Sobota, 20.07.2024, Imieniny: Czeslaw, Hieronim, Fryderyk
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii OSOBOWOŚĆ REGIONU

"Tutaj mogę próbować czegoś nowego". Trwają przygotowania do Gali Osobowości Regionu

28.03.2018, 14:00:24 Rozmiar tekstu: A A A
"Tutaj mogę próbować czegoś nowego". Trwają przygotowania do Gali Osobowości Regionu
Fot. Ryszard Biel

Gala Osobowości Regionu już dziś na deskach Teatru im. A. Sewruka. W przygotowaniach pomagali m.in. Kacper Jesionowski z Technikum Mechanicznego i Paweł Szklarczyk z Technikum Gastronomicznego.


Gala Osobowości Regionu to nie tylko uroczystość, którą wyróżnia godne do naśladowania osoby. To także okazja dla uczniów, którzy chcieliby pokazać swoje umiejętności na scenie.

 

Inicjatywa sprzyja rozwojowi talentów wśród uczniów, uwzględniając ich indywidualne zainteresowania, potrzeby i uzdolnienia. Wyzwala w uczniu kreatywność i odkrywczość poprzez współtworzenie dzieła, jakim jest koncert dla laureata

- opowiada Anna Daczkowska, pomysłodawczyni i twórca projektu Gali.


Od 2014 roku program Gali Osobowości Regionu cieszy się ogromnym zainteresowaniem. Do grupy współtwórców uroczystości dołączyli uczniowie z Technikum Mechanicznego i Technikum Gastronomicznego w Elblągu, którzy zaprezentują scenki kabaretowe. Dla młodych artystów będzie to nie lada wyzwanie.

 

Zaczęło się od tego, że na próbę zaprosił nas kolega. Nie mogliśmy mu odmówić. Na początku nie wiedziałem za bardzo, co mam robić i jak mam grać. Po kilku spotkaniach pomyślałem, że może to jest "to" i że jest to idealna możliwość, dzięki której będę mógł poćwiczyć swoje aktorstwo

 

- mówi Paweł Szklarczyk, uczeń III klasy Technikum Gastronomicznego.


- Mogę tutaj wcielić się w jakąś rolę, próbować czegoś nowego, znaleźć jakieś nowe wyzwania dla siebie - dodał Kacper Jesionowski, uczeń III klasy Technikum Mechanicznego.


Przygotowania do Gali idą pełną parą.

Gala jest przygotowywana na jak najwyższym poziomie, a wszystko jest zawsze dopięte na ostatni guzik. W tym roku uzyskaliśmy dofinansowanie i dzięki temu impreza może być jeszcze lepiej zorganizowana

- opowiada Paweł Szklarczyk.


Co kabareciarze przygotowali na Galę? - Wraz z Kacprem będziemy odgrywać trzy scenki: pierwsza będzie opowiadała o tym, jak dyrektor uczy Jasia, w jaki sposób może zostać dyrektorem. W drugiej odegramy wizualizacje żartów - to niespodzianka. A trzecia to fragment "Zemsty" Aleksandra Fredy. Na pewno będzie śmiesznie! - podsumowuje Paweł.


W tym roku uczniowie nagrodzili byłego dyrektora elbląskiego browaru - Romana Korzeniowskiego.

Patronat nad Galą objęli: Prezydent Elbląga Witold Wróblewski, Marszałek Województwa Warmińsko-Mazurskiego Gustaw Marek Brzezin oraz Wojewoda Warmińsko-Mazurski Artur Chojecki.


Patronat medialny: info.elblag.pl

Kamila Jabłonowska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 3

%33.3 %66.7


Komentarze do artykułu (2)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  0
  ~ N-lka
  Środa, 28.03

  Brawo Paweł odkrywaj talent i szlifuj go, a na pewno prxyda sie w szkole

 2. 2
  +1
  ~ Paweł Szklarczuk
  Środa, 28.03

  Szklarczuk* :(

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2024 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


0.94495701789856