Piątek, 12.04.2024, Imieniny: Juliusz, Zenon, Wiktor
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii MMKS CONCORDIA ELBLĄG

Elbląscy kibice nie zobaczą hitu IV ligi! Po decyzji Miasta klub przeniósł mecz Concordia–Jeziorak do Iławy

16.10.2021, 08:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
Elbląscy kibice nie zobaczą hitu IV ligi! Po decyzji Miasta klub przeniósł mecz Concordia–Jeziorak do Iławy
Fot. Ryszard Biel

Niestety mamy niedobrą wiadomość dla wszystkich sympatyków piłki nożnej w Elblągu. Zapowiadający się jako hit rundy jesiennej w rozgrywkach forBET IV ligi mecz wicelidera Concordii Elbląg z liderem tabeli Jeziorakiem Iława, nie odbędzie się na stadionie przy ul. Krakusa. Pojedynek został przeniesiony do Iławy. Jest to konsekwencja kolejnej, uderzającej w klub Concordia decyzji władz Elbląga o płatnym wynajmie obiektu przy Krakusa.

Zarząd MMKS Concordia wydał specjalny komunikat w tej sprawie, który publikujemy poniżej.

„W najbliższą sobotę (16 października) nasz zespół w ramach 11 kolejki forBET IV ligi, miał podejmować w roli gospodarza - na stadionie przy ul. Krakusa aktualnego lidera tabeli – zespół Jezioraka Iława. Niestety jako zarząd MMKS Concordia Elbląg jesteśmy zmuszeni podjąć decyzję o rozegraniu tego meczu na stadionie w Iławie. Tym samym wielu elbląskich kibiców, którzy wybierali się ten bardzo ciekawie zapowiadający się pojedynek dwóch drużyn walczących o awans do III ligi, nie będzie mogło obejrzeć go na stadionie przy ul. Krakusa.

Aby wyjaśnić powody takiej decyzji, należy wrócić do początków tego sezonu. Prezydent Elbląga Witold Wróblewski, po zakończeniu poprzedniego sezonu, nie wyraził zgody na użyczenie drużynie seniorów Concordii stadionu przy ul. Krakusa na kolejny czas. Włodarz naszego miasta tłumaczył się tym, że w Elblągu drużyny seniorskie mogą istnieć tylko w jednym klubie, a wszystkie istniejące w innych klubach piłkarskich nie otrzymają już wsparcia od Miasta. Tym samym Pan Prezydent podjął próbę „monopolizacji” futbolu w naszym mieście, co naszym zdaniem w żaden sposób nie wpłynie na jego rozwój w Elblągu.

Po nagłośnieniu problemu w mediach i publicznym apelu piłkarzy Concordii ws. trenowania i rozgrywania meczów na stadionie przy ul. Krakusa, Prezydent Elbląga wyraził na to zgodę. Niestety nie była to decyzja bezinteresowna. Władze samorządowe traktują naszą drużynę seniorską jak podmiot gospodarczy, który za możliwość gry na obiekcie miejskim musi wnosić opłaty. Krótko mówiąc nasz klub za wynajmem stadionu w celu rozegrania na nim każdego meczu, otrzymuje fakturę na kwotę 3000 zł. Jest to sytuacja kuriozalna. Samorząd miejski zamiast wspierać elbląski zespół, w którym niemal wyłącznie grają elblążanie, od lat reprezentujący nasze miasto na arenie ogólnopolskiej i wojewódzkiej, obciąża go wysokimi opłatami za wynajem obiektu. Jest to ewenement na skalę całego kraju, zważywszy na to, że są to rozgrywki piątego poziomu w rozgrywkach piłkarskich w Polsce. Dodajmy, że na mecze Concordii od niemal zawsze obowiązuje wstęp wolny, a nasz klub nie czerpie zysków ze sprzedaży biletów.

Mając na względzie dobro naszego klubu oraz elbląskich kibiców, w miesiącu wrześniu i na początku października, uzbieraliśmy odpowiednią kwotę i wynajęliśmy obiekt przy Krakusa do rozegrania 3 meczów naszej drużyny, w tym na mecz 1/32 finału Pucharu Polski z Unią Skierniewice. Łącznie kosztowało to nasz klub 9000 zł, co stanowi niebagatelną kwotę jeśli mowa o klubie czwartoligowym.

Niestety mimo wielu próśb i apeli do Prezydenta Elbląga o nieodpłatne użyczenie stadionu dla zespołu seniorów naszego klubu, Pan Witold Wróblewski pozostał nieugięty i niewzruszony. W tym tygodniu po złożeniu wniosku o udostępnienie nam obiektu w celu rozegrania na nim meczu z Jeziorakiem Iława, otrzymaliśmy z Urzędu Miejskiego kolejna fakturę na kwotę 3000 zł.

Dbając o stan finansów naszego klubu, nie możemy sobie pozwolić na jego zadłużenie poprzez uiszczanie tak wysokich opłat za wynajem stadionu przy Krakusa na kolejne mecze. W związku z tym podjęliśmy bardzo ciężką i trudną dla nas decyzję w kontekście czekającego nas sobotniego meczu, o rozegraniu go na terenie rywala. W tym celu zwróciliśmy się do klubu Jeziorak Iława z prośbą o zmianę gospodarza zaplanowanego na 16 października spotkania. Nasz przeciwnik przystał na tę propozycję, za co mu dziękujemy. Tym samym mecz odbędzie się w Iławie.

Informujemy jednocześnie, że pozostałe mecze, które planowane były w Elblągu jeszcze w tym roku, prawdopodobnie także będziemy zmuszeni rozegrać na obiektach przeciwników.

Zarząd MMKS Concordia Elbląg

Oceń tekst:

Ocen: 3

%100.0 %0.0


Komentarze do artykułu (22)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +57
  ~ Arka
  Piątek, 15.10

  Boże jaki wstyd dla całego miasta

 2. 2
  +49
  ~ ciekawy kibic
  Piątek, 15.10

  Panie Prezydencie jak panu wiadomo to my takze placimy podatki w tym miescie...)!!! Ustawa Miasta mowi o uzyczeniu obiektow MOSiR dla czynnie uprawiajacych sport na obiektach tego miasta a tu naraz trzeba placic (3000 pln) za wynajecie stadionu a konkurencyjny klub olimpia ile placi za Wynajm boiska???

 3. 3
  +72
  ~ Maggi
  Piątek, 15.10

  Dlaczego taka złośliwość? Po co to? Żeby się pokazać? Żałosne. Co wam przeszkadza Concordia?

 4. 4
  +16
  ~ Pogonić harleyowca !!!
  Piątek, 15.10

  Pazerny na kase gbur w za ciasnyej marynarce chce kasy.Art.286 KK

 5. 5
  +53
  ~ Pismen
  Piątek, 15.10

  Decyzja Miasta bez sensu i należałoby napisać prymituwna , żałosna i gł...

 6. 6
  --63
  ~ hg
  Piątek, 15.10

  Całkiem słuszna decyzja. Dlaczego miasto miałoby wspierać i reklamować prywatną firmę?

 7. 7
  +11
  ~ BEZ ŚCIEM proszę
  Sobota, 16.10

  Trzech tysięcy nie dostanie od Concordii. Nie dostanie też od nikogo, bo chętnych na grę w cokolwiek na Krakusa nie ma. Zatem stadion będzie stał pusty nie wykorzystany. Po pewnym czasie obróci się w ruinę tak jak basen miejski. I chyba o to chodzi panu prezydentowi miasta. Kilkaset głosów mniej w wyborach 2023 a suma takich decyzji da ich kilka tysięcy. I tak z prezydenta który miał być zbawcą zaniedbanego Elbląga staje się pan WW główną przyczyną tego zaniedbania. Głosowało na niego sporo ludzi. Wielu czuje się teraz wyrolowanych.

 8. 8
  +8
  ~ Darecki
  Sobota, 16.10

  Do kibic OE. A ty dalej robisz łaskę gumisiowi ?

 9. 9
  +8
  ~ Bez żartów
  Sobota, 16.10

  No chyba Panowie po 60 pójdą raczej w kierunku Zus a nie staną do kolejnych wyborów? Tzn mamy taką nadzieję, tu czas na nowe pokolenie i nowych ludzie , a swoich niech zabiorą ze sobą

 10. 10
  +40
  ~ elektorat i kww jest dumny
  Sobota, 16.10

  Cały Wróblewski! Brzydkie słowa wobec takiej postawy (innych też) to dla takiego kogoś pochwała. dzieci i młodzież tańczą, śpiewają, mają sukcesy międzynarodowe i grosza od Wróblewskiego nie dostaną, ale ekipa antkowców i peeselowców nagrody i stypendia ma. Gdy słyszy się o takich zachowaniach, widzi je, osobiście odczuwa, to przychodzą brzydkie myśli o kimś kto tak postępuje i jest z tego dumny. Podobnie z jego skancerowanym obliczem bez maski - nie zachowuje dystansu, nie nosi maski, a przecież mimo przechorowania i zaszczepienia nadal jest nosicielem zarazy. To chyba elementy osobowości i stan umysłu powodują, że człowiek jest jaki jest..

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2024 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


0.90097498893738