Środa, 18.09.2019, Imieniny: Irena, Stanislaw, Józef
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii WYBORY SAMORZĄDOWE 2018

"Jeziorko" w Parku Dolinka, powrót SKS-ów i więcej pieniędzy dla młodych. To sportowe plany Michała Missana

05.10.2018, 17:55:32 Rozmiar tekstu: A A A
"Jeziorko" w Parku Dolinka, powrót SKS-ów i więcej pieniędzy dla młodych. To sportowe plany Michała Missana
Fot. Ryszard Biel
REKLAMA

Stworzenie zbiornika wodnego w Parku Dolinka, podobnego do jeziorka istniejącego w Pasłęku, proponuje Michał Missan. To alternatywa dla elblążan szukających ochłody do czasu rewitalizacji kąpieliska przy ul. Spacerowej. Również jeden ze "sportowych" planów kandydata Koalicji Obywatelskiej Platformy i Nowoczesnej na prezydenta Elbląga.

Michał Missan, wspólnie ze swoim doradcą Bogusławem Tołwińskim (trener, pasjonat sportu, a teraz również kandydat na radnego z listy Koalicji Obywatelskiej), przedstawił w piątek (5 października) swoje plany dla elbląskiego sportu. Zdaniem kandydata Koalicji Obywatelskiej w nowej kadencji miasto powinno przede wszystkim przywrócić właściwie proporcje środkom przeznaczanym na sport, co oznacza większe nakłady na sport dzieci i młodzieży. Planuje więc m.in.: przywrócenie Szkolnych Klubów Sportowych, poprawę warunków pracy nauczycieli wychowania fizycznego oraz organizację większej liczby otwartych imprez dla dzieci i młodzieży.

Obecnie proporcje są takie: 1,2 mln z budżetu miasta idzie na sport seniorski, a 600 tys. zł na sport dzieci i młodzieży. To jest niedopuszczalne. Musimy zwiększyć nakłady na sport dzieci i młodzieży. To jest obowiązek miasta. Nie może być takich proporcji, jakie było do tej pory

- przekonuje Bogusław Tołwiński.

Zwiększenie nakładów na sport dzieci i młodzieży, nie oznacza jednak, że mniej dostaną seniorzy. Wręcz przeciwnie.

Miasto powinno wspierać zawodników wybitnych, czyli co najmniej na poziomie europejskiej czołówki lub mistrzów świata. Przykładem może być Robert Karaś, jego wyczyn sprawił, że w mediach przez kilka dni był cały czas on, ale też Elbląg. Takich perełek, w różnych dyscyplinach, w mieście jest sporo. Je trzeba pielęgnować. Mamy też cztery gry sportowe. W wielu miastach jest także, że największy ukłon jest w stosunku do jednej, dwóch. W Elblągu do tej pory była piłka ręczna i piłka nożna. Chcemy wspomóc takie dyscypliny, jak siatkówka czy koszykówka, które troszeczkę są zaniedbane. Nikt nikomu nie planuje nic odbierać. Musi być sport seniorski, aby dzieci widziały, że mogą rozwijać się dalej

- dodał Tołwiński.

Kandydat na prezydenta ma również pomysły, które mogą niektórym wydawać się kontrowersyjne.

Jest pomysł, aby dążyć do tego, aby co najmniej 60 proc. zawodników w naszych klubach było z Elbląga. Wiem, jaka jest filozofia, o czym mówią specjaliści, że trzeba przyciągać zawodników, ale nie oszukujmy się, nie może być tak, że tych zawodników lokalnych jest tak mało, że nasze dzieci nie wierzą w to, że mogą grać w lokalnych zespołach. To rozsądna i logiczna propozycja

- przekonywał doradca kandydata.

Z myślą o rekreacji elblążan Michał Missan proponuje również inwestycję polegająca na stworzenie zbiornika wodnego w Parku Dolinka (w okolicach górki). Gdyby zrobić tam zaporę na Kumieli to powstanie małe kąpielisko, potrzebne dla dzieci i młodzieży. Głębokość od kolan do metra. To najprostsze rozwiązanie, które ożywiłoby Dolinkę. Idealne rozwiązanie dla dzieci - wyjaśnia Tołwiński.

To nasza reakcja na to, że nie ma pieniędzy unijnych na basen. Zresztą często też słyszymy od elblążan, że oni chcieliby mieć takie jeziorko, jakie jest w Pasłęku. Nie wiem, czy lokalizacja jest idealna, to jeszcze musimy sprawdzić. Chodzi o to, aby elblążanie, w gorące dni mieli, gdzie spędzać czas, a nie tak jak było w to lato

- dodaje Michał Missan.

To jedyna z inwestycji sportowych, o których mówił Missan na dzisiejszej konferencji, jak podkreślał, na tę chwilę nie ma innych planów. Wyjątkiem jest oczywiście rewitalizacja kąpieliska przy ul. Spacerowej. Ta będzie jednak wymagała znalezienia dofinansowania. Obecnemu prezydentowi Witoldowi Wróblewskiemu na razie się to nie udało.
 

Natasza Jatczyńska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 6

%16.7 %83.3


Komentarze do artykułu (26)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +18
  ~ do ignoranta
  Piątek, 05.10

  co za bzdury opowiada Tolwinski nie ma pojęcia o nakładach na sport dzieci i młodzieży

 2. 2
  --24
  ~ pampi - ZAWADA
  Piątek, 05.10

  " Stworzenie zbiornika wodnego w Parku Dolinka " bardzo dobry pomysł . Ładnie by się wkomponował w krajobraz . Powinien być forsowany od początku .

 3. 3
  +15
  ~ anonim
  Piątek, 05.10

  Slabe to i to bardzo...Jednak wole te 15 minut do Pasleka poswiecic samochodem bo klimat tego miejsca jest stoa razy fajniejszy od Dolinki z oczkiem wodnym czy bez oczka...

 4. 4
  +1
  ~ wyborca
  Piątek, 05.10

  wejdźcie na inną stronę tam jest relacja ze spotkania pana Rembelskiego z przedsiębiorcami. Najpierw trzeba mieć pieniądze, żeby je przeznaczać na sport, a to Nam dadzą tylko przedsiębiorcy i nowe miejsca pracy.Dlaczego nie porusza się spraw najważniejszych dla rozwoju miasta, brawo panie Rembelski.

 5. 5
  +24
  ~ jan-49
  Piątek, 05.10

  tolwinski puknij sie w dynie ty nie masz chlopie zielonego pojecia o czym ty mowisz ale masz parcie do żłobu wiec wymysl cos madrzejszego moze sie zalapiesz

 6. 6
  +17
  ~ Sportowiec
  Piątek, 05.10

  Za Nowaczyka uciekł to ile teraz miesięcy popracuję w Urzędzie?

 7. 7
  +23
  ~ eg
  Piątek, 05.10

  Tonący brzytwy sie chwyta !!!! Najpierw wzmocnienie kultury( jakies ***oły), teraz oczko wodne i sks, kto ci człowieku doradza? weż sie ogarnij, pomysl 2 razy a potem zacznij sie sprzedawac, z takim skakaniem z tematu na temat zaprzepaszczasz sobie prezydenture Eg, Dobra rada- zmień doradców

 8. 8
  +16
  Robert Koliński
  Piątek, 05.10

  Heh, o tym pomyśle "jeziorka" na Dolince usłyszałem dziś od dziennikarzy podczas konferencji prasowej w/s kąpieliska miejskiego, a że akurat byliśmy w pobliżu (przy ul. Spacerowej), to poszliśmy komisyjnie ocenić ten pomysł w terenie. Muszę niestety rozczarować kandydata M. Missana, bo jest to pomysł nie tylko księżycowy, ale w dodatku dla Parku Dolinka i okolicznych terenów (cmentarza Agrykola położonego na skarpie, czy dawnego młyna i okolicznych bloków) zwyczajnie zabójczy. Ogromna jest nie tylko Ilość pracy, którą należałoby w tym miejscu wykonać, ale również pieniędzy, które trzeba by na ten pomysł wyrzucić; do tego dochodzi kwestia czystości Kumieli, która spiętrzona spowodowałaby stan klęski ekologicznej w tym miejscu, zaś o kąpieli w nieoczyszczonym ścieku nie ma nawet mowy.

 9. 9
  +11
  ~ Wiki
  Piątek, 05.10

  Stefek Burczymucha znany z hejtu na elbląskich portalach wie wszystko co zrobić, żeby było dobrze, tylko nie wie od której dziurki zacząć. Gość jest nieaktywny przez 3,5 roku i uaktywnia się 0,5 roku przed wyborami wszystko i wszystkich krytykując. Nie ma żadnego pomysłu na miasto poza tym jak dobrać się do miejskiej kasy i zrobić dobrze swoim (jakiś bliżej nieokreślony układ przedsiębiorczo-biznesowy). Ma zwykłe populistyczne hasła. I do tego Kukiz - czyli przybudówka PiS. Na moje nie ma szans na to by mu zaufać.

 10. 10
  +13
  ~ ada
  Piątek, 05.10

  co dobrego zrobiliscie przez 8 lat rzadow PO wcy dla elblaga . nic nic i jeszcze raz nic a teraz obiecujecie znowu gruszki na wierzbie

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2019 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.