Czwartek, 30.11.2023, Imieniny: Justyna, Andrzej, Konstanty
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii WYBORY SAMORZĄDOWE 2018

Koalicja PiS i PSL? Nie ma takiej opcji, przekonuje prezydent Wróblewski

25.10.2018, 17:00:12 Rozmiar tekstu: A A A
Koalicja PiS i PSL? Nie ma takiej opcji, przekonuje prezydent Wróblewski
Fot. Ryszard Biel

- Nie wiem, czemu pan Jerzy Wilk mówi, że trwają rozmowy z PSL. To nie jest prawdziwa informacja, żadne rozmowy się nie toczą. Nie ma takiej opcji, że PSL zawiązał koalicję z PiS - mówił Witold Wróblewski, podczas dzisiejszego spotkania z dziennikarzami. Prezydent podkreślał, że bardziej naturalna byłaby w sejmiku koalicja PSL z Platformą.

Witold Wróblewski spotkał się w czwartek (25 października) z dziennikarzami głównie po to, aby skomentować wynik wyborów do sejmiku województwa warmińsko-mazurskiego i... to, co podczas swojej konferencji prasowej mówił na ten temat jego kontrkandydat do fotela prezydenta Elbląga, Jerzy Wilk.

Podczas niedzielnego głosowania na radnych sejmiku województwa warmińsko-mazurskiego 30,40 proc. wyborców wskazało na kandydatów z listy Koalicji Obywatelskiej Platforma. Nowoczesna. Co dało KO w sejmiku 12 mandatów. 11 mandatów zdobyło Prawo i Sprawiedliwość dzięki 28,15 proc. poparciu. Obu komitetom marzy się teraz mariaż z Polskim Stronnictwem Ludowym, do którego trafiło 7 mandatów (19,64 proc. głosów). Dziś (25 października) podczas konferencji prasowej Jerzy Wilk napomknął o rozmowach PiS z PSL. Tę informację stanowczo zdementował Witold Wróblewski, powołując się na słowa Gustawa Marka Brzezina, marszałka województwa warmińsko-mazurskiego, szefa wojewódzkich struktur PSL na Warmii i Mazurach.

To nie jest prawdziwa informacja, żadne rozmowy się nie toczą. Niedawno rozmawiałem z panem marszałkiem Gustawem Markiem Brzezinem, została podjęta uchwała przez naczelny komitet PSL, w której absolutnie nie ma mowy o koalicji z PiS. Nie wiem, czemu pan Jerzy Wilk mówi, że trwają rozmowy. Tych rozmów nie ma. Nie ma takiej opcji, że PSL tym bardziej w przypadku samorządu województwa warmińsko-mazurskiego

- mówił prezydent.

Witold Wróblewski podczas dzisiejszego spotkania z dziennikarzami podkreślał również, że bardziej naturalna, a także korzystna dla Elbląga byłaby koalicja Platformy i Nowoczesnej z PSL.

Chcę pogratulować i Koalicji Obywatelskiej i PSL wyniku osiągniętego w wyborach do sejmiku województwa. Liczę na to, że w sposób naturalny, powstanie koalicja KO i PSL. Przez samorząd województwa przechodzą proceduralnie bardzo duże środki finansowe, o które zabiegaliśmy. Cieszy mnie, że będę mógł liczyć na wsparcie, jeśli ta koalicja powstanie. Oby to się sprawdziło. Mamy bardzo dużo projektów, które są w trakcie realizacji, na wiele mamy przygotowane środki finansowe. Możemy też mówić o przygotowaniu kolejnych projektów, perspektywa finansowa 2014 - 2020 jest w toku i nie wszystkie środki unijne już są rozdysponowane. Nasz projekt związany z Dolinką jest obecnie w trakcie procedowania. Rewitalizacja basenu jest na liście rezerwowej. Cieszę się z tego powodu

- mówił Witold Wróblewski kandydat KWW Witolda Wróblewskiego na prezydenta Elbląga.

Niewiele zabrakło, aby Witold Wróblewski, obecny prezydent Elbląga, już za pierwszym podejściem wywalczył reelekcję. Ostatecznie 48,78 proc. głosów zagwarantowało mu udział w drugiej turze wyborów. Jego kontrkandydatem jest Jerzy Wilk z PiS (28.69 proc.). 4 listopada, podczas II tury wyborów samorządowych, elblążanie zdecydują, któremu z tych dwóch kandydatów powierzyć stanowisko prezydenta Elbląga. Na razie trwa kampania.

Natasza Jatczyńska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 3

%66.7 %33.3


Komentarze do artykułu (31)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +4
  ~ Yyyy
  Czwartek, 25.10

  Idźmy na wybory i nie głosujmy na PiS.

 2. 2
  --13
  ~ mój1głos
  Czwartek, 25.10

  Tylko Wróblewski - racjonalny, pracowity i wie co mówi

 3. 3
  +6
  ~ NSZ i AK
  Czwartek, 25.10

  Elbląg to nadal wioska olimpijska - teraz czerwone lemingi uważają że są inteligencją bo nie wolno im głosować na PIS. Oddajcie 500 plus i jedźcie do Niemiec lub do Rosji. Nikt po was nie będzie płakał.

 4. 4
  0
  ~ Katarzyna Stupka
  Czwartek, 25.10

  Panie obecny prezydencie.Kilka dni po wyborach a w pana przypadku, jeszcze przed wyborami.Bije od pana pycha i buta.Jest pan zwykłym cwaniakiem Zielonym na zewnątrz a czerwonym w środku.Jak Arbuz.Życze panu przegranej z Wilkiem w 2 turze.W walce np z młodym Kowszyńskim.Już dzisiaj po 1 turze by pan zalewał robaka ze zgryzoty po przegranej

 5. 5
  +8
  ~ 100% elblążanin
  Czwartek, 25.10

  Panie Wilk jak z tym PSL rozmawiacie...???? PSL nic o tm nie wie !! Monolog..... Pozdrawiam

 6. 6
  +2
  ~ Wyborca
  Czwartek, 25.10

  Panie Wróblewski zapowiada pan dalszą walkę polsko polską ,wychwala koalicję PO-N-PSL czyli żadnych wniosków ,żadnego przemyślenia , dalsze poparcie dla złodziei i cwaniaków . Jeżeli zostanie pan wybrany to żadnej łaski pan nie zrobi współpracując z każdą opcją polityczną dla dobra miasta i jego mieszkańców .Ale mój i moich znajomych głos już pan stracił przez swoje bezmyślne wypowiedzi. Faktycznie jest pan zielono czerwony jak arbuz !

 7. 7
  +5
  ~ Sylwia
  Czwartek, 25.10

  Piękna metafora osoby Pana Wróblewskiego-arbuz).

 8. 8
  +4
  ~ hd
  Czwartek, 25.10

  W de sobie wsadź te swoje wiejskie inwestycje Wróbel.Gra idzie o Urząd Marszałkowski dla Elbląga,to jest prawdziwa miastotwórcza "inwestycja",za którą idą realne pieniądze do miasta.Pojmujesz pan,czy dalej ściemniasz?Z PO w koalicji z PSL możemy o takim przetasowaniu zapomnieć,z PIS-PSL są na to szanse.

 9. 9
  +10
  ~ mieszkaniec
  Czwartek, 25.10

  jak widać pycha przesłoniła gospodarzowi /prezydentowi Wróblewskiemu i Nowakowi/ problem bieżącego utrzymania dróg. Pozapychane wpusty uliczne od wielu lat. Dopiero ulewa odsłoniła prawdę o pracowitości i trosce o miasto i jego mieszkańców.

 10. 10
  +1
  ~ Obserwatorka
  Czwartek, 25.10

  Wilk za wszelką cenę chce wygrać, ale czy po trupach - kłamstwach? PiS zdaniem innych obrażał przeciwników wyborczych, oni nie chcą z nim rozmawiać.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2023 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.2471070289612