Sobota, 8.08.2020, Imieniny: Iza, Cyprian, Dominik
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii STUDNIÓWKI 2018

Studniówka II LO w Elblągu. Tej nocy liczyła się tylko dobra zabawa

12.01.2018, 23:08:39 Rozmiar tekstu: A A A
Studniówka II LO w Elblągu. Tej nocy liczyła się tylko dobra zabawa
Fot. Ryszard Biel

Za blisko 100 dni czeka ich jeden z trudniejszych życiowych egzaminów - matura. Tej nocy myśleli jednak tylko o zabawie i tańcu. Za nami studniówka II Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Kazimierza Jagiellończyka w Elblągu. Tego wydarzenia trzecioklasiści długo nie zapomną.

Tego wieczora hala sportowa przy ul. Kościuszki zmieniła się w salę balową, a beztroscy do tej pory uczniowie w piękne damy i przystojnych kawalerów. II LO, jako jedna z pierwszych elbląskich szkół, bawiło się na balu studniówkowym. Ten rozpoczął się w piątek, 12 stycznia, o godzinie 20 i trwała do późnych godzin wieczornych.

Spotykamy się na te symboliczne sto dni przed maturą. To jest pewien rytuał. Matura to nobilitacja, to wejście do elity intelektualnej, przepustka do dalszego rozwoju. Jesteśmy na bardzo ważnej, ciekawej uroczystości to moment przemiany, inicjacji. Dzisiaj uczestniczycie w balu w podwójnej roli. Jesteście już co prawda w większości dorośli macie dowody osobiste, ukończone 18 lat, dzisiaj jednak jesteście jeszcze młodzieżą, dziećmi. Bawcie się pod czujnym okiem rodziców, nauczycieli. To jest wasza ostatnia zabawa, kiedy jesteście przez nas obserwowani i kierowani. Dzisiaj też kończy się okres beztroski. Niebawem zacznie się sto dni ciężkiej, intensywnej powtórki do matury, myślę, że tylko powtórki. Wiem o tym, że do tego egzaminu jesteście dobrze przygotowani. Plon tego, co zasialiście przez cały okres edukacji, zbierzecie w maju. Zawsze powtarzam, że szaleństwa studniówki są wprost proporcjonalne do wyników matur. Więc musicie intensywnie korzystać z tego dnia

- mówiła Agnieszka Jurewicz, dyrektor szkoły.

Studniówka rozpoczęła się od powitania gości - nauczycieli, rodziców, przyszłych maturzystów i osoby im towarzyszące. To była również okazja do wspomnień minionych trzech lat, podziękowania nauczycielom i rodzicom za trud włożony w to, aby młodzi ludzie przez ten czas nauczyli się jak najwięcej, rozwinęli swoje możliwości, ale także przetrwali trudniejsze momenty. Po uroczystym początku nastąpił wspólny toast oraz odtańczono poloneza, którzy tradycyjnie towarzyszy wszystkim balom przedmaturalnym. Tej nocy z pakietu praktycznie nie schodzono, ale to ten pierwszy taniec był najważniejszy.

Próby odbywały się raz w tygodniu, do października. Tym polonezem stresuję się najbardziej, później już to napięcie zejdzie i będzie dobrze. Ta studniówka jest nam potrzebna przed tym maturalnym maratonem. Będziemy mogli się wyluzować

- mówiła Paula Rumińska z klasy IIId.

Zabawa trwała do późnych godzin nocnych. Oprócz tańców nie zabrakło również akcentu humorystycznego jak przygotowany przez uczniów kabaret. Uczestnicy balu zgodnie podkreślali, że tego wydarzenia długo nie zapomną.

To ważne wydarzenie. Mam nadzieję, że przed maturą będziemy jeszcze mieli trochę okazji do odstresowania się, ale studniówka niewątpliwie jest tą najfajniejszą

- przekonuje Grzegorz Nosarzewski IIId.

Zachęcamy do obejrzenia fotorelacji ze studniówki II LO w Elblągu.
 

Plebiscyt na Najpiękniejszą Parę Studniówki!


Wśród uczestników każdej Studniówki komisja składająca się z reprezentantów redakcji info.elblag.pl, wyłoni 10 najbardziej wyróżniających się par, które będą walczyć o tytuł Najpiękniejszej Pary danej Studniówki.


W poniedziałek, 15 stycznia, zaprezentujemy galerię zdjęć TOP 10 par ze Studniówki II LO, a tym samym rozpoczniemy konkurs. Dzień później, 16 stycznia, do zabawy staną pary z ZSEiO. Zadaniem internautów będzie wybranie spośród przedstawionej dziesiątki pary, której wręczymy nagrody.


Głosy na najlepiej prezentującą się parę będzie można oddawać za pośrednictwem facebook-a. Głosowanie na Najpiękniejszą Parę II LO potrwa do 22 stycznia, do północy, a ZSEiO do 23 stycznia. Wyniki konkursu zostaną ogłoszone dzień po zakończeniu głosowania.


Zwycięzcy naszych Plebiscytów będą mieli szansę zdobyć tytuł Najpiękniejszej Pary Elbląskich Studniówek 2018 (oraz cennych nagród) biorąc udział w jedenastym, finałowym   konkursie!

GŁÓWNĄ NAGRODĄ W PLEBISCYCIE NAJPIĘKNIEJSZA PARA ELBLĄSKICH STUDNIÓWEK 2018 BĘDZIE m.in. KURS NA PRAWO JAZDY DLA NIEJ I DLA NIEGO!


 

Natasza Jatczyńska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 2

%50.0 %50.0


Galeria / Studniówka II LO w Elblągu. ( zdjęć 168 )
Dodano: 2018-01-13 | Fot. Ryszard Biel
0

Komentarze do artykułu (4)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +2
  ~ Marek21
  Sobota, 13.01

  Patrzę i nadziwić się nie mogę. Większość dziewcząt na zdjęciach - zero delikatności, dziewczęcości, nie obrażając (bo ładne kreacje) ale odwalone niczym gwizdy filmowe. Dekolty do pasa, gołe plecy, mocne makijaże. Rozumiem, że studniówka i że fajnie się ubrać ładnie, ale bez przesady. Po się tak postarzać. To już Panie nauczycielki ubrane skromniej i ładniej od większości uczennic.

 2. 2
  +4
  ~ Matura 1995
  Sobota, 13.01

  Jestem tym rocznikiem, który swoją studniówkę miał w szkole, rodzice byli do pomocy, klasa stroiła aule i gabinety, a na drugi dzień szło się do szkoły sprzątać. Młodzież wyglądała dużo skromniej i do dziś bardzo dobrze te czasy wspominam. Maturzystom życzę zdanej matury i powodzenia w życiu. Czas biegnie strasznie szybko, bawcie się kiedy tylko możecie

 3. 3
  +3
  ~ betti
  Niedziela, 14.01

  Wiadomo zmieniły się czasy,ale bal szkolny-studniówka jednak powinien mieć skromniejszą formę,a stroje dziewcząt to niczym na galę ,,gwiazd"" filmowych,a przecież to jeszcze uczennice...słabe to!

 4. 4
  0
  ~ Gromi 2018
  Czwartek, 18.01

  ALE TO NIE DZIECI SPONSORUJĄ TYLKO RODZICE-CZYŻ NIE?

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2020 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.