Wtorek, 16.07.2019, Imieniny: Henryk, Wlodzimierz, Brunon
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii MMKS CONCORDIA ELBLĄG

Juniorzy młodsi Concordii budują formę na Ekstraklasę. Zimą rozegrają co najmniej 5 sparingów

16.01.2019, 17:39:05 Rozmiar tekstu: A A A
Juniorzy młodsi Concordii budują formę na Ekstraklasę. Zimą rozegrają co najmniej 5 sparingów
fot. Rafał Kadłubowski

Po wygraniu jesienią swojej grupy I ligi, w rundzie wiosennej juniorzy młodsi Concordii zagrają w Ekstraklasie wojewódzkiej. Aby dobrze przygotować się do drugiej części sezonu, podopieczni trenera Krzysztofa Machińskiego przygotowania rozpoczęli już 7 stycznia. W okresie zimowym czeka ich m.in. tygodniowy obóz dochodzeniowy oraz co najmniej 5 gier sparingowych.

Juniorzy młodsi Concordii do treningów wrócili 7 stycznia. W czasie rozpoczynających się 21 stycznia ferii zimowych, przez pierwszy tydzień zespół będzie miał wolne, natomiast podczas drugiego tygodnia odbywać się będzie obóz dochodzeniowy, w trakcie którego zawodnicy trenować będą dwa razy dziennie. Po feriach natomiast zajęcia odbywać się będą pięć razy w tygodniu, tak jak dotychczas. Zespół trenuje na boisku ze sztuczną nawierzchnią przy ul. Skrzydlatej, w terenie, a podczas ferii dodatkowo na siłowni.

Od lutego drużyna ma również zaplanowanych 5 meczów sparingowych, głównie z zespołami seniorskimi.
 

Od wiosny grać będziemy w rozgrywkach Ekstraklasy juniora młodszego, tak więc szukaliśmy rywali zdecydowanie bardziej wymagających, na wyższym poziomie i mocniejszych fizycznie. Stąd decyzja o rozegraniu aż 4 sparingów z zespołami seniorskimi. Na chwilę obecną zaplanowanych jest 5 sparingów. Mamy jeszcze dwa wolne terminy i jeżeli znajdziemy rywali, to zagramy dodatkowe dwa mecze – informuje Krzysztof Machiński, trener juniorów młodszych Concordii.


Zimowe sparingi juniorów młodszych Concordii:
09.2 (sobota) – juniorzy Żuławy Nowy Dwór Gdański (Skrzydlata)
16.2 (sobota) – seniorzy Agat Jegłownik (Skrzydlata)
23.2 (sobota) – seniorzy Victoria Rychliki (Skrzydlata)
09.3 (sobota) – seniorzy Polonia Pasłęk (Skrzydlata)
23.3 (sobota) – seniorzy Zalew Frombork (Frombork)

Jeżeli chodzi o ruchy kadrowe, to do zespołu z wypożyczenia do juniorów młodszych Olimpii Elbląg wraca Szymon Drewek (obecnie trenuje z seniorami Concordii). - Staramy się także przedłużyć o kolejne pół roku wypożyczenie Karola Siwiaka z Olimpii. Nie planujemy większych wzmocnień na wiosnę. Szansę sprawdzenia się będą mieli ci, którzy jesienią wywalczyli awans do Ekstraklasy – przyznaje trener Machiński.

Wiosenne rozgrywki ligowe zaczną się już w połowie marca. Concordia po wywalczeniu awansu, w nadchodzącej rundzie zmierzy się z 7 najlepszymi zespołami w województwie w kategorii juniora młodszego.
 

Na pewno będzie to wyższy poziom niż w I lidze, ale uważam, że nasi chłopcy powinni sobie w Ekstraklasie poradzić. Wiosną chcemy spokojnie utrzymać się w tej klasie rozgrywkowej. Oczywiście najbardziej wyróżniający się zawodnicy, będą mieli szansę gry także w zespole seniorów, jak to miało miejsce już jesienią – mówi trener Krzysztof Machiński.

Rafał Kadłubowski
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Komentarze do artykułu (0)

Dodaj nowy komentarz

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

  1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
  2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
  3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
  4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
  5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
  6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
  7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2019 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.