Środa, 19.06.2019, Imieniny: Gerwazy, Protazy, Julianna
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii WYBORY SAMORZĄDOWE 2018

Na początek oddział geriatryczny... PiS ma pomysły na zdrowie elblążan?

11.10.2018, 15:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
Na początek oddział geriatryczny... PiS ma pomysły na zdrowie elblążan?
Fot. Ryszard Biel

Utworzenie oddziału geriatrycznego i poradni kardiologicznej oraz rozbudowa Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego to najważniejsze pomysły Prawa i Sprawiedliwości na uzdrowienie elbląskiej służby zdrowia oraz zdobycie głosów elblążan w nadchodzących wyborach samorzadowych.

Propozycje PiS dotyczące opieki medycznej dla elblążan poznaliśmy dziś (11 października) podczas briefingu prasowego zorganizowanego przed Szpitalem Miejskim im. Jana Pawła II przy ul. Żeromskiego. Miejsce nieprzypadkowe, bo jak podkreślał Jerzy Wilk, kandydat PiS na prezydenta Elbląga, swoje pomysły zamierza realizować na podstawie bazy tego szpitala.

W swoim programie Jerzy Wilk wraca do pomysłu aktualnego od lat, czyli zapewnienia kompleksowej opieki medycznej seniorom. To ich dotyczą dwa z czterech priorytetowych zadań, które chciałby zrealizować w Elblągu PiS.

Chcemy w szpitalu przy ul. Żeromskiego otworzyć oddział geriatryczny. Taka potrzeba jest widoczna od wielu lat. Postałby oddział, który otoczyłby opieką elblążan, oddział, który z tego, co wiem, byłby jedynym takim w całym województwie. Kolejna sprawa to Zakład Opiekuńczo Leczniczy. Ponad 100 osób czeka w tej chwili w kolejce do tego oddziału. ZOL nie ma możliwości rozładować tej kolejki, bo jest za mały. Ja będę zabiegał o to, aby powiększyć ten zakład, aby wszyscy oczekujący znaleźli swoje miejsce do leczenia i opieki

- przekonywał Jerzy Wilk.

PiS proponuje również rozbudowę przyszpitalnego parkingu przy ul. Żeromskiego i rozwiązanie problem z opieką kardiologiczną dla najmłodszych elblążan.

W Elblągu nie ma poradni kardiologicznej dla dzieci. Mamy natomiast specjalistów, jest szereg fachowców, którzy mogliby włączyć się w jej funkcjonowanie, ale najpierw trzeba tę poradnię stworzyć. Mam dobre kontakty z Ministerstwem Zdrowia, z Narodowym Funduszem Zdrowia. Jestem w stanie zabiegać o to, aby poradnia, oraz oddział powstały w Elblągu. One są oczekiwane przez mieszkańców naszego miasta

- dodał Jerzy Wilk.

Rafał Traks, kandydat PiS na radnego miejskiego podkreślał, że PiS, chce również kontynuować swoją politykę sprzed lat, polegającą na uzupełnianiu się oferty szpitala miejskiego i Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego. - Pan prezydent Jerzy Wilk rozpoczął proces takie uzupełniania usług między dwoma największymi szpitalami w Elblągu: wojewódzkim i miejskim - przekonywał radny. - Podpisano różnego rodzaju umowy, niestety one nie doszły do skutku. Zmieniła się władza, zmieniło się podejście. My nie chcemy, aby te dwa szpitale ze sobą nie konkurowały. Będziemy zabiegali o to, aby te szpitale się uzupełniały.

Utworzenie oddziału geriatrii i poradni kardiologicznej dla dzieci, poszerzenie ZOL i parkingu przy ul. Żeromskiego to priorytety w programie PiS. Wszelkie inne działania prozdrowotne będą uzależnione od możliwości finansowych miasta.

Mamy priorytety i tego będziemy się trzymali. Nie uda nam się zrealizować wszystkiego w pierwszym roku, mówię to otwarcie. Później można zastanowić się nad tym, co jeszcze zrobić. Kadencja jest jednak długa, pięcioletnia

- dodaje kandydat PiS na prezydenta.

Na pewno jednak, jak zapowiada Jerzy Wilk, w budżecie znajdą się również pieniądze na budowę bloku operacyjnego przy szpitalu przy ul. Komeńskiego. Miasto otrzymało już blisko 33 mln zł dofinansowania z RPO na ten cel, okazuje się jednak, że to może być za mało. Dwa przetargi na realizację zadania zakończyły się fiaskiem, bo oferty znacznie przewyższały kwotę, którą Ratusz zamierza przeznaczyć na ten cel (kosz szacunkowy to ok. 40 mln zł, z czego ponad 6 mln zł to wkład własny). Kandydat PiS wskazywał, że dodatkowe środki na ten cel będzie starał się pozyskać z NFZ i MZ. 

Natasza Jatczyńska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 9

%11.1 %88.9
GALERIA ARTYKUŁU ( zdjęć 4 ) Fot. Ryszard Biel


Komentarze do artykułu (32)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  --4
  ~ Pacjent
  Czwartek, 11.10

  No w koncu cos z sensem , ale o tym juz Klim coś próbował ! Mam nadzieje ze Doktor Kardiolog ze zdjęcia dotrzyma slowa !

 2. 2
  +10
  ~ Prorok Igor
  Czwartek, 11.10

  Tak, a może coś o stoczni rzecznej czy tez odkupi od prywatnego przedsiębiorstwa przykładem jak zrobiono z kolejka na Kasprowy? Na prezesa EPECu powoła również wybitnego specjalistę od ciepłej posadki?

 3. 3
  +5
  ~ Cygan z kawiarni Mocca
  Czwartek, 11.10

  Mam poważne pytanie! Czy jak wygra to dotrzyma słowa i wybuduje obiecywany w ostatniej kampanii wiadukt na Zatorze tym razem na ulicy Malborskiej?!

 4. 4
  +20
  ~ Posadka
  Czwartek, 11.10

  Ale cieple posadki to juz obiecal inny kandydat , fajnie mają kolesie i kolezanki, pozazdroscic fuszek

 5. 5
  +17
  ~ j23
  Czwartek, 11.10

  jestem ciekaw czy pewien radny ze zdjęcia przekroczy 197 głosów....., jeżeli zostanie radnym.., a tak na marginesie może ubiorę się w strój spawacza i stanę prze dawną stocznią lub Elzamem tym na ul Grunwaldzkiej [ firmy które nie istnieją]i naobiecuję , ale to tylko obietnice[ słowa], które można zawsze przeinaczyć , MOŻE ZAPYTAM pis CO PAN POSEŁ ZROBIŁ ŻE MIESZKAŃCY NIE CHCIELI PANA NA NASTĘPNĄ KADENCJĘ JAKO PREZYDENTA MIASTA?

 6. 6
  +4
  ~ starzejący się
  Czwartek, 11.10

  I znowu tłum. Ale sam pomysł jest dobry. A co z ciepłem?

 7. 7
  +6
  ~ ciekawy
  Czwartek, 11.10

  Jak to możliwe by żona prokuratora okręgowego kandydowała nie z listy PIS? Zaniedbanie pis czy niesubordynacja?

 8. 8
  +15
  ~ klik
  Czwartek, 11.10

  Pomysła to ma każdy, tylko co z tego? panie Wilk dokończ pan te swoje posłowanie i idź pan na emeryturę. Tak będzie najlepiej i dla pana i dla mieszkańców Elbląga.

 9. 9
  +15
  ~ as
  Czwartek, 11.10

  Pan były prezydent WILK już w czasie swojego urzędowania próbował otworzyć oddział geriatryczny lecz wyszła lipa.

 10. 10
  +14
  ~ ?!!!!!
  Czwartek, 11.10

  Panie Bieniek niech pan nie mami wyborców. Nie wypada.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2019 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.