Środa, 23.09.2020, Imieniny: Tekla, Boguslaw
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii WYBORY SAMORZĄDOWE 2018

Jerzy Wilk ogłosił swój program. Co obiecuje?

22.09.2018, 07:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
Jerzy Wilk ogłosił swój program. Co obiecuje?
Fot. NJ

Znamy już program wyborczy Jerzego Wilka. Poseł, kandydat Prawa i Sprawiedliwości na prezydenta Elbląga, zaprezentował go w piątek (21 września) wieczorem, podczas konferencji w Elbląskiej Uczelni Humanistyczno-Ekonomicznej. - Elblążanie podpowiadali, co jest ważne, aby w naszym mieście żyło się lepiej. Na tej podstawie zbudowaliśmy program, z którym idziemy do wyborów. Te wybory oczywiście chcemy wygrać, ale nie dla samej władzy, ale dlatego, aby ten program w Elblągu zrealizować - zapewniał Jerzy Wilk.

W programie wyborczym kandydata znalazły się pomysły, o których PiS już mówił, są powroty do planów sprzed lata, ale i też nowości. Pięć najważniejszych zadań, które w wypadku powodzenia w wyborach, wyznaczył sobie Jerzy Wilk, otwiera przekop Mierzei Wiślanej. To flagowa inwestycja. W tym przedsięwzięciu kandydat na prezydenta Elbląga upatruje szansy stworzenia kilku tysięcy miejsc pracy dla elblążan, a także rozwoju miasta. Wszystko wskazuje, że z jej "realizacją" Jerzy Wilk nie będzie miał problemu. Tym bardziej że, jak sam przekonuje, prace powinny ruszyć już jesienią tego roku.

Przekop to jest główne zadanie inwestycyjne, które chcemy zrealizować, które na pewno stworzy kilka tysięcy miejsc pracy zarówno przy realizacji tej inwestycji, jak i później, przy obsłudze kanału, torów wodnych, w turystyce i przemyśle, który dzięki tej inwestycji powstanie w Elblągu i gminach położonych nad Zalewem Wiślanym. Dziwię się, że aktualny rządzący Witold Wróblewski o to nie zabiega. Jemu znacznie łatwiej, jako prezydentowi, byłoby przecierać te szlaki w Warszawie. To ja, jako poseł, zabiegam o tę inwestycję. W tym roku ona ruszy. Dokumentacja do końca września ma zostać zamknięta, wydane zostanie pozwolenia na budowę. Liczę, że pod koniec października, w miejscowości Nowy Świat, powinna zostać wbita pierwsza łopata. Stąd ruszymy na podbój Europy. Wtedy już Rosjanie nic nie będą mogli nam kazać, bądź zakazać

- przekonywał kandydat PiS.

Kolejną sprawą, którą chciałby zająć się Jerzy Wilk jako prezydent, to kąpielisko miejskie. Podczas konferencji przypomniał, że to podczas jego niespełna dwuletniej kadencji w fotelu prezydenta Elbląga, z jego inicjatywy, zrodził się pomysł wybudowania CRW Dolinka, które miało być pierwszym etapem większej inwestycji. Teraz chciałby ją dokończyć. W miejscu dawnego kąpieliska miałoby powstać centrum rekreacji i wypoczynku nad wodą. Podobny pomysł miał również Witold Wróblewski, obecny prezydent Elbląga. Na razie jednak nie udało się go zrealizować, głównie ze względów finansowych.

Ta koncepcja miasta ma kosztować 50 mln zł. To jakieś wariactwo. Elbląg ma na co wydawać pieniądze. Jeszcze w prezencie dostaniemy tam hotel i galerię handlową. "Super" pomysł. Można to zrobić taniej. Nasz projekt miał kosztować ok. 20 mln. Jeszcze w prezencie dostaniemy tam hotel i galerię handlową

- Jerzy Wilk, nie pomijał, żadnej okazji, aby wrzucić kamyk do ogródka kontrkandydata.

Ważne miejsce w zaprezentowanym programie wyborczym zajmują ludzi młodzi. To z myślą o nich w Elblągu miałoby powstać więcej miejsc w żłobkach i przedszkolach oraz tanie mieszkania z rządowego programu Mieszkanie Plus - to również trzeci i czwarty punkt na liście priorytetowych zadań Jerzego Wilka.

Jestem posłem ziemi elbląskiej. Wiem do kogo zapukać, z kim rozmawiać, żeby pozyskać pieniądze, aby decyzje o tym, że to na budowę mieszkań w Elblągu, a nie tak jak jest teraz w Nidzicy, czy Bielsku-Białej, rząd przeznaczy środki. Tylko trzeba przygotować konkretną działkę, nie wskazywać takie, które są do niczego. Jeżeli działka, jest nieuzbrojona, nieatrakcyjna to nie powstaną tam tanie mieszkania, bo trzeba wtedy znaczne kwoty włożyć na jej przygotowanie. Nie da się rządu oszukać. Jak daliśmy byle co, to rząd się na to nabierze. Trzeba dać dobrą atrakcyjną działkę i zabiegać w Warszawie, aby znalazły się pieniądze dla Elbląga, a nie innych gmin. Jestem pewny, że w ciągu pięciu lat kadencji jesteśmy w stanie wybudować w Elblągu 300 tanich mieszkań z Programu Mieszkanie Plus

- przekonywał Jerzy Wilk.

Dodał również, chcemy stworzyć więcej miejsc w przedszkolach i żłobkach między innymi poprzez wykorzystanie budynku przy ul. Lotniczej. Rok temu słyszałem, że powstanie tam przedszkole. Powstało? Nie budynek stoi pusty, marnieje. Adaptacja nie jest droga. Zamienić klasy szkolne na klasy przedszkolne i obniżyć sanitariaty do poziomu maluchów to nie są koszty, które zrujnują nasze miasto. Wydaje się na głupoty tyle pieniędzy, można było wydać na coś pożytecznego. Obniżymy również opłaty za żłobki i przedszkola. Słyszałem, że mój konkurent, deklaruje, że będą bezpłatne. Dobrze, że wpadł na to na koniec kadencji. Czemu nie na początku, zastanawiał się kandydat PiS.

Ostatnie, ale nie najmniej ważne, miejsce zajmują inwestycje planowane w Bażantarni. Jerzy Wilk zapewnia, że dokona to, co nie udało się Witoldowi Wróblewskiemu, czyli wyremontuje zniszczone w wyniku ubiegłorocznej powodzi czerwony szlak. Poza tym chce, aby na duże polanie z wiatami powstał rodziny plac zabaw i rekreacji, na wzór tego, który funkcjonuje w Pasłęku.

Chcemy zrobić też to, co zrobił Pasłęk. Mamy Bażantarnię, a tam wielką polanę z dwiema wiatami. Trzeba tam zrobić taki naturalny plac zabaw dla całych rodzin, aby Bażantarnia tętniła życiem. W ubiegłym roku była powódź. Bywa, jesteśmy na takim terenie, że te cofki powodują, że często jesteśmy zalewani. Przy tym wydarzeniu zniszczony został m.in. Mostek Elewów. Tam, gdzie wielu elblążan spaceruje, biega, chodzi z kijkami, jeździ na rowerach. Cały obecny sezon, piękny, słoneczny, został zmarnowany, bo co? Trzeba było ułożyć parę belek i naprawić parę mostków. Mamy Zieleń Miejską, Przedsiębiorstwo Budowy Dróg i Mostów i szereg instytucji, które mogły to zrobić, a prezydent intensywnie szukał pieniędzy cały rok. Nie znalazł. Przywrócimy ten zniszczony szlak Bażantarni i plac rekreacji i wypoczynku. Nie będziemy musieli już jeździć do Pasłęka

- zapewniał.

W programie wyborczym Jerzego Wilka znajdziemy plany na wszystkie dziedziny życia elblążan, od gospodarki, poprzez edukację i kulturę, na komunikacji i sporcie kończąc. Zakłada on również przeprowadzenie szeregu inwestycji, np. budowę garażowca na Starym Mieście i galerii handlowej na Wyspie Spichrzów.

Podczas piątkowej konferencji zaprezentowano również kandydatów PiS na radnych oraz ich hasło wyborcze "Elbląg pełen pomysłów".
 

Natasza Jatczyńska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 10

%20.0 %80.0
GALERIA ARTYKUŁU ( zdjęć 4 )


Komentarze do artykułu (70)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +85
  ~ Elblązanka
  Sobota, 22.09

  Bzdury.ściemai jeszcze raz bzdury.Nigdy na was nie zagłosuję ja i moi wszyscy znajomi

 2. 2
  +66
  ~ Pislamista
  Sobota, 22.09

  Nigdy w życiu tych kłamstw pisowskich niedojd. Oby żadna osoba się nie dostała z tej sekty

 3. 3
  +64
  ~ Zorro
  Sobota, 22.09

  Siedzą cicho nic nie robią przez 4 lata a jak są wybory to obiecują cuda. Ludzie czy wy macie honor? my elblazanie znamy was i wiemy ze wybory sa dla was nie dla nas. Skoro wilk wie gdzie zapukac to dlaczego jako posel nie zapukal tam jeszcze, zeby pokazac ze moze rzeczywiście cos zrobic. To ze kazal młodym wyjedzac za praca tez sie pamieta. Jak i to ze zona znalazła prace, borzdynska traks tez się maja dobrze. A dla Elbląga nic.

 4. 4
  --74
  ~ Antonina
  Sobota, 22.09

  Właściwy kandydat na prezydenta miasta. Tylko Pan Jerzy Wilk

 5. 5
  +54
  ~ ad
  Sobota, 22.09

  Czy na 3 zdjeciu na dole to Monisia Borzdynska.... ? Czyzby wredna Pani Rzecznik Prasowa szykowała sie do powrotu do Elblaga ??? Oby NIE !

 6. 6
  +41
  ~ ad
  Sobota, 22.09

  Popatrzcie tylko na te zdjecia.Sami starzy ludzie, którzy powinni wnuki w parku bawic.Te same gęby od 20 lat.Jak znowu ich wybierzecie to nic na lepsze w tym miescie sie nie zmieni.

 7. 7
  +49
  ~ brednie o tysiącach miejsc
  Sobota, 22.09

  Rzeczywiście wydawano miejską kasę na bzdury, ale to za sprawą towarzysza przewodniczącego który przy pomocy ubeckich metod (A. Duda), dokonał wigilijnego skoku po kasę na jego promocję - jakieś biegi i spędy. Towarzyszu wilk - mając tak "rozległa znajomości i kontakty , co zrobiłeś dla Elbląga będąc niemową w sejmie. Ani ciebie nie znają ani ty nie masz tam szacunku. Podaj czyny dla miasta które tobie zawdzięcza. Co dla miasta, poza obstrukcją i szaleństwami , zrobiła pisowska "większość" przez 4 lata. Wróbel jest wart niewiele, ale ty wolf mniej niż zero, bo gdy "pójdziesz tam , qrwq, na 5 lat", to narobisz bagna wraz z dziwnie "myślącym" towarzyszem przewodniczącym. Demagogów nawiedzonych to miasto nie potrzebuje. A przekop nie da nic Elblągowi - te tysiące miejsc pracy. Dla elblążan?

 8. 8
  +58
  ~ ad
  Sobota, 22.09

  To wszystko wygląda, jak Klub Pogodnej Starości a nie powazni kandydaci do Rady Miasta.

 9. 9
  +31
  ~ kierownik
  Sobota, 22.09

  Pan Jurek chyba nie był w Bażantarni. Bażantarnia już teraz tętni życiem, plac zabaw - ok ale nie tam. Las jest domem zwierząt, nie potrzeba tam hałasu i rozkrzyczanych dzieci. Co do przekopu to jakiś poroniony pomysł, szkoda środowiska naturalnego, a port w Elblągu nie ma racji bytu przy konkurencji Gdańska i Gdyni, chyba że chodzi o miejsca pracy - dla kolegów.

 10. 10
  +56
  ~ mistrz bredni
  Sobota, 22.09

  W sztuce to się nazywa kicz, prymitywizm. Brednie o tysiącach miejsc pracy (dla elblążan?) przy przekopie i później oraz o potędze Elbląga za sprawą przekopu - dowody, konkrety, wyliczenia prawdziwe a nie pisistów. Wystarczy że tereska już kasuje za rów. Popatrzcie w neronowskie oblicze kandydującego towarzysza przewodniczącego - on ma gdzieś mieszkańców, programy i ich realizację . Postawa woluntarystyczna, metody bolszewicko ubeckie (A. Duda- prawnik) i narcystyczne "ja".Nawet naturalną myckę zawsze prezentuje w pierwszych ławach w katedrze, na wiecu, w "pracy" - "jestem", bo jestem. Kto z tego grona będzie myślał samodzielnie? Pisistom wystarczą klęczniki, imprezy "patriotyczne" i kościelne. Żadnego postępu nie będzie. Posłuchajcie tow. przewodniczącego i tow. szafkę - mają "pomysły".

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2020 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.