwić, zareagować wcześniej. Zdjęcia ukazywały, gdzie możemy pojechać, jakie miejsca sprawdzić - przyznał Arkadiusz Kulik.

 - Pandemia spowodowała, że gros osób nie przemieszczało się tak często, jak wcześniej, przez co i łamania przepisów było mniej. Zdecydowanie mniej Mistrzów Parkowania można było spotkać np. na Starym Mieście. Spowodowane to było chociażby zamknięciem restauracji. Niestety nie oznacza to, że problem zniknął. Po prostu zaczął skupiać się częściej w innych miejscach, np. przy sklepach, punktach usługowych

 

- mówił Arkadiusz Kulik.

Cotygodniową publikacją chcieliśmy przedstawić to, że elblążanie nie chcą, aby Mistrzowie Parkowania opanowali nasze miasto. Czytelnicy przesyłali do nas zdjęcia, aby pokazać, że takie postępowanie nie jest powodem do dumy czy naśladowania. Elblążanie takie sytuacje często zgłaszają na policję lub do straży miejskiej.- Dostajemy bardzo dużo zgłoszeń od mieszkańców. Dzwonią do nas, piszą e-maile, przesyłają zdjęcia ukazujące, gdzie stoją źle zaparkowane samochody - zapewnił Arkadiusz Kulik.
 

Elblążanie zdecydowanie dają nam znać o tym, gdzie spotkają źle zaparkowane samochody. Zdarza się to w różnych częściach miasta. Częsty problem jest w strefach zamieszkania, gdzie można parkować jedynie w miejscach do tego wyznaczonych. Dostajemy zgłoszenia również jeśli chodzi o parkowanie na miejscach dla niepełnosprawnych. Mieszkańcy reagują na złe parkowanie

 

- podkreślił Robert Muraszko.

Po dwóch latach kończymy cykl z nadzieją, że kierowcy parkując nie będą naśladowali pokazanych przez nas Mistrzów Parkowania!


Dziękujemy wszystkim mieszkańcom, którzy zdecydowali się przesłać do naszej redakcji zdjęcia!


W ostatniej galerii prezentujemy 79 zdjęć wybranych spośród 79 części naszego cyklu. Naszym zdaniem są to "najlepsi" Mistrzowie, jakich widzieliśmy w Elblągu. 

 

Kamila Jabłonowska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 3

%66.7 %33.3


Galeria / Mistrzowie parkowania w Elblągu - PODSUMOWANIE - ( zdjęć 79 )
Dodano: 2021-01-17 | fot. nadesłane
0

Komentarze do artykułu (21)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +7
  ~ Rty
  Niedziela, 17.01

  Zdjęcia volkswagena na Wojska Polskiego vis a vis głównego wejścia do Urzędu Wojewódzkiego / PWSZ. Ten to dopiero matoł parkowania.

 2. 2
  +6
  ~ wuj onkel
  Niedziela, 17.01

  insp. Robert Muraszko, Komendant Komendy Miejskiej Policji w Elblągu.- chyba dobrze wie ,że jedynym sposobem na spowodowanie przestrzegania przepisów dot parkowania ,oraz zgodnej z przepisami jazdy po drogach przez kierowców jest stosowanie mandatów , czy odcholowywanie szczegolnych przypadkow . Tak pracuje policja na Zachodzie Europy i tam nie ma takich przypalow parkowania i trudno spotkać kierowcow nie stosujacych kierunkowskazów , czy jadących na zderzaku , co u nas jest krzykiem mody . Mandaty od 100 do 500 są niezmieniane od kilkunastu lat i jakoś ministrowi Ziobro to absolutnie nie przeszkadza , także to ,że tylu jeżdzi pijanych powyżej 2 promili . A panu komendantowi Muraszko proponuję ,by każdy patrol zaczynał służbę od wizyty na parkingu gdzie są miejsca dla niepelnosprawnych

 3. 3
  +4
  ~ Qwerty
  Niedziela, 17.01

  Portal z braku laku stworzył niezmiernie pożądany artykuł o parkowaniu,tylko co chce tym udowodnić?Że Straż Miejska,która powinna się tym zajmowac jest nieudolna i w zwiazku z tym niepotrzebna w tym miescie?Jak widac ludzie sobie jakos radza,a zaoszczedzone pieniażki mozna by bylo lepiej spozytkowac inwestujac w miasto.

 4. 4
  +5
  ~ Marek79
  Niedziela, 17.01

  Co za głupie tłumaczenia.. po co na Trybunalskiej na chodniku 5 m jest zakaz zatrzymywania, i tam SM odrazu reaguje - i tam parkowanie naprawdę jest sporadyczne, a obok ul. Zielona przejście zastawione notorycznie (srebrny ford focus głównie), chodnik też zastawiony przejść nie można - i w takim miejscu dosłownie 10 m od Trybunalskiej SM nie reaguje - gdzie tu logika??

 5. 5
  --2
  ~ Marek79
  Niedziela, 17.01

  A poza tym, postawcie w mieście więcej szlabanów, więcej słupków zastawiających szerokie wybetonowane chodniki, więcej zakazów takich jak na Trybunalskiej wtedy będzie dużo miejsc do legalnego parkowania, aaa i przypadkiem nie karajcie tych co stoją przy samym przejściu w okolicach SP. 23 - a nie zapomniałem i tak ich nie karacie chociaż na boisko sp 23 często zaglądacie.

 6. 6
  +7
  ~ Wkurzony
  Niedziela, 17.01

  Skoro p. Kulik dostaje pisma, maile, zdjęcia, sms, telefony czemu nie reaguje wszędzie, gdzie trzeba, czemu straż przyjezdza po czasie, po długim czasie, jeżeli będzie konsekwencja w czasie moze będzie porządek

 7. 7
  +3
  ~ Wkurzony
  Niedziela, 17.01

  Skoro p. Kulik dostaje pisma, maile, zdjęcia, sms, telefony czemu nie reaguje wszędzie, gdzie trzeba, czemu straż przyjezdza po czasie, po długim czasie, jeżeli będzie konsekwencja w czasie moze będzie porządek

 8. 8
  --3
  ~ Kierowca
  Niedziela, 17.01

  W Rosji,Egipcie,Indiach,Brazylii jakoś jeżdza i staja jak i gdzie chca i wszyscy zyją i dają radę.I co najwazbiejsze są szczęśliwszymi ludzmi niż europejczycy bombardowani na kazdym kroku nakazami i zakazami tworzonymi przez bande przyglupow,ktorzy znalezli sobie sposob i żrodlo na latwe zasilenie swoich politycznych i urzedniczych kieszeni.Drastyczne lamanie przepisow powinno byc jak najbardziej karane,ale nie popadajmy w paranoje zeby karac wszystkich jak popadnie bo urzedasy nastawiali znakow na kazdym kroku zeby naganiac do stref platnego parkowania.

 9. 9
  +10
  ~ O.M.
  Niedziela, 17.01

  Właścicielka salonu fryzjerskiego -Stylista z 3 Maja zrobiła sobie z przejścia dla pieszych , prywatne miejsce parkingowe. Podjeżdża i mimo, że są wolne miejsca na parkingu, to ona jeb na pasy i nic nie dociera do głupiej baby.

 10. 10
  +9
  ~ Mieszkaniec22
  Niedziela, 17.01

  Pani ze "Stylisty" arogancją i lekceważeniem przepisów przebija wszystkich , wystarczy spojrzeć na zdjęcie choć jej podobnych jak widać nie brakuje w Elblągu .

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2024 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.1143689155579