Poniedziałek, 22.10.2018, Imieniny: Halki, Filipa, Przybyslawa
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii WYBORY SAMORZĄDOWE 2018

Na początek oddział geriatryczny... PiS ma pomysły na zdrowie elblążan?

11.10.2018, 15:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
Na początek oddział geriatryczny... PiS ma pomysły na zdrowie elblążan?
Fot. Ryszard Biel

Utworzenie oddziału geriatrycznego i poradni kardiologicznej oraz rozbudowa Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego to najważniejsze pomysły Prawa i Sprawiedliwości na uzdrowienie elbląskiej służby zdrowia oraz zdobycie głosów elblążan w nadchodzących wyborach samorzadowych.

Propozycje PiS dotyczące opieki medycznej dla elblążan poznaliśmy dziś (11 października) podczas briefingu prasowego zorganizowanego przed Szpitalem Miejskim im. Jana Pawła II przy ul. Żeromskiego. Miejsce nieprzypadkowe, bo jak podkreślał Jerzy Wilk, kandydat PiS na prezydenta Elbląga, swoje pomysły zamierza realizować na podstawie bazy tego szpitala.

W swoim programie Jerzy Wilk wraca do pomysłu aktualnego od lat, czyli zapewnienia kompleksowej opieki medycznej seniorom. To ich dotyczą dwa z czterech priorytetowych zadań, które chciałby zrealizować w Elblągu PiS.

Chcemy w szpitalu przy ul. Żeromskiego otworzyć oddział geriatryczny. Taka potrzeba jest widoczna od wielu lat. Postałby oddział, który otoczyłby opieką elblążan, oddział, który z tego, co wiem, byłby jedynym takim w całym województwie. Kolejna sprawa to Zakład Opiekuńczo Leczniczy. Ponad 100 osób czeka w tej chwili w kolejce do tego oddziału. ZOL nie ma możliwości rozładować tej kolejki, bo jest za mały. Ja będę zabiegał o to, aby powiększyć ten zakład, aby wszyscy oczekujący znaleźli swoje miejsce do leczenia i opieki

- przekonywał Jerzy Wilk.

PiS proponuje również rozbudowę przyszpitalnego parkingu przy ul. Żeromskiego i rozwiązanie problem z opieką kardiologiczną dla najmłodszych elblążan.

W Elblągu nie ma poradni kardiologicznej dla dzieci. Mamy natomiast specjalistów, jest szereg fachowców, którzy mogliby włączyć się w jej funkcjonowanie, ale najpierw trzeba tę poradnię stworzyć. Mam dobre kontakty z Ministerstwem Zdrowia, z Narodowym Funduszem Zdrowia. Jestem w stanie zabiegać o to, aby poradnia, oraz oddział powstały w Elblągu. One są oczekiwane przez mieszkańców naszego miasta

- dodał Jerzy Wilk.

Rafał Traks, kandydat PiS na radnego miejskiego podkreślał, że PiS, chce również kontynuować swoją politykę sprzed lat, polegającą na uzupełnianiu się oferty szpitala miejskiego i Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego. - Pan prezydent Jerzy Wilk rozpoczął proces takie uzupełniania usług między dwoma największymi szpitalami w Elblągu: wojewódzkim i miejskim - przekonywał radny. - Podpisano różnego rodzaju umowy, niestety one nie doszły do skutku. Zmieniła się władza, zmieniło się podejście. My nie chcemy, aby te dwa szpitale ze sobą nie konkurowały. Będziemy zabiegali o to, aby te szpitale się uzupełniały.

Utworzenie oddziału geriatrii i poradni kardiologicznej dla dzieci, poszerzenie ZOL i parkingu przy ul. Żeromskiego to priorytety w programie PiS. Wszelkie inne działania prozdrowotne będą uzależnione od możliwości finansowych miasta.

Mamy priorytety i tego będziemy się trzymali. Nie uda nam się zrealizować wszystkiego w pierwszym roku, mówię to otwarcie. Później można zastanowić się nad tym, co jeszcze zrobić. Kadencja jest jednak długa, pięcioletnia

- dodaje kandydat PiS na prezydenta.

Na pewno jednak, jak zapowiada Jerzy Wilk, w budżecie znajdą się również pieniądze na budowę bloku operacyjnego przy szpitalu przy ul. Komeńskiego. Miasto otrzymało już blisko 33 mln zł dofinansowania z RPO na ten cel, okazuje się jednak, że to może być za mało. Dwa przetargi na realizację zadania zakończyły się fiaskiem, bo oferty znacznie przewyższały kwotę, którą Ratusz zamierza przeznaczyć na ten cel (kosz szacunkowy to ok. 40 mln zł, z czego ponad 6 mln zł to wkład własny). Kandydat PiS wskazywał, że dodatkowe środki na ten cel będzie starał się pozyskać z NFZ i MZ. 

Natasza Jatczyńska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 9

%11.1 %88.9
GALERIA ARTYKUŁU ( zdjęć 4 ) Fot. Ryszard Biel


Komentarze do artykułu (32)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  --4
  ~ Pacjent
  Ponad tydzień temu, Czwartek, 11.10

  No w koncu cos z sensem , ale o tym juz Klim coś próbował ! Mam nadzieje ze Doktor Kardiolog ze zdjęcia dotrzyma slowa !

 2. 2
  +10
  ~ Prorok Igor
  Ponad tydzień temu, Czwartek, 11.10

  Tak, a może coś o stoczni rzecznej czy tez odkupi od prywatnego przedsiębiorstwa przykładem jak zrobiono z kolejka na Kasprowy? Na prezesa EPECu powoła również wybitnego specjalistę od ciepłej posadki?

 3. 3
  +5
  ~ Cygan z kawiarni Mocca
  Ponad tydzień temu, Czwartek, 11.10

  Mam poważne pytanie! Czy jak wygra to dotrzyma słowa i wybuduje obiecywany w ostatniej kampanii wiadukt na Zatorze tym razem na ulicy Malborskiej?!

 4. 4
  +20
  ~ Posadka
  Ponad tydzień temu, Czwartek, 11.10

  Ale cieple posadki to juz obiecal inny kandydat , fajnie mają kolesie i kolezanki, pozazdroscic fuszek

 5. 5
  +17
  ~ j23
  Ponad tydzień temu, Czwartek, 11.10

  jestem ciekaw czy pewien radny ze zdjęcia przekroczy 197 głosów....., jeżeli zostanie radnym.., a tak na marginesie może ubiorę się w strój spawacza i stanę prze dawną stocznią lub Elzamem tym na ul Grunwaldzkiej [ firmy które nie istnieją]i naobiecuję , ale to tylko obietnice[ słowa], które można zawsze przeinaczyć , MOŻE ZAPYTAM pis CO PAN POSEŁ ZROBIŁ ŻE MIESZKAŃCY NIE CHCIELI PANA NA NASTĘPNĄ KADENCJĘ JAKO PREZYDENTA MIASTA?

 6. 6
  +4
  ~ starzejący się
  Ponad tydzień temu, Czwartek, 11.10

  I znowu tłum. Ale sam pomysł jest dobry. A co z ciepłem?

 7. 7
  +6
  ~ ciekawy
  Ponad tydzień temu, Czwartek, 11.10

  Jak to możliwe by żona prokuratora okręgowego kandydowała nie z listy PIS? Zaniedbanie pis czy niesubordynacja?

 8. 8
  +15
  ~ klik
  Ponad tydzień temu, Czwartek, 11.10

  Pomysła to ma każdy, tylko co z tego? panie Wilk dokończ pan te swoje posłowanie i idź pan na emeryturę. Tak będzie najlepiej i dla pana i dla mieszkańców Elbląga.

 9. 9
  +15
  ~ as
  Ponad tydzień temu, Czwartek, 11.10

  Pan były prezydent WILK już w czasie swojego urzędowania próbował otworzyć oddział geriatryczny lecz wyszła lipa.

 10. 10
  +14
  ~ ?!!!!!
  Ponad tydzień temu, Czwartek, 11.10

  Panie Bieniek niech pan nie mami wyborców. Nie wypada.

 11. 11
  +30
  ~ Do pisiorow
  Ponad tydzień temu, Czwartek, 11.10

  ŻENADA!!!!!!!!!!!!!

 12. 12
  +15
  ~ mój Boże
  Ponad tydzień temu, Czwartek, 11.10

  niech się pa doktorze nie ośmiesza _chyba że to dług wdziecznosci wobec j.w.

 13. 13
  +21
  ~ Xyz
  Ponad tydzień temu, Czwartek, 11.10

  oddział geriatryczny dla całego pis w Elblągu

 14. 14
  +15
  ~ Żaneda
  Ponad tydzień temu, Czwartek, 11.10

  Mający powstać wg. życzeń PISiorów oddział geriatryczny proponuję nazwać ODDZIAŁEM PISPREZESA lub też ODDZIAŁEM WILKA, bo ten też już potrzebuje opieki... A ta marioneta kardio-pneumono... pacjenci pamiętają...

 15. 15
  +33
  ~ Lekarka
  Ponad tydzień temu, Czwartek, 11.10

  W sam raz dla Wilka ten oddział geriatrii

 16. 16
  +14
  ~ Ryszard Klim
  Ponad tydzień temu, Czwartek, 11.10

  Sz.P. Zostałem wywołany. Pewnie też oberwę, bo jakże inaczej. Jednak padły ważne deklaracje. Oceniłbym je pozytywnie , nawet gdyby były z każdej innej strony sceny. Sytuacja demograficzna Elbląga alarmuje, następuje galopada wyjazdów młodych i niespotykanego gdzie indziej, przyrostu seniorów. Jest już ich więcej niż młodzieży do lat 18. Młodych inwestycyjnie nie zatrzymamy, a seniorom , obok rutynowych zapisów i rutynowych działań, nie zapewniamy systemowej opieki zdrowotnej i opiekuńczej. Wywoływałem kilkakrotnie te problemy. Do końca 2017 r. miała powstać koncepcja opieki senioralnej. Nie było. Prosiłem o kolejny termin- wrzesień br. Nic z tego. Poprosiłem wszystkie kluby o zapisy w programach wyborczych. Dlatego pozytywnie traktuję powyższe. Czekam na pozostałych. Pozdrawiam.

 17. 17
  +14
  ~ Twój email
  Ponad tydzień temu, Czwartek, 11.10

  Chroń Panie Boże wszystkich seniorów przed pomysłami PiS !!! Czy to cała służba zdrowia, czy tyko jej część jak opisywana tutaj geriatria. Już jedn z jej sztandarowych pomysłów, czyli darmowe leki dla seniora w zupełności wystarczy aby ludzie po 75 roku życia bali się chorować ! 6 złotych 50 groszy na jedną osobę jakie oferuje rząd dla seniorów jest już wystarczającym powodem aby osoby starsze, pomimo wielu dolegliwości bali się komukolwiek do nich przyznać !!! To jest upokarzające.

 18. 18
  +12
  ~ taki sobie pomysł
  Ponad tydzień temu, Czwartek, 11.10

  Ludzie starsi powinni być normalnie leczeni - na kardiologii, neurologii, oddziale wewnętrznym.... Ważne, by przewlekle chorzy i niesamodzielni mieli zapewnione oddziały dziennego pobytu. Ani moi teściowie ani rodzice nie chcieliby się leczyć na oddziale geriatrycznym.

 19. 19
  +17
  ~ Wyborca
  Ponad tydzień temu, Czwartek, 11.10

  Pan doktor niech się zajmie leczeniem, a nie w godzinach pracy urządza sobie spacery na zewnątrz szpitala.

 20. 20
  +12
  ~ Kra
  Ponad tydzień temu, Czwartek, 11.10

  To wybory PiS przegra i to już. Nic nie macie wystrzalowego dla Elbląga i mieszkancow

 21. 21
  +13
  ~ jan-49
  Ponad tydzień temu, Czwartek, 11.10

  jak pis zorganizuje lecznie to kolejki dramatycznie sie wydluza a przybedzie mieszkancow w M1 na debicy wilk ten nieudacznik i karierowicz pokazal jak sie zarzadza nawet z dofinansowaniem ELSINEM wiec niech od sluzby zdrowia trzyma sie z daleka

 22. 22
  +10
  ~ Mar
  Ponad tydzień temu, Czwartek, 11.10

  Poseł PiSu, co w tym złego Że chce zadbać o bliźniego... Tutaj ludziom 500 damy, Piękna Polskę przecież mamy. Szkoda ze komunizm wraca I rydzyka pełna taca. Panie Jerzy, idź pan do budy Kup prezesowi kota, może być rudy. Bo rudy to wasz kolor, świnki pastowane W Elblągu napewno macie już przegrane!

 23. 23
  +10
  ~ Jestem za
  Ponad tydzień temu, Czwartek, 11.10

  Taki sobie pomysł- masz głupi pomysł. Ludzie starsi, zanim by obeszli te wszystkie twoje lekarskie kolejki, szybciej znajdą się na Agrikola. każdy specjalista sobie rzepkę skrobie, a tutaj chodzi o kompleksową ocenę i takie leczenie. Elbląg jest w tym za murzynami. Poradnie i oddziały niech powstają, a polityka trzyma się od tego z daleka, mimo że jest to też działalność wyborcza.

 24. 24
  +15
  ~ Ploterek
  Ponad tydzień temu, Czwartek, 11.10

  Kur*a!!! Ten człowiek ma znajomości w KAŻDYM ministerstwie, a przez całą kadencję nie zrobił absolutnie NIC dla Elbląga. Dość mam już tych briefingów PiS i tych kłamliwych obietnic,że "mam znajomości tam, tam i tam i sr*m" Won do lasu!!!!!!!

 25. 25
  +2
  ~ ciekawszy
  Ponad tydzień temu, Czwartek, 11.10

  do ciekawy: a którego prokuratora okręgowego żona kandyduje?

 26. 26
  +10
  ~ Zator
  Ponad tydzień temu, Czwartek, 11.10

  Ludzie Kochani idźcie na wybory. Bo jak nie Pójdziecie to nam ten elektorat kościelny wybierze Pisiorów. Nie ważne kto ba.liście ważne ze PiS. Ratuje!

 27. 27
  +5
  ~ kłamaliśmy i będziemy kłamać
  Ponad tydzień temu, Piątek, 12.10

  I zobaczcie tego listonosza traksia... Już nie popiera swego Leonarda - posła do Sejmu RP - co to 20 litrów ludowego spirytusu ukradł... - Traksio już wie, że Leonard nie wystartuje w nadchodzących wyborach, bo musiałby wpisać sobie do CV że ukończył wyższe studia... Twarze PiS w Elblągu - były kapral LWP Leonard oraz jego giermek - były listonosz , kłamca traksio. Brawo.

 28. 28
  +6
  ~ suwerę
  Ponad tydzień temu, Piątek, 12.10

  Będziemy zdrowsi,jak pissss nie będzie mieszał się w sprawy miasta. Elbląg miastem wolnym od sekty!

 29. 29
  +4
  ~ SMOETIMES
  Ponad tydzień temu, Piątek, 12.10

  Geriatrie, eutanazje jeszcze wymyśclie :D hahaha, zagłebie moherów!!!!!!!

 30. 30
  +10
  ~ Dreptak
  Ponad tydzień temu, Piątek, 12.10

  Wilk jak zwykle łże jak bura suka... "W Elblągu nie ma poradni kardiologicznej dla dzieci. Mamy natomiast specjalistów, jest szereg fachowców" to niech poda wredny kłamczuch nazwisko CHOCIAŻ JEDNEGO lekarza ze specjalizacją z kardiologi dziecięcej w Elblągu; nie dziwi pomysł z oddziałem geriatrycznym patrząc na średnią wieku pisuarowych kandydatów na radnych

 31. 31
  +1
  ~ wyborca
  Ponad tydzień temu, Piątek, 12.10

  Zdjęcie 3 doktór jak malowany z lat 60-tych

 32. 32
  0
  ~ taka prawda
  Ponad tydzień temu, Piątek, 12.10

  Wilk tak martwi się o nasze zdrowie ze ustawa Apteka dla Aptekarza-jego projekt poselski ( podpis jego pod ustawa do sprawdzenia )powoduje ze apteki trafiają do korporacji zachodnich a finał będzie taki ze jak już wszystkie zostaną sprzedane to na leki nie będzie nas stać lub ich nie będzie.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2018 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.